KanunYasal Uygunluk

Arabadaki emri (araba) nasıl yapılır

Araç sahipleri genellikle üçüncü bir tarafa kendi araç sürücüsü hakkının ihtiyacı ile karşı karşıyayız. Bu çok olabilir nedenleri: birkaç sürücü bir araba için aile içinde, gerek o vb arkadaşlarına veya iş ortakları, ödünç vermek Nasıl bir emri yapmak için araba (araba) doğru mu?

avukat gücü üçüncü sunum (temsili) için başka bir kişi tarafından verilen bir yazılı yetki vardır. yasal anapara denir mütevelli dışarı yazar; belgeyi alan kişi, - temsili bir veya avukat. Onun kişinin yetkisi veren vatandaş adına araba kullanmak doğrulayan belge aldığını kurallara göre derlenmiştir.

Tek evrensel ve genel bir: vekaletnameler üç tipi vardır. Birinci ve ikinci bir tek (bir gün) için verilir noter veya tekrar (bir, iki, üç) makine tarafından onaylı olmayan. İkinci seçenek notarization geçirmelidir.

vekaletnamenin ağızdan yok unutmayın. araba için vekaletname elini uyacak bir form üzerinde (basit) formunu yazılacaktır pasaport verileri esas ve avukat. Ayrıca marka ve arabanın teknik özellikleri hakkında veri girmek için formda, bir işaret, devlet kaydını gösterir. Ayrıca yıl serbest bırakılması, renk, motor numarası ve vücudun konur makineyi tespit edebilmek için; dizi, konu ve tarih pasaport numarası arabanın. Belge, geçerliliğini prescribes anapara imza ödenir. vekaletname formda olması gerekmez verilmesi için, ve kağıt sıradan bir levha olabilir ancak geçerli bir sahip olmak için, tüm gerekli bilgileri içermelidir.

araba için vekaletname yasal olarak bağlayıcı olan sürenin miktarını sınırlar bir son kullanma tarihi vardır. Çoğu durumda, bu süre tescil (kanunla belirlenen limitin) tarihinden itibaren üç yıldır. Belgede terimini kayıt yoksa, bu sadece yıl görev yapacak. Belgenin kanunları üç yıldır pozisyon yoluyla geçerliliğini kaybeder altında nedense, geçerlilik süresi, üç yıldan fazla belirtildi. Zaman belgenin geçerliliğini uzatmak etmezse avukat süresi dolmuş bir güce sahip bir otomobil sürerken, bir para cezası ödemek zorunda kalacak.

araba için vekalet yapma, sen taşıtın kayıtlı olduğu aracıydı Federasyonu'nun konuda sabit olduğunda, yönetimle hiçbir problem ortaya çıkmaz olduğunu bilmelidir. Ancak, aynı zamanda biz bölge trafiğinin dışında seyahat ederken polisler daha dikkatli çok araba kullanırken geçerliliğini kontrol edecektir gerçeği hazır olmalıdır, bu nedenle bu sakince ele alınmalıdır.

Böyle sorunlardan kaçınmak istiyorsanız, bir noter tarafından tasdik vekaletnamenin makineye gereklidir. Bu durumda, bölge dışındaki kolay ulaşım sağlayan tam teşekküllü bir belge haline gelir. Bu durumda, kolluk sadık belgeye işaret edecektir.

Daha hak ve yetkileri sıradan verir kıyasla avukat genel güç. Üzerinde sadece bir araba olamaz, ancak (satmak veya vermek dahil) kendi takdirine şekilde imha.

Eğer araç için vekalet sahip olduğu için araç uygulandığında, üçüncü şahıslara herhangi bir hasar, Kanun kapsamında tüm sorumluluğu temsilcisi ve sahibi değil karşılanacaktır gerekecektir. Bir araba kaza girerse, sigorta en fazla 120 bin ruble oranında ödenir. Sahibi o direksiyonda kaza esnasında olmadığını kanıtlamak mümkün değilse ek olarak, bu (idari ya da başka diğer) adalet önüne alınacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.