Ev ve AileÇocuklar

Neden çocuklar mantar alamıyor? Bir çocuğa mantar ne zaman verilecek?

Çocuğun beslenmesinden, gelişimine ve sağlığına bağlıdır. Bu nedenle anne-baba, gıdaların bebeklere verilebileceğini ve tüketiminin en iyi şekilde terk edildiğini bilmelidir. Bu makalenin amacı, çocukların mantar vermesinin mümkün olup olmadığını anlamaktır.

Mantar hakkında birkaç kelime

Başlangıçta, antik zamanlardan gelen mantarların büyükbabaları, büyük dedeler tarafından toplandığı belirtilmelidir. Bu, eskiden beri vücudumuz tarafından bilinen bir üründür. Bu yüzden birçok kişi korkmadan çocuklara verebileceklerini düşünüyor. Sonuçta, kendi topraklarında yetişen her şey bir yemek gibi kullanışlıdır. Ancak, maalesef bu, öyle değil.

Peki, çocuklar mantar alabilir mi? Pediatriden uzak uzmanlar hakkında ne düşünüyorum? Bilim adamları-mikologlar, tüm mantarların, miselyumdan oluşan çoklu dallar yardımıyla topraklardan yediğini söylüyorlar. Toprağın sadece yararlı iz elementleri değil, aynı zamanda zararlılarla, pestisitler, radyonüklidler gibi zararlı maddeler de çizebilirler. Kurşun, çinko, civa, bakır ve kadmiyum gibi ağır metalleri mükemmel şekilde toplarlar. Ve tüm bunlar insana devredildi. Dikkat çekici bir ısıl işlem sonrasında bile bu elementlerin tamamen mantardan ayrılmadığını belirtmek gerekir. Dolayısıyla mikologlar, bu yiyeceği çocuklara vermelerini kesinlikle önermiyor. Diyet mantarlarına dahil ol, onların görüşüne göre mümkün olduğunca geç ihtiyacınız var.

Birincisi "yapamaz". Sindirim için zor

Böylece, çocukların neden mantar alamayacağını anlamaya başlıyoruz. Yani, bu bitki sadece proteinlerin değil, aynı zamanda kaba elyafın (fungin) mükemmel bir kaynağıdır. Ayrıca mantarlarda vücudumuzun hücreleri için gerekli birçok B vitamini vardır. Bununla birlikte, burada bile kesin bir "ama" var. Bu bileşenler, yetişkin bir organizma tarafından dahi sindirmayı çok zorlar. Özellikle çocuksu. Buna ek olarak, çocuklar henüz mantardaki proteinin bir parçasını bile absorbe edemiyorlar. Sonuçta, çocuklar bunun için gerekli olan enzimlere sahip değildirler. Ve onlar yaklaşık 10 yaşında üretilmektedir.

İkincisi "izin verilmiyor" dır. Zararlı akümülatörler

Neden çocuklar mantar alamaz? Bilim adamları, bu bitkilerin çevrelerinden çok fazla zararlı madde toplayabildiğini söylüyorlar. Mantar tamamen güvenlidir, ekolojik temiz bir bölgede yetişmelidir. Yakındaki suyun temiz ve kirlenmemesi için ekim alanının yollardan ve endüstriyel bitkilerden uzak olması önemlidir. Gezegenimizde böyle az yer var. Mantarların kendi başına radyasyonu biriktirme kabiliyetine sahip oldukları da unutulmamalıdır. Onların resepsiyonundan önce dikkatle düşünmeleri gerekiyor, sadece çocuklar için değil, aynı zamanda yetişkinlere de tüketmeleri gerekip gerekmediği.

Üçüncüsü "yapamaz". öldürücülük

Çocukların mantar yapamamasının bir sonraki nedeni doğadaki belirsizliktir. Hatta en deneyimli mantar toplayıcı bir hata yapabilir ve zehirli bir mantar ile karıştırılabilir. Bu durumda özellikle tehlikeli olan şey, piyasanın elinden satın alınan ürünler. Sonuçta, sepet içine normal veya tehlikeli mantar olup olmadığını herkes anlayamaz. İstisna champignons'dur. Bir toststool ile karıştırılmaları çok zordur.

Dördüncüsü "imkansız". Doğru işlem edilemedi

Neden çocuklar mantar alamaz? Bu nedenle, düzgün pişirmek için ihtiyaç duyduklarını belirtmek gerekir. Ve bunu nasıl yapacağım, herkes bilmiyor. Çoğu mantar üç kez kaynatılmalı, onlardan köpük toplanmalıdır. Önceden temizlenmesi gerekiyor. Örneğin, yağ ile, kaygan kabuğu kaldırmanız gerekir. Bu yapılması çok önemlidir, çünkü acı verir ve zararlı maddeler toplar. Ve bunun hakkında ne yazık ki hepsi değil biliyorum.

Mantar hakkında birkaç kelime

Yukarıdakilerden basit bir sonuç çıkartabilirsiniz: mantar çocukları yapamaz. Olabildiğince geç bebeğin diyetine dahil edilmeleri gerekir. Ancak ebeveynler sık sık kendilerine şu soruyu sorarlar: "Şampanya ne olsun?" Sonuçta, artık doğal ortamda toplanmıyor, ancak özel çiftliklerde yetişiyorlar. Yani, bunun artı ve eksileri var. Ana pozitif: kötü bir mantarla karıştırılamazlar. yani Normal mantar vücudunu zehirleyemez. Bununla birlikte, herkes bu bitkinin çeşitli çeşitleri olduğunu bilmez. Yani, eğer mantar çiftlikte aşırı miktarda maruz kalırsa, bitki büyür ve insan vücudu üzerinde o kadar yararlı bir etki yaratmaz. En güvenli saf beyaz mantar. Biraz kararma - Bu ikinci veya üçüncü sınıf bitkilerdir. Sonraki şey: mantar sindirim sürecinde daha kolaydır ve örneğin bal agarikleri gibi vücuda böyle büyük bir yük vermezler. Ancak yine de zararlı maddeler biriktirebiliyor. Çiftlikler üzerinde mutlaka iyi görünüşleri ve hastalıklara karşı koruma olarak özel kimyasallar serpilir. Bu nedenle, champignons yönünde seçim yapmadan önce, önceden önceden düşünmeniz ve onları çocuğa vermeye değer mi.

yaş

Çocuklara ne zaman mantar verebilirsin? Büyüyen organizma üzerinde hangi yaşta olumsuz bir etki yaratmazlar? Dolayısıyla, bu konudaki uzmanların görüşleri değişir (ancak çikolata alımında olduğu gibi). Bu davadaki çocukların yaşı bir buçuk yıldan on yıla kadardır. Neden böyle? Farklı mantarlarla ilgili. İstiridye mantarından veya şampanya tüketiminden söz edersek, üç yaşındaki bir çocuk bu torbada çorba veya sos yapabilir. Mantarlar "ağır" ise, on yaşına kadar çocuklara verilmemelidir.

kısıtlamalar

Çocukların mantar vermesi mümkün olmasa da, daha ileri gidiyoruz. Dolayısıyla, başvurularından bu gibi durumlarda reddetmek gereklidir:

  1. Çocuklar mutlaka turşu mantarları veremezler. Sadece sindirim için zaten ağırdırlar değil, bu durumda bu bileşimde büyük miktarda tuz ve sirke içeriyorlar.
  2. Ergenliğe başlamadan önce, çocuklara mantarları turta veya tencerede lahana maddesi olarak vermemek en iyisidir. Bu kombinasyon sindirim için çok zordur.
  3. Mantar alerjilere ve çeşitli gıda reaksiyonlarına neden olabilir. Bu hatırlamaya değer. İlk kez çocuğunuza bu yiyecek ürününden küçük bir doz vermeniz gerekiyor. O zaman tepkiyi takip etmeliyiz. Ve sadece bunun temelinde, belirli sonuçlar çıkarın.

Basit sonuçlar

Biraz özetleme zamanı geldi. Peki nasıl bir mantar yiyebilirsin? Bunlardan hangisi mümkün olduğunca güvenlidir? Yapay olarak yetiştirilen, istiridye mantarlarının yanı sıra, champignonslardır.

Hangi yaştan, yani Çocuklar mantar verebilir mi? Onları olabildiğince geç diyetle tanıştırmanız gerekiyor. "Hafif" mantar üç yıl verilebilir, ancak başlangıçta soslar veya sos olarak daha iyidir. "Ağır" mantar çocukları 10 yaşından daha önce çalışmamalıdır. Ve daha sonra.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.