BilgisayarlarBilgi teknolojisi

Neden sabit disk biçimlendirilmemiş? Nasıl bir disk formatlama?

Bilgisayar sabit disk - bilgi depolama bir türüdür. Hemen hemen bu tip (HDD) tüm sürücüler, yüksek teknolojiye statüsüne rağmen, gelişmiş kullanıcılar "vidalar" nde atıfta kırmak ve başarısız olmasına, yani etkisini kaybedebilir. ameliyat edilemeyen sabit disk yazılım cihazlarının eksiklik tarafından açıklanmıştır genellikle olduğu gibi ancak çoğu durumda, sabit disk, kendi başlarına tamir edilebilir. Sabit diski biçimlendirmek yoksa ne yapmalı? Kim söyleyecektir.

Uğultu, benim dişli uğultu: Basit bir tanı

sürücü katı hal teknolojisi dahil değilse, böyle bir cihazın işlevselliğini mekaniği ve elektroniği etkileşimi ile sağlanır. Biz (kullanıcılar) HDD değiştirilmesi bağlı olarak bir veya daha fazla plaka tork olduğu belli ses kaynağını yakalayabilir böylece, sabit disk ve iş bu simbiyoz olduğunu. Bazen bu tür ses efektleri cihazın konumlandırma mekanizması oturtma rezonans karıştırılır kayda değerdir. Bütün bunlar, büyük olasılıkla, sürücü fiziksel olarak kusurlu olduğunu ileri sürmektedir. Yukarıdaki tüm götürmek için eğer işletim sistemi değil sabit disk biçimlendirilmemiş gerçeğini sayma, sorunsuz çalışır unutmayın ve sonra sabit disk değiştirilmesi gerektiğini hiç şüphe olabilir.

başarısızlık nedeni

Genellikle, sistem sabit disk belirli bir alanı şerit başarısız olan durumun suçlu, kullanıcıdır. Sınırlı bilgi acemi onların eylemlerinin sonucunu tahmin etmek her zaman mümkün değildir. hizmet programlarının herhangi yardımıyla çalışmak sabit disk optimize etmek arzusu çoğu zaman feci sonuçlara biter. Sonuç olarak, bilinçsizce HDD çalışmalarında değişiklikler hemen etkiledi. Yine, her kullanıcı böyle bir başkalaşım göreceksiniz. işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekecektir veya deneyci onun bölümlerden birini biçimlendirmek için tamamen ya da kısmen, sürekli pervane verileri silmek için gerekli hale geldiğinde sadece daha sonra, kullanıcı mesajla inanılmaz şaşıracaksınız muhtemeldir: ", Windows sürücüyü biçimlendirmek açamadı" Ancak, yaşlı kadın proruha olduğunu.

vizyoner sürücüler

Bu yüzden yorumlamak mümkündür SMART teknolojisini. sürücünüzün sağlık günlüğüne Bu tür. Çıkarılabilir yerine - Size yanı sıra ölümcül kadere durumunda, sabit diskin operasyonel durum sürdürme konusundaki uygun önlemleri almak için zamanında fırsat var sabit disk iç değerlendirmenin sürecinde olan medya cihazını vida sönmesine ile değerli bilgiler kaydettikten sonra bilinen iyi ya da yeni bir sabit sürücüye . Eğer sabit diskinizde doğrudan bulunan bilgileri riske atmak istemiyorsanız nedenle, bazen yetkin özel olarak tasarlanmış yazılım destek geldi, önleyici tedbirleri yürütmek için tavsiye edilir.

Sabit diski biçimlendirmek yoksa

Bir panik kaldırmadan önce durumun ciddiyetini ve ilgili anları belki de senin yanlış eylemleri değerlendirmek gerekir.

 • Onun ortamda doğrudan olmak sistem sürücü için komut "biçimini" ı kullanmak mümkün değildir.
 • Yukarıda açıklanan koşullar göz önüne alındığında, sabit disk başka bir bölümde barındırılan bir işletim sistemi kaldıramazsınız. Örneğin, yüklü işletim sistemini kullanan "C:", diğer taraftan yerel diski, Windows'un önceden belirlenmiş bir kopyasını biçimlendirmek olamaz.
 • Çoğu zaman antivirüs yazılımı sabit disk bölümleri için düşük düzeyli erişim yasaklayan bir kural bir tür oluşturur. Bu seçenek her ortamda devre dışı bırakılabilir.
 • üçüncü taraf uygulamalar müdahalesi yanı sıra virüslerin farklı düzeylerde olumsuz etkileri kullanıcı hakları sınırlıdır bir durumda elemanlar engelleyebilecek, böylece düzgün sabit disk biçimlendirilmemiş.

HDD operasyonu geri yükleme

Yani Windows'u yeniden yüklemek istiyorum. Söylemeye gerek yok, HDD'de ilgili bölümünü temizlik yapmak gerekir, ama orada oldu. süreç kesintiye ya da değil, başarılı bir sonuca ulaşan veya süresiz olarak askıda olduğunu. Disk biçimlendirilmemiş açarken yalnızca bir ihtisas programına yardımcı olabilir Bu durumda, bir problemin çözümü üzerine bilenmiş. Bunlardan biri bir sonraki bölümde ele alınacaktır.

Ücretsiz program "HDDScan"

Sabit diskin düşük seviyeli teşhis için inanılmaz popüler ve en az popüler yarar (izlenir) eyalet sabit disk kontrol edilecek ve çok sayıda testten, kırık sektörler tamir diski biçimlendirmek ve yapılacak mümkün olacak geçtiği yeri doldurulamaz bir araç haline gelecektir. Programın DOS itibaren olarak çalışabilir ve bir Windows ortamında çalışmak dikkati çekiyor.

 • Indirin ve programı "HDDScan" yükleyin.
 • Yönetici ayrıcalıkları ile çalıştırın.
 • küresel arayüzünün ortasında simgesine tıklayın.
 • İlk öğeyi seçin - «Yüzey testleri».
 • Eğer bunların üzerine gerek böylece sabit disk bölümünü biçimlendirmek etmeyin, genellikle KÖTÜ-sektörlerin varlığı kaynaklanmaktadır. Sadece ilgili satırda bir işaret koymak, «Sil» takımını kullanın.
 • Sekme seçiminizi etkinleştirmek için sağ köşesinde bulunan «testini ekle».
 • Sonra (belirtme renkli küpler altında, sağ alt köşesinde) «Tarama», hatalı yazma veri sektörleri seçin.
 • «Tarama» yeniden başlatın, ancak ilk değerden «AÇIK» seçeneğini «EraseWAITs» ayarlayın.
 • Yanlış değerler haline küçüktür tekrar HDD kırık alanlarının tamamen ortadan kalkana kadar birkaç kez daha geçmesi bulduğunda.

Sonuç olarak

Harici sabit disk biçimlendirilmiş Değilse, yeterli USB konektörü gerilimi olmayabilir. Bu arayüzü destekleyen tüm gereksiz aygıtları kapatın. O tanım gereği imkânsız olduğu gibi, başarılı olamazsan harici sürücüye Windows yüklemek dikkati çekiyor. Bununla birlikte, yukarıda sunulan programı da harici depolama ile ilgili olarak yararlı olabilir. Eğer bir şey yapmak düşünmek ve mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak önce Sonunda, SSS okuyun. "Acele işe şeytan karışır." Söyleyerek Aksi takdirde, söz konusu olabilir Başarılı biçimi!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.