Haber ve ToplumDoğa

Ölümcül Japon eşek arısı - böcek korkutuyor

Japon devi eşekarısı edilen hakiki korku ve kabus. Çünkü büyüklüğü ve son derece agresif nitelikte, fakat yerli terörize, gerçek bir canavara dönüştü Japon adalarının. Belki birisi bu abartı olduğunu düşünürler. Bilakis. Ve malzemesi aşağıda açıklanan bu ifadenin gerçeği kanıtlamak edebilmektedir.

Japon eşekarısı: tipinin açıklaması

böceğin Bu temsilci çok yakın bir akrabası Asya eşekarısı. Ancak, kardeşleri aksine, Japon eşek arısı sadece bu adalarda yaşıyor. Sadece birkaç kez bu böcekler kendi ana toprakları dışında bulunan ve aynı tür olup olmadığını kesin olarak söylemek mümkün değildir.

dış gelince, Japon eşek arısı öncelikle büyük boyutu ile ayırt. Böylece, gövdenin uzunluğu 4-5 cm aralığında değişir ve kanat genişliği 6-7 cm ulaşabilir. Japonya, bu oranlar "arı serçe" olarak adlandırılan bir böcek olduğu için. Ancak, barışçıl kuşlar aksine, bizim çizgili arkadaşı insanlarla vokalistliğide memnun değildir.

Japon Hornet geri kalanı komşularına çok benzer. Bütün böcek vücut sarı ve siyah segmentleri alternatif ayrılmıştır. Bu durumda, arıların aksine, eşek arıları hep turuncu rengini kafa var. çenesini - Onun en tehlikeli silah "arı serçe" yerleştirildi. Onlar sayesinde, Japon eşek arısı kolayca küçük böcek ısırabilir, daha büyük - ciddi şekilde yaralandı.

müthiş böceklerin yaşam döngüsü

ilk bahar sıcaklığını gelmesiyle kahramanımızın hayatı başlar. Bu dönemde, rahim sonra hayatta kalan kışlar saklandığı yerden seçilmiş ve yeni bir yuva arıyor gitmektir. Aynı zamanda onlar ağacında boş delik ve sandy shore küçük bir delik gibi olabilir.

barınak bulma, dişi larvalarının ilk toplu bırakır. Başlangıçta rol dobytchitsy sadece kraliçe, ama buna değer küçük olanlar kendisine aktarılan evin yönetiminin biraz ve bakım büyümek olduğunu. Şimdi tek sorun kadın üremektir ve dinlenme dokunma etmemelidir.

Yaz sonunda, kraliçe son Hornets bir doğurur. Onları bu kadınlar ve erkekler vardır arasında, onlar annesinin kovanı ölümünden sonra yarış devam edecektir. Ancak, bayanlar aşağıdaki bahara kadar sadece hayatta kalmak için mümkün olacaktır. Bu nedenle, çiftleşme erkek die sonra erken sonbaharda, gerçekleşir ve dişiler kış için sıcak bir barınak arıyoruz.

Japon zehirli eşekarısı

Bu böceğin vücudunda çok tehlikeli bir toksin var olduğu gerçeği ile başlamalıdır. Bu başkalarına büyük tehlike teşkil eden o oldu. zehir bile küçük bir miktar korkunç yanan neden ve şişme, deri içine enjekte. Bu durumda, toksin hayvanlar hem de insanlar için ölümcül olabilir.

O kadar bunun içinde bu dev eşek arısı zehri olarak oldukça açık gerçeği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, bir adam, kaçınılmaz bir alerjik reaksiyona neden olur kan at dozu öldürücü madde enjekte edebilir çarpar. Ve bazı durumlarda, bu "sokması" ve anafilaktik şok ve hatta ölüme neden olabilir gelmez.

saldırgan doğası

Başka bir negatif özelliği agresif eşek olup. Şüphesiz saldırı diğer böceklerin bir gölge olmadan gıda bu yaratıkları arayışı, ve hatta bazen hayvanlar üzerinde ise. Üstelik tehlike algılama, hemen saatlik onun kötü muamelede saldırırlar. Ancak, onların düşman boyutunda ve sayısında ikisini de aşabilir gerçeğini onların karıştırmaz.

Japon eşek arısı saldırgan nitelikteki bu adaların terör oldu çünkü öyle. Bypass onun yan şeyi deneyin. Sonuçta, kim "arı serçe" bugün hala ruh ne tür bilir - o kadar "hoş geldiniz" misafirleri isterse?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.