BilgisayarlarEkipman

Nasıl seçim bilgisayara SSD-drive: yorumlar, açıklamalar, modeller ve yorumlar

bilgisayar donanımı İyileştirme kullanıcıların daha etkin yazılım ve genel emek kaynaklarını kullanmak için izin farklı yönlere gidiyor. Yıllardır Ana yarışma kartları segmentinde ve iletişim araçları olmuştur, ancak son zamanlarda küçük bir devrim geliştiricileri ve sabit diskler yapmıştır orada. Sonuç olarak, birçok ev PC kullanıcıları nasıl SSD-drive seçmek merak ediyor? Aşağıda verilen ipuçları bu son derece sorumlu görev için doğru çözümü bulmanıza yardımcı olacaktır.

SSD formatlı Özellikleri

yeni biçimin performansı açısından kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır. Bunlar arasında, yüksek hızda okuma fiziksel hasar dosyaları, kompakt ve direnç. Geleneksel sabit diskler aksine, bu tür sürücüler işletim sistemini yüklemek için daha az zaman gerektirir ve bir fark açıkça orada - fırlatma birkaç saniye içinde gerçekleşir. Yüksek hızlı hemen hemen her SSD sürüşü sağlayan bilgisayara. Nasıl seçmek için geniş bir yelpazede en iyi modeli? Bu sorun güvenilirlik için gereksinimlerine göre yakında çözülmelidir. Bu, bu biçim, sakıncaları, sürücü tipi değişikliğine hala birçok durur sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin, SSD gibi dayanıklılık kaybederek HDD'ye karşı çıktı. ret süresi - Bu nedenle, yeni bir seçim şartı var. Aynı miktarda bu tür sürücüler belki de daha pahalı birçok kez olduğu için ek olarak, artan verimlilik için biz fazladan ödeme gerekecektir.

hacimsel olarak Seç

En popüler boyutları 64 ve 128 GB bulunmaktadır. Böyle hacimleri hatta geleneksel HDD ile çalışan kullanıcıların iddiasız bilgisayarlar nadirdir gibi görünüyor. Ama bunun nedeni SSD yüksek maliyetine tam da budur. Öte yandan, ortak durumlarda, kullanıcıların gelecekte ve bu yüzden sahipsiz kalır büyük bir farkla, depolama ferah satın aldığınızda. Özellikle, pazar 1 TB sürücülerde bulunabilir. Ama bu miktar bir ev PC işletim söz konusu olduğunda, sadece nadir durumlarda haklı.

Ayrıca, veri genişlik için bilgisayara SSD-diski seçmek için nasıl soru düşünüldüğünde hız okuma hacminin etkisi hakkında unutma. HDD durumunda olduğu gibi, SSD biçimi geminin bağlı olarak farklı hız gösterir. Hatta 32 GB ve 64 GB aynı üretici modellerinin ailelerde performans göstergelerini değişebilir. Diğer bir deyişle, hız daha yüksek, birim daha küçük. Aynı zamanda günlük yaşamda pek bir fark hissettim edilemez. çok daha önemli olan birçok PC sahipleri için disk bilgileri doldurarak olasılığıdır.

arayüzleri Karşılaştırılması

Bu biçim, farklı ve arayüz türüdür. Ben klasik döngü PCI-Express uzun SATA üzerinden bağlanmak geçiş, uzakta bile HDD-sürücüler doğru yayılmakta olduğu söylemeliyim. Sonuç olarak, mekanik olmayan sürücülere taşımak düşünmüyorsanız bu kullanıcıların, yeni bir HDD formatı satın alırken, bu nüans ile düşünmek gerekir. Birkaç yıldır eski biçimi edinir Ama eğer SATA bağlantısı , birinci ve ikinci kuşak, SSD öncelikle SATA denetleyicisi bu bilgisayara en çok tercih edilen ise opsiyonel SSD-sürücüdür Yani 3. ile çalışır.

Nasıl istenen arayüz biçimi seçmek için? Yeterli türünü gösterir özelliklere sahip tanımak SATA denetleyicisine Uygulamada 3. bu bilgisayarın disk diğer bileşenleri ile daha kararlı bir etkileşim anlamına gelir. Bu arada, büyük ölçüde işaretlenmiş sürücünün hız SATA avantajlarını açıklar. Sebebi ne olursa olsun IDE veya SATA eski kuşaklar cihazı satın eğer üreticileri, modern anakartlarda bu diskleri bağlamak için özel adaptörler sunuyoruz Ama, o üzgün gibi gerekli değildir.

bellek türü

Etkisi bellek tipi cihazın özelliklerine arayüzü ve hacmi ile olduğu gibi çok açık değildir, ancak dikkate almak gereksiz olur. SLC biçimleri TLC R ve MLC - Yani, 3 hafıza seçenekleri vardır. Önceki ile ilgili olarak, her bir 1 bitlik bir hücre için verileri depolamak içerir. Bu durumda, yüksek hız ve dayanıklılık, aynı zamanda yukarıda tür modellerin fiyatı güvenebilirsiniz. edebilen bellek Diğer iki tip MLC TLC biçimleri için, 2 ve 3 bit, her bir hücre içinde depolanır. Ve bu durumlarda, hangi uygulanan SSD sürücülü bir bilgisayara ters bir ilişki hız ve fiyat vardır.

Nasıl bellek türü açısından bir diski seçmek için? zayıf bir nokta mekanik olmayan sürücü olduğundan Uzmanlar henüz, hız ve dayanıklılık güvenmeyin öneririz. o 100 bin olanak itibaren bu bağlamda iyi bir cihazı SLC olacaktır. Üzerine yazma. ortalama karşılaştırma biçimleri MLC ve TLC için sırasıyla 3 ve 1000 döngüsüne izin .. Ama yine, fiyat konuda unutma.

bilgisayar ve dizüstü bilgisayar için Modeller - ne fark eder?

Dış özellikleri ve çok az dayanan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış Farklılıklar sürücüler, cihazın performansı ile ilgisi yok. Aslında klasik form faktörü SSD öncelikle dizüstü üzerinde duruldu. Saf halde bir mobil bilgisayara entegre edilebilir Bu 2,5 inçlik flash sürücü. Ana sorunların kullanıcı masaüstü makinelerinde boyutları ile ortaya çıkar. Bu form faktörü açısından bilgisayar veya dizüstü bir SSD-diski nasıl seçileceği sorusu, bu sürücünün fiziksel yüklemek için plan şekline bağlı karar verilmelidir. Yine, 2.5 inç büyüklüğünde dizüstü bilgisayar için zorluklara neden olmaz, ancak her zamanki bilgisayar karşılık gelen konektörü olmayabilir.

Durumun ikisini olabilir. Öncelikle, başlangıçta hangi 2,5 inç disk üzerinde bunun için oda var konut satın alabilirsiniz. o 3.5 inç geleneksel bölmelerle blok modeline gelince İkincisi, daha iyi sürücüyü uyan özel metal adaptör, satın almak zorunda.

Intel modellerinin Yorumlar

Belki de üretici en kaliteli modelleri üretiyor. Ama bu ürünün kitlesel tüketim nadir olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu, geliştiricilerin yüksek kalitede yol açar aksesuarlara çok sorumlu bir tutum, olmasından kaynaklanmaktadır. profesyonellerin - Ama Intel sürücüleri büyük dezavantajı maliyetinin, bu nedenle bu modellerin kullanıcıların çoğunun olduğunu.

Yöneticiler ve sunucu istasyona giden uzmanlar, bilgisayara Intel'in SSD-drive sağlamak güvenilirlik, kusursuz montaj ve bystrodeystvennost not edin. Nasıl bu ailede en iyi model seçmek için? bütçe sayamazsınız için maalesef, bu yüzden daha yüksek maliyetler için hazırlamak gerekir. güvenle tür verilerin aynı miktarda gibi temel parametreler için uygun bir model elde edebilir.

Önemli modellerin Yorumlar

sürücülerin en Önemli hattı, önceki şirkete aksine, kitle pazar için kullanılabilir. Ancak, bazı serileri Intel ile işbirliği içinde geliştirilmiştir böylece veri depolama belirli bir rezervin kalitesi çok olacak. Uygulamada kullanımı ile ilgili olarak, sahipleri istikrarlı performans, uzun ömür ve iyi hıza etmektedir. orada bilgisayar için SSD-drive seçebilirsiniz nasıl bir soruydu, bu yüzden o zaman bu şirket güvenebilirsiniz, yüksek kaliteli ve düşük maliyetli olsaydı. 32-128 GB aralığında bu üreticiden modellerin Popüler boyutları.

Samsung modellerinin Yorumlar

Koreli geliştiriciler birden pazarlara yayılan ve her niş oldukça ciddi başarılardır. Bu katı hal sürücüler segmenti söylenebilir. Kullanıcılar tarafından belirtildiği gibi, diskler hız açısından iyi sonuçlar göstermektedir ve uzun kesintisiz hizmet vermektedir. Nasıl sabit disk seçmek için bir bilgisayar için Samsung hattından SSD'yi? Tüm kategorilerdeki firma kaliteli olduğunu ortaya koymuştur kendi bellek ve denetleyicileri, kullandığı gibi, farklı tüketici niş güvenebilirsiniz. Özellikle, modeli 840 Pro değil çok uzun zaman önce sınıfının en hızlı biri olarak lider konumunu elde etti.

Sandisk modelleri için Yorumlar

Bu üretici flash depolama üretiminde uzmanlaşmış ve kompakt dış modellerin sınıf düzenli sıralamasında ilk sırada yer almak mümkün olup olmadığını, durumun bir niş segmentinde katı hal aygıtlar nedeniyle büyük markaların rekabet öylesine basit değildir. Yine de, hatta deneyimli kullanıcılar düşük gürültü ve bu tür ürünlerin fiziksel güvenilirlik belirterek, şirketin güven var. hakkında sorular ise SSD nasıl seçileceği, Sandisk ürünler hakkında yorum ufak kapasitesi hakkında 32-64 GB modelleri başvurmak için önerilir.

Nasıl iyi seçeneği seçilir?

Hesap birçok faktör dikkate almalıdır. Bir yandan, her şeyden hız ve kapasite özellikleri olabilir, ama yazma döngülerinin sayısı hakkında unutma. güvenilirlik açısından en iyi seçenek Samsung veya Intel Bellek türü SLC ailelerin bir model olacaktır. Bu seçenek amatör kullanım için idealdir ve sunucu odası donanımları donatmak için. Ancak, bu ürün kategorisi hakkında 10 bin mal olacak. Ovuşturun. 128 GB modeller için. sorusu küçük bir bilgisayar performansına SSD-drive nasıl seçileceği konusunda, daha düşük maliyetle elde edilir. Bu amaçlar için, Önemli hatları veya Sandisk bütçe sürümünü sınırlandırmak mümkündür.

Sonuç

mekanik olmayan sürücülerin bariz avantajlara rağmen, bu söylenemez onlar nitelikleri setinde eski HDD-sürücülere temelden üstün. Bu nedenle, yeni donanıma kendi geçiş tüm kullanıcılar için tavsiye edilmez. Karar ise, bir sonraki adıma karar vermek önemlidir. her durumda, bilgisayara SSD-diski nasıl seçileceği sorusu bireysel olarak karar verilir.

Ne yazık ki, farklı özelliklere arasında seçim yapmak zorunda böylece çoğu insan, belli bir çerçeve içine ilerliyorsunuz bu sürücülerin büyük bir bedel. Ve bu seçim sadece kalite ve bütçe arasındadır. Birçok durumda en sinir bozucu kurban - bellek miktarına bu sınırlama. Eğer HDD disk 512 GB satın alan veya 1 TB sıradan faaliyet dışı bir şey değildir ve sofistike fanlar göze alamaz Yani, SSD-cihazların masif alım bile yakın gelecekte, beklenmemektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.