FormasyonOkullar ve üniversiteler

Öğrencilere Öğüt: mezuniyetten sonra hayatını planlamak için şimdi başlayın

Her öğretim yılı sonunda üniversitelerin mezunlarının nesil istihdam sorunuyla karşı karşıya. Sadece "soymak için" bekar küçük bir yüzdesi kayıp değildir ve kasıtlı önceden seçilmiş bir veya başka bir kuruluşa ayrı ayrı beslenir. insanların "küçük bir yüzdesi" geleceğe cesaretle bakarak o arasında olmak için, ilk yıl onun geleceği bakmak başlamak gerekir. Bu demek değildir ki Eylül ayının ilk siz bilgisayar başında oturup gerekiyor ve çılgınca tüm tanınmış kuruluşlara kişileri göndererek, ama sadece derslere katılmak ve böyle bir uzak geçen yıl beklemezler dan. Er sizin için daha iyi ondan bir tatil olarak "yetişkin" hayata hazırlık olarak çalışmanın süresini dikkate almak başlatmak değil,.

Nerede başlar? Yapmaya değer nedir? Bu soruların cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.

bilgi toplama

Genellikle okul tamamlamamış öğrenciler, sözde aşağılık kompleksi vardır. Onlar "kabuk" olmadan istenmediğini olduğuna inanıyoruz. Ancak öyle değil. büyük, büyüyen şirketlerin temsilcileri hep motive ciddi düşünen personel arıyoruz. ağda sevdim bir topluluk organizasyonu bulmaya çalışın. organizasyon inceleyin bir yönetici ile iletişime geçmeyi deneyin. kişisel bir toplantı düzenlemek için sor. Kim olduğunu ve onlar devam ediyor ne gol açıklar. Gerekli becerileri kazanmaya başlayan önerebilir, gönüllü olarak çalışmaya önerebilir. Her durumda bu değer bir deneyim olacak, fark edilecektir. Kim belki bu kariyerini başlayacak dan, bilir.

her şeyin üstünde Bilim

Araştırma faaliyetlerine katılmak. Her üniversite onları terk veya "göstermelik" bunları yapmazlar, araştırma kağıtları çeşit gerçekleştirmek sunuyor. İlk olarak, bu tür bir çalışma, mesleki ufuklarını genişleterek düşünerek, ve ikinci olarak, araştırma, bilim edilir - bu geliştirmek mümkün olacak hangi bambaşka umut verici bir alandır.

forearmed Forewarned

TV izleyin. Evet, görünmüyordu. hayatı içindeki yeri ararken Genç profesyoneller, sadece ülke ve dünyada meydana her şeyin farkında olmak gerekir. Haber internette görülebilir ve, tabii ki, ama bilgi kanallarının maksimum kullanmak daha iyidir. mesleği ile ilgili yeni işletmelerin açılması için izlemek emin olun. Bu bilgiler doğrudan ikamet konu ile ilgili olmasa bile, bu sahipsiz bırakmayın. bir hayat gömülü Kim bilir nereye

Haklı gerekçeyle!

Bu zamanı iyi kullanmaya çalışın. Yaz aylarında, sadece sizin gibi bir şirkette staj yapamaz, aynı zamanda, örneğin, kendi işini kurmak bir web sitesi, sosyal ağdaki bir topluluk oluşturmak, blog ve reklamcılıktan gelir elde etmeye. Tabii ki, bu kolay ama denemeye değmez.

spam

Sosyal hizmetlerde sayfalarını izlemek için başlayın. ağlar. Yani, ağda işveren temas etmiş olduğunu hayal, o da sana dikkat çekti. merak profesyonel (ve sadece) ki, o sayfanıza gelir ve küfür, aptal görüntüler ve resimlerden mesajları bakın. Bir işletmenin Etkisi, bağımsız bir öğrenci şımarık. Her zaman.

Küçük makara ama değerli

küçük şirketler için bak. bu da harika, ama her zaman gerçekçi ve böylece gerekli değildir - Microsoft Corporation veya GOOGL bir çalışanı olun. Büyük bir şirkette, her zaman (veya uzun) küçük piyon, bir erkek veya kız "ayak işine koşturmak" olacaktır, yakında sorumluluk almayacaktır. Bu ahlaki malzeme açısından (düşük maaşları) ve zordur. "Patron" sürekli bakışını hissedin ve onların emek meyve er ya da geç yorgun alacak görmez. küçük bir şirket olarak, mekanizması bozulur onsuz farkedilir bağlantı hissedeceksiniz. herhangi bir faaliyet içinde olması önemlidir.

Pratik ve daha pratik

iş de onların el denemek için emin olun. Yaz dönemi için pratik ya da serbest meslek olabilir. Kulağa ne kadar üzücü olur gibi, öğrenci sonraki ilk çalışma günü genellikle seçtikleri meslekte hayal kırıklığına vardır. Eğer böyle bir şey olursa, kaybolmak ve yön değiştirmiş değil. ille üniversite (ekstra derece zarar gelmez) atmak, ama her zaman yeniden eğitimi düşünmek gerek yok. Şimdi bunun için başka mezun ikinci kuşaktan pek çok fırsat, ya da ilgili alanları vardır. işte size hayatınızın en harcamak, bu yüzden size zevk getirmek gerektiğini unutmayın.

Başlangıçta, gelişimi

uygulamalı becerileri geliştirin. Herhangi bir meslekte, iletişim edebilmek için önemlidir, bu nedenle iletişim becerileri geliştirilmelidir. zorunlu beceriler sosyal hizmetler çeşitli bilgisayar, internet ve akıcılık üzerine "kör" mührü dahil bulunmaktadır. ağları, yetkili konuşma. Bu becerilerden üzerinde çalışmak ve bakış açısı gelişir.

öncelik

Bir öğrenci olarak, herhangi bir şey odaklanmak olamaz. Rekreasyon, eğlence, iklim değişikliği için zaman bulmak gereklidir. Ama siz alana harcama emin çok fazla zaman değil yapmak gereklidir. İnsanlar her zaman öncelik. katı bir dinlenme, disko ve partiler, kendi yaşamları için ciddi bir yaklaşım ve kendi geleceği Ya. Her zaman meyvesini verecek çabalarınızı unutmayın.

Bunlar onların gelecekteki meslek karar ve rüya konum elde etmek, "yetişkin" yaşam için hazırlanmak için temel ipuçları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.