Gıda ve içecekIçkiler

Nasıl süt ile kakao pişirmek için? Reçete kakao süt

Soğuk kışta, sen çok iyi süt ile favori bir bardak kakao içerek sıcak tutabilir. klasik tarifi pişirilir Ve eğer, daha iyidir. Bu çözünür kakao aksine daha yararları, hangi gereksiz ve hatta bazen zararlı katkı maddelerinin bir çok şey var. daha o sıcak bir içecek evde yemek kolaydır. Tüm yapmanız gereken - kakao, süt, şeker ve serbest zaman biraz.

Klasik bir tarifi

Klasik tarifi bir içki için başlangıçtaki ürünlerin tüm oranlar ve kalite ile uyulduğunu çok önemlidir. Yani dikkatli kakao tozu dükkanda hala seçmelidir. Doğal ve katkı maddeleri olmayan olmalıdır. Süt, sadece taze tercihen kaba uygundur. Bu içecek gerçekten lezzetli ve güzel kokulu yapacaktır.

bir tava veya kepçe olarak, kakao tozu ve şeker 4 çay kaşığı karıştırmak ateşe koymak sıcak su ve karıştırma, 2 çorba kaşığı ekleyin dipli. Bu bitmiş içecek topaklar önlemek sağlamaktır. hafif haşlanmış Kaynamaya ve ayine getirin. Dikkatle 400 ml sıcak süt ve karıştırın dökün. Neredeyse kaynar ağırlık getirin, ama kaynamaz. Ateşten alın ve hafif köpük kadar dövdü. Bu kakao süt için klasik bir reçete değil, aynı zamanda en kolay ibaret değildir.

Kakao anaokulunda olduğu

Ancak, birçok kakao - çikolatalı çocukluğumdan içerim. Okul ve kahvaltı ya da öğleden sonra çayı için servis edilir anaokulu. Bu nedenle, insanlar yüzeyde bir o tadı ve hafif köpük elde etmek için, sütle kakaoyu nasıl daha önemliyse.

5 porsiyon bir bardak su, süt, 800 mi, 3 yemek kaşığı şeker ihtiyaç olarak, kakao şeker ve vanilya aynı miktarda tat. Küçük bir kapta tüm kuru malzemeyi karıştırın ve kadar bir kenara. kepçe ya su kaynatmak için tavada plaka anda. Süt ilave edilerek bir taşım kaynatın. Ama yemek yok! Bu kakao tarifi klasik benzer süt. Kuru karışımın girin bir çırpma ile karıştırılır, Ateşten ve. Serin hafifçe - ve bardak içine dökülebilir. Bu içecek için büyük bir katkı puding veya yulaf ezmesi kurabiye telemenin olacaktır.

Mikrodalgada Kakao

Tabii ki, süt ile kakao nasıl bilerek daha sık yemek için ona istiyoruz. Ama sabah maalesef her dakika önemlidir. Ayrıca her zaman içki bir sürü gerekmez. Böyle bir durumda, bir mikrodalga getir olabilir. 2-3 dakika boyunca kullanma sütle hazır cam mükemmel kakao olacaktır.

taze süt, 200 mL, 2 çay kaşığı toz çikolata ve aynı şeker almak için hizmet eden 1 'de. Sadece, şeker ve kakao bir bardak karıştırın biraz süt ekleyin. Karışım, pürüzsüz ve parlak oluncaya kadar tüm karıştırın. Ardından süt kalan yarısını ekleyin. Stir ve maksimum güçte 1.5 dakika boyunca mikrodalgada koydu. Eğer sıcak bir içecek gerekiyorsa, daha sonra, sadece süt ekleyin. Eğer sıcak veya neredeyse haşlanmalara tercih Ve eğer mikrodalga Başka 1.5 dakika koydu.

Kakao multivarka

Tabii ki, bütün multivarka pişirmek isteyenler için, süt ile kakao pişirmek için nasıl bir reçete yoktur. Ancak, içeceğin aksine diğer varyantları daha uzun hazırladı. Ama metresi soba değmez. Şüphesiz böyle bir yöntem onu çok pişirmek gerekiyor ve sürekli karıştırmaya zaman yoktur halinde uygundur.

kakao tozu, 4 yemek kaşığı şeker ve vanilya 5 yemek kaşığı tatmaya fincan karışımı. Kademeli olarak, sıcak süt ekleyin içinde kuru karışım çözülür. Ne yazık ki, kakao az çözünen olduğunu ve zaman alabilir. Biraz sürecini hızlandırmak için, tüm blender yenebilir. Kalan sütü dökün (sadece 1 litre gerekir) ve iyice karıştırın. Pan Multivarki, set "Söndürme" modunda dökün ve 1 saat pişirin. bir içecek filtre içinden sinyal sonra, çökelti olarak oluşturulabilmektedir. Hepiniz hemen hizmet verebilir.

Kakao Viyana

Ancak, hatta içki monoton görünebilir. Ayrıca, süt ile sunuyor geleneksel kakao göndermek için pek mümkün değildir. Foto olsa, iştah açıcı görünüyor, ama daha ziyade sıradan olduğunu göstermektedir. Eğer Viyena pişirmek Ancak, bu gerçek bir bayram tatlı yapabilirsiniz. Sonuçta, sen krem şanti eklemeniz gerekir. Bu nasıl tarif için süt ile kakao pişirmek için? Örneğin, bunu yapmak mümkündür.

Sütlü tavayı ateşe koyun ve bir taşım kaynatın. Bir kısım sıvının 200 ml almalıdır. kakao ve şeker, her biri 200 ml 1 çay kaşığı eşit miktarlarda ayrı bir kap içinde karıştırın. karışım sıcak süt az miktarda seyreltilir ve arka bir tepsi içine dökülür. Kaynar getir ve bardak içine dökün. çırpılmış krema ile içki süslemek için hazır. Bir kaptan, bir hazır alabilir. Ama onları kendin pişirmek için daha iyidir. Kamçılama için krem yağ oranı% 30'un az olmamalıdır. Her parçanın üzerine yaklaşık 2 yemek kaşığı alacaktır.

kakao dan Kissel

Sütlü kakao pişirmeyi birden fazla tarif bilerek, aynı toz yapılabilir başka bir lezzetli tatlıdır. Bu jöle veya puding. Hiçbir az lezzetli klasik içki daha, ama çay için geçerli olabilir ya da sadece mutlu onlar kahvaltı ve öğle yemeği ya da öğle yemeği ve akşam yemeği arasında bir aperatif. istediğiniz gibi.

Sütün bir tencere yarım bardağa dökün ve şeker ve vanilya 2 yemek kaşığı ekleyin. Bir daha canlı bir koku elde etmek için bölmesinin ezilmiş tohumları kullanmak daha iyidir. Eğer satın almak mümkün değilse, sen tatmak vanilyayı yerini alabilir. orta ateşte koyun ve süt kaynar bekleyin. Bu sırada süt, 100 ml nişasta 2 çorba kaşığı elemek ve iyice karıştırın.

ocakta süt kaynamaya başlayınca, bu kakao çorba kaşığı dolusu elemek ve iyice karıştırın. Çıban tekrar getirin. Bir dakika daha kaynatın. Daha sonra, bir çırpma ile karıştırılır, ince bir akımı içinde süt ve nişasta dökün. Tekrar karıştırın ihtiyacını eklemeden önce bu kitle. Yine bir taşım kaynatın ve bir dakika boyunca orta ateşte pişirin. Sonra dondurma kapları, bardaklar ve vazo içine dökün - Herhangi bir ambalaj uygun. ezilmiş fındık, çilek ya da meyve ile süslenir. Oda sıcaklığında soğutun - ve lezzetli ve sağlıklı çikolata jöle bayram mümkündür.

Ama sonunda ...

Sadece süt ile kakao pişirmek değil, aynı zamanda bunun için doğru malzemeyi seçmek mümkün nasıl bilmek önemlidir. Sadece yüksek kaliteli ve taze malzemelerle içecek lezzetli ve güzel kokulu olun. Bu konuda unutma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.