Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Moskova'da Peter ve Paul Katedrali, açıklama, tarih, fotoğraflar. Nasıl gidilir?

Moskova sayısız katedraller ve kiliseler ile ünlüdür. Kendine özgü bir mimarisi ve iç dekorasyonuna Bazıları, teşekkürler, dünya çapında bilinen, diğerleri - mütevazı, ama daha az Moskovalılar tarafından ekledi. Onlar her zaman turist üzme Ancak her tür yapı Rus kilise mimarisinin tarihine muhteşem bir anıtıdır.

Bugün, turistlerin ilgisini muhteşem binayı, çeker Starosadsky şeritte gitmek sunuyoruz. mevcut haliyle Moskova'da Peter ve Paul Katedrali (fotoğraf aşağıda bakınız) eklektik tarzda yapılır. Ancak, iyi görünür unsurları Gotik, Roma ve modern stilleri olduğunu.

Moskova'da Peter ve Paul Katedrali: tarih

kilise topluluğu bölge emlak Lopukhins bulunan ve yaldızlı kubbesi dik ve haç ayarlamak için, bir kilise içine yeniden başladı aldığımda katedralin Kompleks öyküsü, 1817 yılında başladı. 1819 yılında yeni bir kilise takdis.

1837 yılında ilk kez katedralin tesislerde organın ilahi sesleri geliyordu. Moskova'da Peter ve Paul Katedrali artık tüm etrafımızdakilere onun yeniden aldı karşılamak böylece popüler hale gelmiştir. XIX yüzyılın ortalarında mimarı A. Meyngard önderliğinde inşaat işi başladı. Onlar 1862 yılına kadar sürdü.

Bir yıl sonra, William I. tarafından parishioners sayısını takdim dekore katedral çan kulesi, artmaya devam etmiştir. Yine, kilisenin genişlemesini aldı. 1903 den 1905 kilisenin büyük ölçekli yeniden yapılanma için. Başlangıçta, daha sonra A. F. Loleyt tarafından başarılı mimar V. A. Kossov, tarafından yönetilmektedir. kilise 1905 yılı sonuna kadar kutsandı. 1915 yılında, yenilenmiş bina ağır Alman pogromlarla sırasında zarar görmüş. Moskova'da Peter ve Paul Katedrali, 1918 yılında katedral haline geldi.

Tapınak 1917 sonrası

1924 yılında Piskoposluk rezidans ve Yüksek Kilise Konseyi Moskova'ya taşındı. Devasa bir dini zulüm birkaç yıl sonra başladı. Birçok değerli katedral kaldırılır ve hizmetçileri tutuklanmış ve daha sonra çekildi.

1938 yılında Moskova'da Peter ve Paul Katedrali yeniden inşa edildi ve tiyatro altına yerleştirdi. Daha sonra stüdyoda "Film Şeridi" gönderildi. Müdürlüğü stüdyo binanın yeniden düzenlenmesine katkıda bulunmuştur. Sonuç olarak, kilise içi neredeyse tamamen yok edildi.

organ

Savaş sırasında katedralin eski vücut Operası'nda, Novosibirsk nakledildi. İşte, o sökülmüş, ana bölümü hurda gönderildi ve bazı parçalar dekorasyon için kullanıldı. şirket Vilgelma Zauera - Bugün, setin mihrabın önünde tapınak Almanya'da bu araçların üretimi için büyük organizasyonda 1898 yılında yapıldı az değerli organı değildir.

Başlangıçta, Aziz .. Michael Moskova Kilisesi oldu. 1928 yılında kapatıldığı, vücut o üzücü kaderi deposunda oldu Donskoy Manastırı'na taşındı - işi krematoryum salonda. 2006 Reinhardt Hyufken, Almanya'dan büyük usta olarak, bu aracın büyük bir revizyon vardı. Bugün, bu harika sesler ve ibadet sırasında ve düzenli tapınakta düzenlenen ve Muscovites büyük ilgi neden olan canlı org müziği,.

Kilisenin yakın tarihi

Sadece Mayıs 1991 yılında Lutherciler Moskova bir girişim grubu oluşturdu ve Adalet Bakanlığı belgeleri başkente sundu. Haziran başlarında olumlu yanıt o yıl aldı. Moskova Kent Konseyi giderek Lutheran topluluğuna binayı aktarmaya karar vermiştir. Ancak bu hemen yapılabilir değil.

Hala kilise kompleksi oldu Stüdyosu "Film Şeridi", yapamadı, dini hizmetleri yerine tamamen binayı ve tapınaktan ayrılmak için bir yer sağlar.

Mayıs 1992 yılında topluluk ilk atölye stüdyosu hangi bir şapel, alınan ve yeniden başladı. 1993 yılında Paskalya Pazar günü, şapel takdis edildi ve 1998 yılına kadar bu hizmeti gerçekleştirmiştir. "Film Şeridi" stüdyo 1997 yılında kilise kompleksinin toprakları serbest tam edilir.

Katedral restorasyonu için para yerli parishioners gelen, aynı zamanda Avrupa'da sadık tarafından da dile getiriliyor olması dikkat çekicidir. Hatırı sayılır yardım tapınak kent yetkililerinin yeniden inşasında sağlandı. Rönesans katedral sırasında büyük özen çevredeki ödenmiştir. Yard asfalt kaplama yıllık katmanlarının temizlenir ve o 1905 seviyesine düştü. Restorasyon çalışmaları 2005 yılına kadar devam etti. Sadece kulesiyle çok daha sonra yeniden inşa edildi tahrip - 2010 yılında. Son kez kilise 2008 yılında kutsandı.

Moskova'da Peter ve Paul Katedrali: nasıl gidilir?

Starosadsky Lane 7/10: tapınak aşağıdaki adreste yer almaktadır. Bugün, şehre daha fazla ziyaretçi Moskova'da Peter ve Paul Katedrali görmek istiyorum. Bu nasıl tapınağa Metroda almak için? katedrale yakın istasyon - "China Town", biraz daha uzağa "Lubyanka" yer almaktadır.

"Çin-kent" Kimden durdurmak için bir tramvay otobüs sayısı 25 veya 45 numaralı tarafından tahrik edilmesi "Ermeni şerit." durağından tapınağa ufak bir yürüyüş. ve istasyon "Lubyanka" aynı ulaşım bağlantıları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.