SağlıkMüstahzarlar

Yöntemi ve kullanım "Loraksona" için talimatlar. Analoglar ve yorumlar

"Lorakson 500" gibi bir ilaç nedir? Kullanım için talimatlar, aracın özellikleri yanı sıra gösterge, şekil, bileşim ve analoglar, aşağıda tartışılmıştır.

Ambalaj, şekil, ilaç kompozisyonu

Ne biçim kabul ilaç özelliğidir? talimatı Ne bu tasarının diyor? "Lorakson" damar içine ya da kas içine çözeltinin hazırlanması için amaçlanan beyaz ya da hafif sarımsı bir kristal tozdur. ilacın bileşimi seftriakson aktif bileşen içerir. Bu kendi sodyum tuzu şeklinde sunulmaktadır.

Aynı zamanda, bir karton istif içinde bulunan ilaç "Lorakson" talimatı enjeksiyon için su gibi bir çözücü madde içermektedir.

söz konusu hazırlama (veya bir çözücü olmaksızın satılabilir) kutularda yerleştirilir 10 ml'lik cam şişeler içinde üretilir.

İlaç Eczacılık Ürünleri

Yukarıda belirtilen ilaç nedir? Hangi bilgiler kullanım talimatlarını içerir? "Lorakson" - yönelik bir antibiyotik (sefalosporin) üçüncü kuşak, parenteral uygulama. Bu bakterisid etkiye sahiptir.

ilacın hücre membranlarının sentezini inhibe etme yeteneği ile birçok Gram-negatif ve Gram-pozitif mikroorganizmaların büyümesini engeller.

Uzmanlara göre, seftriakson en bakteriler tarafından meydana getirilen beta-laktamaz (penisilinaz, sefalosporinaz) karşı özellikle stabilite göstermektedir.

ilaçların Kinetik

Nasıl insan vücudu üzerinde ürün yayılır Treat için? Ne bu kullanım için ekteki talimatları diyor? Parenteral uygulama ile ilgili "Lorakson" hemen hemen tüm dokularda ve vücut sıvılarına iyi olduğunu.

seftriakson intravenöz infüzyon ile oldukça hızlı bir şekilde onun antibakteriyel özellikler gün boyunca sürdürülür interstisyel sıvının içine yayılır.

Maddenin, aktif bileşeni, tersine çevrilebilir albümine bağlı olduğu da not edilmelidir. Çünkü doku arası sıvısında ikinci küçük içeriği, serumda daha içinde ilacın konsantrasyonu biraz daha yüksek.

Hangi şartlarda ise ilaç bir hastadan elde edilir? Ne kullanma talimatı üzerinde diyor? "Olan bir bileşim, yukarıda tartışılmıştır Lorakson», (safra ve idrar ile birlikte), 8 saat için görüntülenir. Ayrıca aracın aktif bir elemanın bağırsak florasının etkisiyle inaktif bir metabolite dönüşür unutulmamalıdır.

Yeni doğan bebeklerde olarak, yarı ömrü 8 gün ilaç olarak kabul edilir ve (70 yaş üstü) yaşlılarda, bu süre 2 kat daha fazladır.

Özel durumlarda ilaçların kinetik

arızalar böbrek sistemi ve yetişkin karaciğer patolojilerinde seftriakson farmakokinetiği pratik olarak değişmediği insanlarda olduğunda, bir yarılanma ömrü süresi gerekli değildir uzar.

Böbrek fonksiyonu açısından önemli ölçüde kaybedilmiş ise, ilacın ortadan kaldırılması özellikle safra ile gerçekleşir, ancak karaciğer hasarlı ise, seftriakson böbrekler yoluyla başlıca türetilen.

menenjlerin bir inflamasyonu olan bebekler ve küçük çocuklar, bu ilaç, beyin-omurilik sıvısına nüfuz edebilir. seftriakson 50 mg bir dozajda tatbik sonra 5-25 saat sonra menenjit yetişkinlerde / kg vücut ağırlığı birkaç kez konsantrasyonu hastalığa neden olan bakterilerin bastırılması için gerekli olan MIC, aşmaktadır.

tanıklık

Uyuşturucu enjeksiyonu "Lorakson 500" ile ne zaman yapmalıyım? Kullanım kılavuzu (enjeksiyonları sadece deneyimli bir doktor verilmelidir) ilaç ilaca duyarlı bakterilerin neden olduğu bulaşıcı ve inflamatuar hastalıkların tedavisi için tasarlandığını söylüyor. Bu nedenle, aktif kullanılır:

 • menenjit;
 • üst solunum yolu enfeksiyonları;
 • sepsis;
 • idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek;
 • (Gonore dahil), üreme sistemi enfeksiyonları;
 • (Bağırsak, peritonit, safra yolu hastalığı enflamatuar hastalıklar da dahil olmak üzere), abdominal enfeksiyonlar;
 • cilt enfeksiyonları;
 • (Zatürre dahil), solunum yolu enfeksiyonları;
 • enfeksiyonlar, kemik ve eklem dokuları;
 • alçaltılmış dokunulmazlık kişilerde enfeksiyonları.

Ayrıca, kabul edilebilir araçlar ameliyat sonrası enfeksiyon hasarların önlenmesi için endikedir.

randevuyu Yasakladı

herhangi kontrendikasyonlar yukarıda belirtilen ilaçlar var mıdır? Ne kullanılmak üzere beraberindeki talimatlar diyor? Yukarıda listelenen edilmiştir "Lorakson" endikasyonları, aşağıdaki durumlarda reçete edilmemelidir:

 • penisilinler ve sefalosporinler karşı aşırı duyarlılığı olan hasta;
 • Hamileliğin ilk üç ayında.

Bir dikkatli bu ilaç karaciğer hastalığı, kolit ve enterit olan kişiler için tavsiye edilir. Ayrıca, dikkatli olunmalıdır zaman MBK, hamilelik, erken doğan bebeklerin ve emzirme son iki üç aylık dönemde yeni doğan bebeklerde hiperbilirubinemi.

kullanma talimatları

"Lorakson" damar içine ya da kas içinden hastalara tatbik. 12 yaş ve üzerindeki yetişkin ve çocuklar için ilacın ortalama günlük doz 1-2 g günde (24 saatte) bir yapılır.

Ciddi vakalarda, hem de orta derecede hassas patojenlerin neden olduğu enfeksiyonlar, bu maddenin bir günlük doz 4 g arttırılabilir

günlük ilaç 1 kez tatbik yeni doğan çocukların aşağıdaki dozaj önerilir: 20-50 mg / kg (2 haftalık kadar).

Bebek bebekler ve çocuklar 12 yaşına kadar, günde bir doz 20-75 mg / kg olmalıdır. 50 kg ilacın vücut ağırlığına sahip ergenler yetişkinlerde uygulanan dozajlar.

Bu yollarla tedavi süresi hastalığın bağlıdır.

Çözeltilerin hazırlanmasında Şartlar

Nasıl bir uyuşturucu çözeltisi hazırlamak için? talimatı Ne bu tasarının diyor? Kas içine enjeksiyon için, yukarıda sunulan edilmiş "Lorakson" salım biçimi% 1 3.5 ml (1 g), seyreltilmelidir - lidokain çözeltisi ve ardından kalça kasına derin girin.

damar içine enjeksiyon için bir formülasyon hazırlamak için, toz, 1 g, 10 ml damıtılmış su (steril) içinde seyreltilmelidir. Nihai çözüm yavaşça (4 dakika boyunca) bir damara getirilmelidir.

kalsiyum içermeyen bir çözelti (örneğin, sodyum klorür, dekstroz veya fruktoz) 40 ml çözünmesi için gereken ilaç 2 g intravenöz infüzyon için. Bu infüzyon en az yarım saat boyunca yapılmalıdır.

-Karakteriyle Olayları

olumsuz tepkilere "Lorakson" uyuşturucu çözüm mu? Kullanım kılavuzu (enjeksiyonları sadece bir hastanede yapılmalıdır) bu ilaç kullanmanın bağlamında hasta gelişebilir savunuyor:

 • bulantı, lökopeni ve kusma, granülositopeni, ishal, hypocoagulation, kabızlık, hemolitik anemi, mide gazı, lenfopeni;
 • karın ağrısı, flebit, tat bozukluğu, damar, stomatit, ürtiker, glosit, nötropeni boyunca ağrı;
 • psödomembranöz enterokolit, intramüsküler uygulama, bozulmuş karaciğer işlevi yerinde infiltrasyonu ve hassasiyet;
 • böbrek fonksiyonu, guatr, trombositoz, glikozüri, trombositopeni, oligüri, döküntü, azotemi, bronkospazm;
 • Kan, eozinofili, hiperkreatininemi üre, polimorfik eritem, silinduri, artış burun kanaması, hematüri, süper-, anuria;
 • ateş, serum hastalığı, ateş, anjiyoödem, kaşıntı, baş dönmesi, anafilaktik şok, kandidiyazis, baş ağrısı.

İşbirliği ve aşırı doz vakası

fonların Aşırı doz baş dönmesi, baş ağrısı, parestezi, kasılmalar, ensefalopati ve koma tezahür eder. Bu olgular semptomatik tedaviyi uygulamak ve vücudun hayati işlevlerini destekliyoruz ortadan kaldırmak için.

aminoglikozidlerle seftriakson ile aynı anda tedavisi, antibakteriyel aktivitesini artırır. Bu maddelerin toksik etkisini önlemek amacıyla, farklı zamanlarda ve farklı yerlerde tatbik edilmektedir.

Paralel "Loraksona" trombosit agregasyon inhibitörleri ve NSAID Kullanılan kanama riski yüksektir.

Eğer bir "döngü" diüretikler aldığınızda, nefrotoksisite büyük riski vardır.

, Etanol ile uyumsuz ilaç izlendi bu kombinasyon şiddetli bulantı, epigastrik bölgede spazmı, kusma, kan basıncı ve taşikardi azaltılması kızarma yol açar.

Kesinlikle bir şırınga seftriakson ve diğer antibiyotikleri yazmanız yasaktır.

Benzer ilaçlar ve ilaç geribildirim

Şimdi ne "Lorakson" biliyorum. Kullanım için talimatlar, analogları, bu makalede açıklanan anlamına gelir.

Ne ilacı değiştirebilir? Benzer ilaçlar için uzmanlar aşağıdakileri dikkate alın: "Seftriakson-Promed" "Seftriakson-Elf", "Tsefogram", "Tsefson" "Seftriakson-Protekh" "Seftriakson-Dzhodas", "Tseftriabol", "Tsefatrin".

Hastaların yanıtlara göre, en çok, üst solunum yolu enfeksiyonları ve solunum yolu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılabilir olan araçlarla ilgilidir. mesajlarını analiz, biz güvenle onun hızlı aksiyon ve yüksek verimlilik sonucuna varabiliriz. Ayrıca bazı hastalarda bu ilaç kullanım tedavinin kesilmesini gerektirmeyen minör yan etkiler olduğunu belirtmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.