SeyahatSeyahat İpuçları

Nasıl ormanda bir pusula kullanımı: Öneriler

uydu navigasyon cihazları görünüşte ormanda kaybolan ortak bir şey haline gelmiş bir dönemde neredeyse imkansızdır. Ancak pratikte öyle değil. Her yıl özellikle mantar ve çilek toplama mevsiminde, Çevre Bakanlığı personel Rusya'nın farklı bölgelerinde insanları eksik aramak zorunda - ve sadece vatandaşlar, ancak orman evlerinin düşünenler de o.

GPS Navigator - Bir şey, tabii ki, kullanışlı. Ama ormanda olabilir: köy pil Yani en kolay manyetik yardım .. gelmek, kırık vb düştü Pusula. Bu insanlık bilinmektedir cihaz, yüzyıllardır olmuştur. Önemli olan - ormanda bir pusula nasıl kullanılacağını bilmek.

Manyetik pusula basit ama güvenilir bir cihazdır. Çalışma prensibi olarak karşılıklı etkileşimine dayanan manyetik alan kendi ekseni etrafında dönen Dünya ve manyetize edilmiş bir iğne, her zaman manyetik alan çizgileri boyunca uzanır.

Prensip olarak, basit pusula kullanımı. Bir tek manyetik iğneyi serbest bırakmak için gelmiştir ve birkaç saniye genellikle ok ucu andıran onun mavi ucu, sonra kuzeydeki serilecek. ok (kırmızı) karşı ucu güneye yönünü göstermektedir. Eğer kuzeye karşıya gelen Buna göre, daha sonra sağa doğu ve sola - batı. Elektrik hatlarının ya da demiryolunun civarı (ve ayrıca alanlarda unutulmamalıdır manyetik anomali) pusula okumaları bozulabilir.

Herkes, ne olursa olsun cinsiyet veya yaş, iyi konumunuzu ve hareket yönünü ve pusula kullanmayı öğrenmek için nasıl dolayısıyla bilgiyi belirlemek için gereken bir durum olabilir, kimseye zarar.

Cihaz performansını kontrol

doğaya gitmek ve ormanda bir pusula nasıl kullanılacağını tekrarlayarak, bunu düzgün çalıştığından emin olmalısınız. Bunun için:

 • Düz bir yüzey üzerinde pusula bulun.
 • sakinleşmek için yön verin.
 • dengesi oku görüntülemek için bir metal objenin pusulaya getirin ve daha sonra bir şekilde çıkarıldı.
 • ok orijinal konumuna geri emin olun. Değilse - Eğer böyle bir cihaz kullanamazsınız.

Yerde pusulayı nasıl kullanılır

Ormana gitmeden önce:

 • Her şeyden önce kendileri için geri dönmenin bir yolunu bulmak için gelecekte yardımcı olacaktır Bu esasları seçmek gereklidir. Başka bir deyişle, bu bölgeye "bağlı" olduğu.
 • Referans noktaları seçilmelidir olarak doğrusal özellikler herhangi bir yönde yönlendirilmiş edilebildiği üzerinde (yol temizleme, iletim hatları ve m,. P), ancak bir çapraz konumdadır.
 • o görüş doğrultusunda oldu böylece bir referans noktası belli bir mesafe geri adım, pusula almaya, onu yüz dönüp ok serbest gerekir. Dönen durduktan sonra, gövde yatay düzlemde genişletmek ve böylece mavi ucuna İşaretçi noktaları "C" yazısı ( «N»), ve kırmızı - olarak "U» ( «S»).
 • Seçilen referans noktasına derece yönünü belirlemek için bir pusula bir ölçekte (örneğin, dallar, görsel ya da bir nesnenin yardımıyla yapılabilir). Bu daha sonra iade edilmesi gereken yöndür - hatırlamak gerekir. Şimdi 180 derece ölçülen farklı bir yöne kereste girmek mümkündür.

Nasıl referans noktası dönmek için ormanda bir pusula kullanımı:

 • Böylece pusula elinde Açık görüş hayali çizgi pusulanın merkezi ile belirtilen azimut geçer.
 • kendi ekseni etrafında ok ve döndükçe serbest bırakmak için, onun "kuzey-güney" yönünde uyumlu hale.
 • görme yönlendirildiği yönde hareket ettirin.

kaybolmadan önlemek için, elbette yolun periyodik arıtma yapmak en iyisidir - hem ormanda sürüş ve ondan çıkışında zaman.

Eğer ormanda bir pusula kullanmayı biliyor olsa bile, basit bir kuralı takip etmeli - alışılmadık bir araziye gitmeden önce, bunu nasıl çıkılacağı önceden düşünmek gerekir. Hiçbir durumda planlanan rotanın dışına olamaz. Bu olmuş olsaydı - paniğe gerek yok. Durumu anlamak ve doğru karar vermek için kolay olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.