Haber ve ToplumKültür

Dünya üstünde 10 en büyük aile. Birçok çocuk alakalı olduğunu musunuz?

Aile toplumun hücre, onun temelidir. İkincisi binlerce tür hücrelerin yüz milyonlarca oluşturduğu gibi içindeki Olan her şey, toplumda yansımaktadır. Bu yazıda, en üretken evliliklerin sıradışı listesini oluşturmak ve birçok çocuk dünyada (tarihte) ile en aileleri hakkında bilgi. Yani kim Çocukların çok sayıda korkmuyordu merak ve bazı tür büyük ölçekli devamı? en bizim ilk ona başlayalım "dünyanın en büyük aile."

Rusya Vasilyev

XVIII yüzyılda, aile bir dünya rekoru kırdı. Hala henüz kimse kırdı edilir. Shumsky ilçe Huge yarış Vasilyev toplistimizi açar "dünyanın en büyük ailesi." Vasilyeva çiftçi karısının ona 69 çocuk doğurdu! Ve o kadar çok torunları birlikte yaşamın sadece 40 yıl ortaya çıktı. Bu nasıl mümkün olabilir?! Bu çoğul gebelikler köylünün bir dizi ile açıklanabilir: 4 kez 4 çocuk doğdu, üçüz 7 kez, aile ikizleri sahip olduğu 16 vaka ortaya çıktı. ilk eşi köylünün ölümünden sonra Vasilyev ikinci kez evlendi - Bu evlilikte bir 18 çocuk doğar. Sonuç olarak, Fyodor Vasilyev 87 çocuk babası döndü.

Şili'den Leontine

"Dünyanın en büyük ailesi" listemiz üretken Şili veliler Leontine sonraki çift. bir dost XX yüzyılın başında ve büyük bir aileye azından ben 64 çocuk doğdu. Ancak, yalnızca resmi olarak 55 çocuğu kaydedildi. Bu, şaşırtıcı veya şüpheli değildir Şili'de oldukça yaygın "resmi olmayan" enayiler böyle bi durumu nedeniyle.

İtalya'dan Gravatá

Aynı zaman zarfında XX yüzyılın yirmili, ailede Gravatá Palermo 62 inci bebek doğdu. Tüm yaşamı anne olarak Rosa beş parmak, dördüz ve üçüz iki kez, diğer cins bir seferde bir çocuğu getiren dişli, doğurdu.

Rusya Kirillov

Yine, Rusya'dan çok sayıda çocuk bir çift! Vedeno köyünde ülkemizin topraklarında XVIII yüzyılda yaşadığı ve ünlü köylü Yakov Kirillov doğdu. O listemize devam "Dünyada birçok çocuklu Çoğu ailelerde." 72 çiftçinin toplam 60 yıl bir çocuk vardı. ikinci - İlk eş ona 57 çocuk ve 15 taşıyordu. Bu Yakov Kirillov Catherine II mahkeme tarafından kutlandı bu başarıları içindir.

İtalya'dan Granata

Değil çok gerisinde ve İtalya! Birçok çocuk yurtdışı bombası isimleri başka aile toplistimizi devam ediyor. 1832 yılında onlar arka arkaya 52 inci çocuğu doğmuştur.

İngiltere'den Motte

İngiliz Elizabeth ve Dzhon Mott 1676 yılında evlilik girdi. Bu da pişman olmazdı onların karardı. 42 sağlıklı çocuk doğdu dünyaya onların aile hayatının sonucunda.

Greenhill UK

birçok çocuk bir başka İngiliz çift veliler. Greenhill XVII yüzyılda İngiltere'de yaşayan çift, 39 çocuk doğurdu. Ve böylece bizim olağandışı üretken listeye geldi.

BAE'den Daad Mohammed Al Balushi

Büyük bir ailede 2012 yılında Birleşik Arap Emirlikleri Daad Mohammed Al Balushi 94 çocuğu doğdu. Pek çok çocuk rağmen, üretken baba dolayı bu kadar büyük ailelerin o birbirlerine dizisi boşanmadan sonra değiştirilir, 18 eşleri sağlanan gerçeğine ilk etapta değildir. Şeriat yasasına göre, bir adam aynı anda dört kadınla resmi olabilir. Bununla birlikte, büyük yavrusuna o bizim listesinin başında devam ediyor "dünyanın en büyük ailesi."

Endonezya'dan Zion Han

Hint köyünde Bugünlerde Daad Mohammed Al Balushi hisseleri Zion Khan benziyor - dinleri hücrelerinin yasalarına göre eşleri sınırsız sayıda olabilir, mezhep, kurucusu. Onun genişletilmiş aile mütevazı ev stokomnatnom yaşıyor: kocası 94 çocuk olmak üzere toplam verdi Zion, yaşayan 38 kadın var. istemiyor birçok çocuk babası üzerinde durmak ve onun yarış devam etmek devam etmek niyetindedir.

Moulay Fas

Fas 18. yüzyılda zalim Sultan Molla İsmail eşleri ve cariyelerinden yüzlerce sahibi iktidardaydı. rakamlar aşağıdaki sayfalarda tanınan Guinness Dünya Rekorları: Sultan 700 erkek ve 342 kız doğurdu. Ancak, tarihsel notlar, cariyelerinden doğan çocukların yarısı resmen tescil edilmedi. Veri Moulay İsmail'in hayatında her 4 günde çocuğunu doğduğunu yansıtmaktadır. Tarih boyunca dünyanın en büyük aile sözcüğünün anlamı bizim için alışılmadık da olsa olan (evlilik bize için - -, dünyanın birçok çocuk babası ve eşleriyle ve çocuklarıyla akrabalık onun binlerce olduğu Öyle olsa bile Be it monosoyuz ).

Geçmişte Geniş aileler

Bir zamanlar bir aile büyük olması gerektiği düşünüldü ve büyük - birlikte büyük bir dünyada yaşamak daha kolaydır. Herkes görevini gerçekleştirdiğinde, işlerin daha hızlı ve daha esnek gidin. kızları ve torunları - Craft büyükanne ve annelerinden ve iş dünyası (toplumda) 'de oğullar ve torunlar ve temizlik ve tüm kadınların dünyevi bilgelik için dedesi ve babadan aktarılan dolaştığı (ve bu eğitimdir). Yani kültür yolculuğuna çıkın, bilgi ve beceri transferi oldu. Eğitim ve genç (birbirleriyle iletişim yoluyla yaptığı örnek emek, karşılıklı yardım,) eğitimi önündeki etkileşimli gerçekleşti. Bu nüfusun katmanları bağlı değildir. Kim çıkıyor kesinlikle bu diğer öğretmenler ve profesyonellerden eğitim görme şansına sahip oldu, ama zaten olmuştur bilginin sınırlarını genişleterek, gelişmekte, isteğe bağlıydı. şöyle nesillerin geliştirilmesi kabaca gitti.

Pek çok çocuk bugün

Zamanla, her şey değişti: sosyal koşulları, sosyal tutum ve demografik görünüm. Şimdi Rusya üç veya daha fazla çocuklardan büyümek büyük bir aile olarak kabul edilir. Çocukların bir dizi değil tüm çözülür. Birkaç söylemek doğru cesaret. Rusya'da Büyük ailelerin hepsinden sadece 7-9 oranında. Bu durum - birçok sosyal faktörlerin bir yansıması: bir finans tarafından kazanılan yetersiz miktarda kadın ve üreme yaşı durumun erkeklerin sağlığını etkileyen çevresel bozulma, ve olan kadınların güçlenme evde çalışma ve çocuk yetiştirme yerine, erkeklerin yanında çalışan büyük ailelere olumsuz tutumları ve çıkması.

Bizim temalar bakımdan ikinci faktörü üzerinde muhtemelen biraz daha yakın olabilir. Nedense, toplumun büyük aileler için negatif bir tutum kurdu? Aslında son yıllarda, bu "toplumun hücre" yanlışlıkla dezavantajlı bağlı olmasıdır. Bu etik ve ahlaki karakterinin bazı temsilcilerinin kaybı nedeniyle olduğunu ve çünkü eğitim eksikliği. doğum doğan çocuklara vererek bu tür çiftler (katılım ve diğer ebeveynin desteği olmadan genellikle üstü) kendi eğitim ve geliştirme yapan verilmez. Bazen çocuklar çok sayıda bile dolayı mevcut faydaları (büyük ailelere özel hibe tahsis desteklemek amacıyla devlet) olabilir. Gözlerimiz hayatlarında bunu tekrarlamak eğiliminde önce işlevsiz örnek olan elbette böyle bir çocuk.

Ancak, bir hata belli dezavantajlı üyeleri için büyük ailelerin tüm kategoriyi yargılamak için. Ama sırayla orada toplumun algısında bir kayma eğitimde yine başarılı örneklerini gerekli ve çok çocuklu gündelik ailelerin ortak zorlukların üstesinden gelmektir idi ve bu bir çağın, hızlı bir şey değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.