ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl tohumdan bir elma ağacı büyümeye? Dikim ve Bakım

Mağazadan satın elma, insanlar hemen bu meyveleri yetiştirmek arzusu yanar o çok lezzetli olur ve bunun bahçe sitesinde. Ancak, o, iniş için bırakmıştır tüm bu - tohum. tohumdan bir elma ağacı büyümeye nasıl Fakat, herkes bilir. Aslında o kadar zor değil, ama her zaman değil, sonuç bahçıvan karşılar. alanı küçük ve ekşi elma olgun olacak yabani ağaç, büyüyecek bir şans var. Eğer risk almaya karar verirseniz, o zaman bu yazı tam size göre.

tohum seçimi

Eğer depoda bir kaç elma satın almış, daha sonra en olgun ve sulu meyve seçin. Ancak, lezzetli bir meyvecilik, örneğin, komşunuzun bir sitede, sonbaharda olgun elma ağacının güney tarafında toplamak için.

Nasıl kış vymerznet olmayan bir elma ağacı, büyümek için? Her şeyden önce, meyvelerini getirildi hangi ülke satıcı sormak. güney ülkelerinde yetiştirilen elma tohumları bizim iklimde hayatta olası değildir.

Eğer elma tohumu göz attıktan sonra, küçük bir kap koyun su ekleyin ve bir kaç gün için sıcak bir yerde bırakın.

Toprağın ne tür bitki için?

Başlangıç olarak, özellikle belirlemek toprak tipi elma ağacı artacaktır. Eğer şiddetli kışlar ile bir bölgede yaşıyorsanız, tohumlar toprağa doğrudan dikilmiş gerekiyor. Bu ağacın sayesinde kökler bitkinin don hayatta yardımcı olacak toprak derinliklerine gidecek. Bu elma ağacı uzun süre yaşayan ve aktif meyvedir olacaktır. Ancak, yeraltı suyu yeterince derin bulunduğu toprak gerekir.

Nasıl, tohumdan bir elma ağacı büyümeye sulak toprağın bahçesi olur? Bir kova veya büyük bir hız treni fidan büyür ve sonra kalıcı yere bırakmaktır ilk gereklidir. Bu durumda, bu nedenle sık sık kök çubuk sonları ve de toprağa derin gitmek mümkün değildir. Bu elma ağaçlarının kışa seviyesini düşürür. Ama bu bitki yüksek yeraltı suyu seviyesinin korkmuyor.

toprağa ekilen tohumlar

bir çukur (- 30 cm derinlik) kazmak için hazırlanmış sitesinde. Bu verimli, iyi drene toprak yerleştirilmiştir. Onun seviye yerden 5-8 cm olmalıdır.

en iyisi olduğunda da, herkes bilir elma ağaçları dikmek için. Seçilmiş tohumlar donlarından önce ekilir. Bunlar zamulchirovat kısmı düşmüş yaprakları ya da iğneler kullanarak süre sonra, 2-3 cm x 10 Şema 10 bir derinlikte yerleştirilir. meşe yaprakları ve meyve ağaçlarının yapraklarını kullanmayın. Bunlar ağacın büyümesini engelleyecektir.

tabakalaşma doğal bir süreç gerçekleşecek beri Kışın, tohumlar, dondurulmuş olmayın. Tohumlar Our olan toprağın katmanında, sıcaklık 0 ila olmalıdır -2 ° C '

Daha sonra yapılacaklar, nasıl tohumdan bir elma ağacı büyümeye? İlkbaharda bizim tohumları yavaş çimlenir yalnızca, malç kaldırmak için gereklidir. çimlenme oranı% 70 aşmadığı ve ulaşabilir ve sadece% 50 olduğunu unutmayın. Bu nedenle, tohumlar mümkün olduğunca dikilmelidir.

elma ağacının ilk bakım

Bir süre sonra, fideler büyümeye ve daha güçlü hale gelecektir. Onlar 8 gerçek yaprakları elde sonra, üretmek ve itlaf, ve toprak yumru bunları daha sonra toplanmış gerekecektir. gövde bükülmüş değil sadece güçlü fideleri bırakarak tohumdan bir elma ağacı büyümeye biliyorum Deneyimli bahçıvanlar,.

Daha sonra yaz aylarında genç bitkiler özel bakım gerektirmez. Yalnızca standart prosedürleri gerçekleştirmek için gereken: onları ve ot beslemek için her ay ağaçlarını sulamak, toprağı gevşetmek. yaşamın ilk yılında, sonbahara kadar, elma ağaçlarının gövdeleri çapı 1 santimetre ulaşmak ve büyüme yaklaşık 50-70 santimetre olacaktır.

Elma ağacının için ayrıntılı bakım

Elma ağaçları dikmek için zaman bilmek için sadece önemli değil, aynı zamanda hala zaman ot mücadelesi ne zaman. Bu prosedür tekrar yapılır, ilk sonbahar olduğunu. Yalnızca en güçlü fideler kalıcı bir yere dikilebilir.

Genç elma ağaçları kabuklarından - Bölgeyi kışın hares Eğer sevdikleri tedavi olarak, tetikte koymak gereklidir. 3-4 katmanları ağaçlar gazetenin gövdeleri etrafında sarın ve hepsini sicim kravat gereğini korumak.

Eğer sitenizde mevcut inokulum almak istiyorum notu ne tür önceden karar verin. aşılama kesimler - ikinci ya da üçüncü yıl günü, yaz aylarında, tomurcuklanan tomurcuk veya bahar yapmak gereklidir. Yani, yavaş yavaş kendi meyve ile sizi memnun edecek olan tohumlardan bahçesinde elma ağacında büyür.

En üst pansuman

meyve ağaçları hasat başlar ile bir kez, kökler şiddetle büyümeye başlar. Zaten biliyorsun bir elma ağacı dikmek nasıl tohumdan, ama size meyve memnun etmek ise, ilk beslenmelidir. gübre örnek bir akış, bitki kişinin yaşına bağlı olarak, (1 m kare taç.) 'dir:

  • 7. 12 yaşındaki - potasyum klorid (yarım fincan), basit süperfosfat (cam), organik (1 kepçe);
  • potasyum klorid (2 üçüncü kap), basit süperfosfat (yarım kase), organik (1 kova) - 13 ila 20 yıl arasında değişmektedir.

Hatırla - Organik dört yıl içinde sadece bir kez yapmak. o 4 yıl döndü önce anaç slaboroslyh üzerinde Elma ağaçları değil sonbaharda her yıl beslemiştir.

tohumlardan Fideler

Makalenin sonunda büyümeye nasıl söylenmesi için elma ağaçlarının tohumlarından. Geç sonbahar veya kış başında, tohumlar toprağa ekilir. Bir sonraki 2-3 adet ekebileceğimi. Ben (erken ilkbaharda) yaprakları çiçek açmaya başlar önce bile, sürgünler dikkatle berbat değil onların köklerine bölünmelidir. Bundan sonra, genç bitkiler toprağa doğrudan ekilen edilebilir ve tencere yerleştirilebilir.

bir yıl boyunca ev tutmak için gereklidir, böylece Apple, daha güçlü almak gerekir. fideler ile Tencere, iyi aydınlatılmış bir yerde koymak sulanan ve bitkileri döllemek. Bir süre sonra elma ağacı yaprakları düşmeye başlar. Bu noktada, soğuk bir yerde tencere taşımak gerekir. Bu garaj veya bodrum buzdolabı olabilir. Onlar toprak yüzeyi ile aynı seviyede olduğunu zemin seviyesi böylece Bazı bahçıvanlar bahçe alanında tencere kazmak. O elma gizleme lutrasilom sonra. Yıllık fideler kalıcı bir yerde dikildi gelecek bahar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.