ÇirkinlikBahçıvanlık

Ne zaman açık toprağa dahlias Bitki

sıcaklık bile ufak bir değişiklik onlar için tehlikeli olabilir, böylece Yıldızçiçeği, ısı çok sever. Bu çiçeklerin yıllık çeşitleri büyüyen zaman kışın yumrular kazıp gerekir ve bahara kadar saklanır. ek kök olarak, tohum ekimi için de kullanılabilir. dahlias dikmek zaman açık toprağa ve bunu nasıl, acemi bahçıvan bilmek yararlıdır.

Onlar iyi güneşli bir yerde dikilmelidir. Eh, eğer güney tarafı. Açık toprağa dahlias ekmek için zaman Bahçıvanlar tam terimleri bilmek gerekir. Bu, bu harika çiçeğin çok güzel ve güçlü tomurcukları büyümeye izin verecektir.

Bu nedenle dahlia dikim için çok önemlidir. Onlara bakmak bu makalede özetlenen önerilere bağlı kalarak, doğru uygulamalıdır.

Bu türün çiçekleri toprağında çok talep ediyorlar. O yeterince gerekli besinleri ve toprak yapısı ile verimli olmalı - gevşek hep. Bu, su ve hava kuyuya geçirilir sağlamak ve bitkiler üzerinde beslemek için gereklidir.

Eğer ekim başlamadan önce her şeyi yapmaya çalışın. toprağa Yıldızçiçeği sonbahar beri hazırlanan, toprağa konulmalıdır. Bunu yapmak için, onun 30 santimetre derinliklerine kazmak ve gübre (gübre veya kümes gübre) eklemeniz gerekir.

Bahar açık toprağa dahlias dikilebilir iyi zaman gelir. Bunu yapmak için, her bir kuyu humus ile Shuffle olmalıdır biri Zhmenya gübreyi koymak için gereklidir. Yere dölleyemezler hala düşerse, o zaman toprakla karıştırılmış gübresi bir kilogram deliğe koydu.

Eğer tohumdan dahlias bitki karar verirseniz cücenin bu tür için uygun veya türler frenlemek edilir.

çelik ya da bölme ile yayılır Primal dalya. tohumlar ekimi için kullanıldığında, toprak bahçıvanlar bir iniş Mart ayında yapıyorlardı olmak gereklidir. dikilen zaman, o çiçek türün çeşitleri hızla gelişen ve bunlar erken dikilmelidir, ancak erken patates çeşitli.

Ne zaman Dahlia dikim toprağa yapılan, daha büyümesi onların onlar çimlenmiş ve genç sürgünleri İster verdi ne kadar iyi bağlıdır. Güzel bir çiçek elde etmek için, bu bitki için sürekli bakıma ihtiyacı var. , Toprağın verimini ve sulamak için zaman yapmak için. dalya yumruların dikilmesinin için ilk preparat - kurutulmuş kökleri bir temizleyici. kömür ile dilimleri serpin unutmayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, yumru kökler turba ile dolu bir kutuya girerler. Bu kutu değil 18 derece ve iyi aydınlatma altında bir oda sıcaklığında beklemeye vardır. En kısa sürede iki hafta tomurcukları görünür yumrular üzerinde, yapılacaktır. Bundan sonra, bunlar parçalar halinde kesilmiş olması gerekir, böylece sol böbrek ve kök boğazı. Böylece tek bir yumru beş bölümden kadar almak mümkün olacak. Bu ayırma işlemi, çiçekler, bu türün üretimi için gereklidir.

Şimdi açık zemin kesimlerde dahlias ekmek için zaman anlıyoruz. En kısa sürede onlar biraz yaşlı gibi, sen yüksekliği 10 santimetre büyüdü yan çekimleri kaldırabilirsiniz. Bu sürgünler (aşı kalemi) toprağa dikilmelidir. Onlar kök salması sonra, iniş için kalıcı bir yer verilmelidir. kış çiçek başlangıcından önce zaman var ottsvesti ve bahçıvan gelecek yaz sezonu için dikilecek olan yeni yumrular, orada olacak.

Bir bahçıvan açık toprağa dahlias ekmek için zaman bilmek istediğinde, aynı zamanda hastalıklara karşı daha iyi büyüme ve korunması için her yıl nakli gerek yeni bir konuma çiçek taşıyan akılda tutulmalıdır. Onun yerine üç yıl sonra ancak dönmelerine izin verilmesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.