MaliVergileri

O araba vergisine gelince? Araba için de vergi nasıl hesaplanır

Birçok ünlü slogana biliyorum: "car - değil lüks aracından başka bir hareketi". Modern dünya biraz ifadesini düzeltilmiş olduğunu. araba - bu sadece bir ulaşım aracı ve mobil yaşam için ihtiyaç değildir. Kabul etmek değil zordur.

ülke vatandaşlarının çoğu kendi taşıma varlığında ya vardır veya satın düşünüyoruz. Ama araba için sadece satın alma sırasında veya normal yakıt ikmali istasyonunda ödemek zorunda değildir. Büyük bir meblağ gerekli ve vergileri vermek. Nasıl bu durumda olması? o araba vergisine gelince? Nasıl hesaplanır ve kendiniz yapmak ister? Nasıl penaltı girmek için? Bu, bu makalede ele alınacak.

o araba vergisine gelince?

Ulaştırma vergisi - bir devlet görevi. Her araç sahibi ödemek zorundadır. o araba vergisine gelmeleri gereken: vatandaşlardan doğar ana soru? 1 Ekim önümüzdeki yıl kadar - Ödeme Süresi. İşte bir örnek. araba vergi makbuzu 2016 ödemek için geldi. Bu nedenle, 1 Ekim 2017 öncesi ödemeniz gerekiyor. Ama araba vergisine gelince? Genellikle, bu yaz sonu veya sonbahar başında ortaya çıkar. Ödeme makbuzu ücretleri Federal Servisi gönderildi. bildirim posta ile geliyor. özelliği vergi ayrı ayrı hesaplanır gerçeğinde yatmaktadır. Bu güç araba (diğer "atlar", daha çatala olacaktır) ve bölgesel katsayı bağlıdır.

Hiçbir makbuz olursa ...

Bir makbuz postada gelmiyor zamanlar vardır. Bu durumda birçok insan soru sormak: Neden araba vergisi gelmedi? Bu durumda şarj edilemez? Hayır, para hala ödemek zorunda. sorun genellikle otomatik vergi hizmeti sisteminin teknik arızalar ile ilişkilidir. sürücü, ödeme hakkında bir uyarı almamış toprak ofis huzuruna ve makbuz almak zorundadır. Aksi takdirde, ilgi ve cezalar tahsil edilecektir.

Araç yılın sonunda satın ne olacak?

Genellikle yılın sonunda araç satın almış insanlar, şu soru ortaya çıkıyor: Bu satın aldıktan sonra araç vergisi geldiğinde? Bu durumda, profil hizmet posta yoluyla bir makbuz gönderemez. Ama ödeme hala ihtiyaç vardır. Yıllık vergi kısmı satın alma zamanına bağlıdır. Örneğin, bir kişi, Ekim ayında bir araba aldı. Yıl sonuna kadar 2.5 ay kaldı. Toplamda vergi sadece dörtte ödemeniz gerekir.

araba - lüks?

"Lüks vergisi" bir tür bizim milletvekilleri ile geldi. Bu fazla üç milyon ruble değerinde araçlar için geçerlidir. Böyle araçların sahipleri yüksek nakliye ücretleri tabidir. Benzer motor gücü olan arabalarla karşılaştırıldığında sayısı üç kez arttırılabilir.

Kendinizi nasıl biliyorsun?

Birçok vatandaş arabanın vergisini hesaplamak için sadece bilmek istiyorum, ama aynı zamanda nerede bu konuda öğrenmek için. "Rus Post" bölümünün çalışmaları ile ilgili şikayetler çok bırakır. Bu nedenle, gerçekten güvenmiyorum insanlar var. Ama başka yolları da vardır. Yani, aşağıdaki konumlarda olabilir araç vergisi hakkında bilgi edinmek için:

 1. INN kullanarak hizmet. böyle olmaz üzerinde Ama sağlayan çünkü sadece borçları hakkında bilmek, durmak. Yani ödeme süresi dolmuş ücretleri ile ilgili. Onlar Kasım sonrasında yayınlanmaktadır. Kural olarak, onlar zaten para ve hapis cezaları tahakkuk etmişti.
 2. mükellefin "Kişisel hesap". Bu hizmet ödenen tutarların hakkında önceden bildirir. Arabanın üzerinde vergi ve hiçbir makbuz varsa endişe konusu olduğunda, gerek kabullenir.

"Hesabım" mükellef

Bu Federal Vergi Servisi web sitesinde zorunlu kayıt gerektiriyor. Buna ek olarak, bir kez bizzat oraya gitmek gerek bir şifre almak için. Ama bu çabaya değer olduğunu hemen söyleyelim. Sonuçta, böyle bir hareketin ileride çok zaman kurtarabilir. yetkililer aşağıdaki belirtmeniz gerekir vergi resmi web sitesinde:

 • INN;
 • soyadı;
 • adı;
 • soyadı;
 • pasaportla ele;
 • Telefon numarası (isteğe bağlı);
 • e-posta (ayrıca isteğe bağlı);
 • dizi ve pasaport numarası.

Bütün alanları doldurduktan sonra basın "Uygula". Kayıt sona ermiştir. sistem otomatik olarak iki uygulama üretecektir. Sen çıktısını ve İç Gelir Hizmeti getirmek gerekecektir. Tabii ki, bu adım atlanabilir. Sonra ajans personel tüm boşlukları doldurmak için kendi başlarına olacaktır. Ve çok daha uzun sürebilir. oluyor kaos hizmeti ve güvertede tüm ellerde Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında her ayın son haftasında yani, hem de tamamen unutmayın. Şu anda, vergi bölgeleri biten. Bu nedenle, uzun kuyruklar bölümünde gözlemledik. Buna göre, başka bir zaman ziyaret için randevu daha iyidir.

Uygulama vatandaş geçtikten sonra "Kişisel Hesap" Bir şifre alır. Bir ay içinde güvenlik değiştirmek gereklidir. Aksi takdirde, "Hesabım" engeller. Bir başka özelliği - tüm bilgiler sadece üç gün boyunca görüntülenir. Kayıt sonra hiçbir veri olmadığı bulacaksınız olursa, bu vergiden "kurtarılmış" olduğu anlamına gelmez. Sadece kişisel veri tabanının oluşturulmasına üzerinde biraz zaman alır.

Neden "Hesabım" gerekiyor?

"Hesabım" mükellef sağlar:

 1. Gerekli bilgileri edinin.
 2. Makbuz yazdırma.
 3. Araba için de vergi ödemek için.

İkinci nokta, hizmet çeşitli ödeme sistemleri ile ödeme sağlar: Sberbank, "Kivi", "Webmoney", "Gazprombank" ve diğerleri.

Tescil yeri - taşıma vergisi hesaplanmasında önemli bir faktör

arabanın kayıtlı sahibi, taşıt vergisi bağlı olacaktır yerden. Bu trafik polisi belirli bir bölgede arabaya ruhsat yükümlüdür gerçeğine kaynaklanmaktadır. Daha önce, bu yapılabilir değil. bilinçaltı düzeyde kabul geçiş bir rakam diğer alanları ile herhangi bir sayıda. Sonuçta, belirli bir süre daha uzun "ev" Bölgedeki onunla yolculuk etmek imkansızdı. Şimdi her şey değişti. yetkililer nihayet Rusya parçalanmış feodal prenslik ve tek bir devlet olmadığını fark etti. Yani şimdi numarayı kullanabilirsiniz "herhangi bir bölgeyi."

otomobillerin Kayıt yere bağlı faktör aşağıdaki senaryolar gelişmesine yol açabilir: "azaltılmış formülü" ile trafik polis departmanları bölgelerde ülke genelinde istekleri ile boğulmuş olurdu araba var kayıt koymak. Bu nedenle, polis hile gitti. sahibinin ikamet yerinde geçerli Ülkemizde oranı. Tabii ki, bir kişinin herhangi bir şehirde kaydedilebilir. Ancak, yaşamın zorlukları sıklıkla onu asıl ikamet yerinde reçete edilmesi "zorla" vardır.

Nasıl taşıt vergisini azaltmak için?

İki yasal yolu vardır:

 • azaltılmış oranı ile başka bir bölgede kaydedin. Bu sonuçlarla ilişkili kişisel zorlukların korkmuyorlar olanlar içindir. Örneğin, kayıt yerinde sosyal koruma tedavisinde.
 • daha düşük vergi oranı ile bölgede yaşayan başka bir kişiye bir araba yeniden yazın.

Aracın üzerindeki vergi farkının örnekleri (2015 verileri)

Araba için de vergi nasıl hesaplanacağı konusunda Şimdi daha. İlk olarak, bir örnek olarak, en fazla 100 litre arabayı al. a. - 12 ovmak Moskova: Böyle bir araç aşağıdaki oranları için. 1 litre. . 5, Altai Krai - - 10, Başkurdistan - Kırım ile 25. bizim araba başlık altında motor 90 "atları" vardır varsayalım. yaşadığı sahibi itibaren vergi büyüklüğüne bağlı olacaktır. Örneğin, barnaultsy için ödeme için makbuz geçerli: 90 * 10 = 900 ruble. daha Bashkirada sakinleri için, miktar olacaktır 2,5 kat - tersine Kırım için 2250, yarısından daha az - 450 yılda.

Makine daha güçlü ise kaç, ödemek zorunda kalacak? Varsayalım motor gücü - 101-150 litre. a. 25 ruble / litre - Bu durumda, maliyet aşağıdaki gibi :. Moskova olacak. ., 7, Altai Krai - - 20, Başkurdistan - 151 ile 200 ve 201 ile 250 ve bireysel oranları araçlar için 35 Kırımlılarla. Fark sadece çok büyük. , Karşılaştırın örneğin, Başkurdistan taşımacılık vergisi 150 "atlar" arabalar için ve Kırım:

 • 150 * 7 = 1050 ruble.
 • 150 x 35 = 5250 ruble.

Kırım vergi sakinleri için E. Bashkirada reçete bir kişi için 5 kat daha küçük olacaktır. Bu nedenle sonuç - toprak faktörü kuvvetle ödeme boyutunu belirler.

engelli yararları

engelli insanlar araba vergisi düşüyor için: engelli insanların sıradan vatandaşların daha az ödemek zorunda. Onlar ayrıcalıkları verilmiş. Bunlar, bağımsız bir şekilde her bir bölgede yüklenir. İdeal olarak, bir kişinin engelliler için özel araçlar kullanıyorsa. koduna göre, herhangi bir ücrete tabi değildir.

sonrası sağlanan faydalar

Onlar da bölgeye göre ayrı ayrı ayarlanır. Örneğin, Hakasya Cumhuriyeti'nin emekli 150 litreye kadar araçlara yönelik vergilerin ödeme yapmaz. a. Dağıstan'da aynı güçle sadece% 50 indirim sağlamaktadır. Amur bölgesi emeklinin 100 litreye kadar arabanız için ödeme yapmaz. a.

Başka kim faydalanma hakkına sahiptir?

yararlanıcıların Kategoriler ve her özel durumda büyüklüğü, bölgesel yetkilileri ayarlayın. Ama bir kural olarak, bu şunlardır:

 1. Savaşçılar.
 2. Birçok çocuklu aileler.
 3. Çeşitli toplum ödüllerin sahipleri.
 4. Engelli çocuklarla aileler.
 5. Çernobil kazasının tasfiyeciler, diğer kişiler bundan etkileniyor.

Buna ek olarak, vergi bazı bölgelerde küçük kapasiteli araçlar için ödenecek değildir.

başka bir kişiye Artıları ve Kayıt eksileri

taşıt vergisini azaltmak için meşru yollarından biri - Chukotka yaşayan araba dede, "vermek" üzere. Daha sonra, yerine 18 bin. Dörtten devlet daha az verebilir. Tabii ki, indirim aşikar. Ama bilmek ve böyle bir sonuçlarından hazırlanacak önemlidir "bağış". Böyle bir anlaşmanın tuzaklar tarafından şu nüanslar şunlardır:

 • Bu dürüst olmayan bir akrabası olduğu ortaya çıktı ve başka bir kişiye araba sattım.
 • Mübaşirler "tutuklama" kredi yükümlülüklerinin ödenmemesi için araba.
 • Göreli aniden ölmüştü. Bu taşıma sonra doğrudan mirasçısı ve diğerleri bırakabilir.

Mahkeme imkansız yılında, t şey kanıtla.. Bir akrabası olan hayali bir işlem beyan edemez belirleyin. Aksi takdirde, kasıtlı vergi kaçırmaktan soruşturma makamlarının mercek altına alabilirsiniz. Yani dikkatli düşünmek ve tüm tartmak gerekir: değer olan 10 bin ruble yılda ve risk maliyeti araba kaydetmek isteyip milyon.?

Kayıt yeri değiştirme

Başka yerde kayıt - İkinci yol taşıt vergisini azaltmak için. Eh, azaltılmış katsayısı ile bölgenin kendine ait gayrimenkul varsa. Değilse - Eğer reçete arkadaş veya yakınlarına bakmak gerekir. Ancak bu durumda, hayatta bazı sorunlara neden olabilir:

 1. Mahkeme cezaları ve yönetmelikler evindeki gelir. Eğer masanızdan uzakta ise genellikle kendi zilyet hep onlar hakkında bilmiyor. Bu mahkeme kararı ile borcun ödenmemesi için para cezaları ve ceza çeşitli yol açar.
 2. başka bir bölgede kayıt hayatı zorlaştırır zaman durumlar vardır. Örneğin, yeni bir iş başvurusunda. Kanun koyucu geçici izinlerin çeşitli olmaksızın Rusya Federasyonu içinde herhangi bir şirket almak için izin verdi. Daha önce, bu değildi. Ancak, emeğin fazlalık koşullarda işverenler Güvenli oynamak için çalışıyor. Onlar "kendi" Bölgenin çalışanları alır. Ayrıca, sorunlar çeşitli ödenek ve yararları ile ortaya çıkabilir.

sonuçlar

o araba vergisine gelince Şimdi biz, biliyoruz. bilgi tekrarla: yaz sonunda bir makbuz göndermek - erken sonbahar. Ayrıca, bağımsız hesaplandığı gibi otomobil vergisi haydi hem yasal olarak azaltmak ve bunu yapmak isteyip neden öğrendim. Biz makale konuyla ilgilenen birçok sürücüler ve vatandaşlar yararlanacağını umuyoruz. Önemli olan hatırlamak: bağımsız taşıma vergisi hesaplamak için, bölgesel katsayısı ve faydaları hakkı bilmek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.