Haber ve ToplumDoğa

Doğa sonbahar: şaşırtıcı metamorfoz bir dizi

tanınmayacak değişen Doğa sonbahar. Eylül yaprak ve otlar gelişi yavaş yavaş altın tonları ve serin sis boyanmış ile daha sık sabah insanlarla tanışmak. Böyle metamorfozuna meraklı gözlemcilerin bakışları ve hayatta her şey sabit çember üzerinde hareket olduğunu hatırlatıyorlar.

Ancak, ne sıklıkta, neden bu oluyor düşünüyorsunuz? Doğa, neden sonbaharda değişiyor o kadar mı? Yapraklar sararmaya yüzden mi? Ya da neden don hala yeşil çimenlerin üzerinde düşüyor? Peki, bu soruların yanıtlarını bulmaya çalışalım.

Kenar altın renkler

İlk düşme doğada değişim çimen ve yaprakları yeşil, sarı ve kırmızı renklerle kendi rengini değiştirmek gerçeği ile başlar. Birkaç böyle bir değişikliğin nedenini biliyoruz ve aslında okul müfredatında oldu.

Bildiğiniz gibi, yeşil yapraklar, bitki hücrelerinde bulunan klorofil verir. Ama ne yazık ki, bunların normal çalışması için ısı ve güneş ışığı çok ihtiyacı var. sonbahar günü gelişi kısalır ve sıcaklık yavaş yavaş azaldığı için, diğer kalıp ardına klorofil.

Ama en şaşırtıcı şey, bu süreç ağaçlara faydalı olduğudur. Çünkü aksi takdirde, kışın gelmesiyle birlikte, bunlar çok sıkı olurdu. Bu kar nedeni, yaprakların bağlı kalarak ve hatta en güçlü dalları kırmak mümkün. doğa sonbahar yaprakları dahil, her şey gereksiz sıfırlar neden Özellikle, bu.

gümüş ilk sürgünler

çimlerin üzerinde ekim daha yakın ilk don görünmeye başlar. Bu, şu an sonbahar güneş hala havayı ısıtmak için zamanı yoktur gerçeğine, sabah özellikle iyi görülebilir. Ama nasıl don formlar?

çimlerin üzerinde yoğunlaşır atmosferik nemin tüm madde. Yaz aylarında bu fenomen sabah çiy gibi görülebilir. Hava zaten oldukça serin oluyor Ancak, sonbaharda, bu nem donar, böylece don küçük kristallerden dönüşüyor.

vahşi hayvanlar

Başka ne düşme doğada değişikliklere maruz? bitkilerle birlikte kış uykusu ve birçok canlıda gider. Şiddetli kış don onlara ulaşamadı böylece Yani, tüm böcekler, derin bir delik arıyor. Aynı tenha bir yer bulmak için aramaya sürüngenler için geçerlidir.

Birçok kuş ayrıca sürüler halinde toplamak ekim ayının ortasına kadar bu nedenle daha yakın soğuk hava ve ister ve daha sıcak iklimlerde gitmez. Hazırda bu bullfinches, karga serçe sadece en iyi uyarlanmış türlerdir.

Memeliler, kışında yakın varış hissetmek, böylece vücut yağ onları kışın donmasına izin vermedi bu yüzden aktif olarak sonbaharda ağırlık kazanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.