SeyahatYol tarifi

En güzel yeryüzünde ne yerdir? Dünyada güzel yerler. Dünyanın en güzel yerleri

En güzel yeryüzünde ne yerdir? pek çok görüşler - bildiğiniz gibi, çünkü bu soruya açık bir cevap kaç kişi, olamaz. güzelliği içinde çarpıcı insan eliyle yaratılması, gibi biri. Bu örneğin mimarlık, botanik bahçeleri, ya, bir planetaryum olabilir. Ve birisi doğa ulaşılmaz dağlar, berrak ihtişamını hayran mavi göller, Gayzerleriyle, beyaz kumsalları ve hatta bir ateş püskürten volkanlar! Bu dünyanın bu harikaları hakkında ve bizim makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

Dikkat doğanın kendisi tarafından oluşturulan dünyada 10 güzel yerleri, dünyanın harika köşeleri vardır. Onlar muhteşem sahne, renk ve onun ihtişam göz kamaştırıcı isyan ile etkilemek ... aslında olabilir inanmak bile zor. en azından sırayla, bu güne kadar çözülmüş değil sadece nasıl çok yönlü ve o gizem ve bir sürü sırrı taşıdığı sıradışı dünyanın görmesi gerektiğini burayı ziyaret edin.

Yellowstone Milli Parkı, ABD

Idaho, Montana ve Wyoming: şaşırtıcı Yellowstone Milli Parkı üç eyalette ABD'de yer almaktadır. Onun lezzetli güzel Gayzerleriyle ünlüdür, ancak bu hayran olabilir hepsi bu değil. Yellowstone Milli Parkı, birçok nehir, kanyonlar ve mağaralar ise. kuşlar ve hayvanlar çok büyük sayıda ev de bulunmaktadır. Tur sırasında canlı kanal "Keşif" izliyor gibi görünüyor. Ayı geyik ya çakal avı aşağı yuvarlandı nasıl kendi gözleriyle görebilir. İşte mükemmel özellikle takdir edilir insan müdahalesi olmadan yapıyor, doğayı hüküm sürer.

Eye - Geyser'in Vadisi Kralı çekti turist özel önem. Bu sıcak kaynak, doymuş renklerde bakteri boyandı. kaynağın şekli göz benzeyen ve o tüm ziyaretçilerin izliyor gibi görünüyor Yellowstone Parkı.

Baykal Gölü, Rusya

Eğer Rusya sakinleri sorarsanız, en güzel, onlar oybirliği denilen Baykal Gölü ne yeryüzünde bir yerdir. Gerçekten de, ışığın bir mucize dışında diyemeyiz. İnsan faaliyetleri her yıl çevreyi yok eden ve doğayı tahrip ama Baykal hala kristal berraklığında, sıradışı fenomenler ve bozulmamış güzelliği ile insanları sevindirmeye devam ediyor. Bu göl sadece güzel değil, aynı zamanda insanlık için önemlidir. Bu tatlı su, dünyanın en büyük deposudur. Yerliler bile deniz diyoruz, bu nedenle çok büyük.

Baykal - yaşam kaynağı. O anakaradan kesiliyor ama komşu arazi ölçüde onun flora ve fauna farklıdır gelen, bu nedenle, kaşifler sadece turist çok sayıda çekiyor, aynı zamanda bilim adamları vermedi.

Bora Bora, Fransız Polinezyası

Incelenmesi güzel yerleri haklı Pasifik inci çağrılabilir muhteşem Bora Bora adayı bahsetmiyorum, dünya. Cennette arıyorsanız, budur ve vardır: kristal berraklığında su, yeşil bitki örtüsü, beyaz kum ve oteller doğru su bulunur. Her şey uzakta köpürmüş kalabalık ve gündelik sorunlardan dinlendirici bir tatil için oluşturulur.

Aslında, Bora Bora - Bir dağ, üç köşe tarafından zirveye yerleşti. En yüksek noktası - zirve Otemanu. O elverişli okyanusun masmavi suları arasında palmiye ağaçlarının altında bulunan.

lagün Adalar ihtişamıyla çarptı. Burada şnorkel veya tüplü dalış ile heyecan verici sualtı yolculuk, bir köpekbalığı ya barakuda karşılaşma sırasında yüksek olasılık gidebilirsiniz. Ama merak etmeyin. Hatta beslemek, ama sadece deneyimli bir eğitmen sürekli denetim altında olabilir.

Kelimutu volkan, Endonezya

Endonezya'nın Flores adasında kalbinde sıradışı volkan Kelimutu olduğunu. Bu dünyada bir yer en güzel ve alışılmadık bir krater gölleri tüm teşekkürler, suları her zaman farklı bir renge sahiptir. Yaklaşık 40 yıl önce meydana gelen son patlama sonrası ortaya çıktı.

Suyun organlarının her biri kendi adı vardır. Yerel efsaneye göre, ölü insanların ruhlarını emerler. volkan Kelimutu Gölü batı noktası yaşlı olduğunu. O turkuaz. Diğer iki çok yakın olan ve sadece bir krater duvar ile ayrılmıştır. yeşil ve Büyülü Göller kızlar ve erkekler - Kan kırmızı. Onların sular kırmızı, yeşil veya turkuaz siyah rengini değiştirmek edebiliyoruz. Kalp kızgın olduğunda Efsaneye göre, bu olur.

Epupa Falls, Namibya

Afrika'nın güneybatı kesiminde Kunene Nehri üzerinde keyifli bir şelale Epupa olduğunu. Boyutları Niagara Falls, örneğin, gibi iddialı değil, ama bu konuda bir şiir besteledim layık olduğu inanılmaz güzel bir yerdir. 37 metre yüksekliğe sahip hızlı su akışını inerler ve güneş oyunlarında altında düşer ve parlak bir gökkuşağı oluşturdu. Duygular gezegendeki en güzel yerleri neden anlamak, sadece hayal etmek buna değer. Resimler maalesef tüm bu aktarmaz. En az bir ikinci göz atmalısınız düşer Epupa görkemine, duygu patlama yaşayacaktır belirleyin.

Milli Parkı Lencois Maranenses, Brezilya

Brezilyalı milli park 1.000 metrekarelik dev bir alan - romantik adıyla Lencois Maranenses ile. km tamamen altın kum ile çivili. Aslında, bu bir çöl Lencois olduğunu, ancak su ve tatlı su. çöl sadece Amazon dışına çok ağır yağmurlar genellikle vardır. Bu lagünler ılık parlak turkuaz su ile parkta oluşturulan gerçeğine yol açar.

Yeraltı Gölü Hamilton Pool, ABD

Amerika Birleşik Devletleri'nde, içinde Texas, olağanüstü Gölü Hamilton Pool olduğunu. Bu bir üstü ve yer altı hem de. masif taş altında bulunan yeraltı kısmı kademeli olarak diziye derinliklerine uzanan Arch. bu enfes manzara son dokunuş zarif şelale, 15 metre yükseklikten düşen sudur.

Nehir Kolombiya Caño Cristales,

En gezegen üzerinde güzel yerler yeryüzünde - sadece şelaleler, dağlar ve gayzerler olduğunu. Bunlar aynı zamanda inanılmaz bir nehir Caño Cristales dahil. Bu görüşümü en hakiki sanatsal tuval İzlenimcilik hatırlatan benzersiz bir yerdir. Nehir girdaplar, aktığı, şelale ve çöküntülerin dizisidir. Ancak alt hatta çıplak gözle görülebilen onun çarpıcı temiz sulayın hiçbir balık gölet vardır. Bu kanalın bazı eşsiz özelliklerinden kaynaklanır.

mavi, yeşil, kırmızı, sarı, siyah: Lodge Caño Cristales beş renklerde boyanmış. renk şemaları doygunluğu zayıflatır yıl boyunca bu yosun atık ürünleri ve, sonra tekrar artmaktadır.

Waitomo Mağaralar, Yeni Zelanda

Dünyanın en güzel yerleri - O kalp baktığınızda, köşeleri var hızlı gözleri önünde hepsi bilerek vurmaya başlar - bir gerçektir. Bu Yeni Zelanda Waitomo eşsiz mağaralarda kaldıkları süre boyunca insanları sürükleyici bu duygu. Bu o milyon yıllar çalışmış hangi doğanın gerçek bir başyapıt vardır.

Bir süre okyanusun bir konak vardı. O dikkatle tuhaf urları ve hamle ve yolların gizemli inceliklerini yarattı. Ama sular çekildi ve 150 mağaralar büyük bir sistem bıraktı. Bunlardan birinde en gerçek yıldızlı gökyüzü gibi mağaralar bir dizi yapım karanlıkta parlak yeşil ve mavi ışık yanacaktır eğlenceli ateşböceklerini yaşa! bu konuşma hakkında: "yüz kere duymak çok kez görmek daha iyidir."

Waitomo Mağaralar her türlü olaya düzenlenmektedir: Noel gecesi Katedrali salonda şarkı a capella ve bazen meşhur aşırı sporcular "siyah" su alaşımları yarışacak.

Milli Parkı "Braslav Göller", Beyaz Rusya

Letonya sınırındaki Beyaz iller, inanılmaz güzel Milli Parkı "Braslavsky göller" denilen yer almaktadır. Bu küçük İsviçre var. 700 km2'lik alan rezervuar yaklaşık 130 metrekare 50 zarif toplam alanı dağınık. km. barış ve huzur var burada, benzersiz bir bölgedir.

Nefis güzel ormanlar, temiz hava ve berrak suları. göller arasında kaybolmuş gibi küçük köyler ... O hala var ve tüm misafirler unutulmaz bir tatil ve olumlu duygular bir sürü memnun Atlantis bir türüdür.

İşte onlar: yeryüzünün en güzel yerler! Onların büyüleyici fotoğrafları, ama resimler - o değil! kendi gözlerimle şeyi görmek için acele edin!

güvenle diyecekler yukarıdaki yerlerden en az bir Having: "Bu yeryüzünde bir yerdir en güzel!"

Dünya yönlü ve kontrast olduğunu. Bunu anlamak için, tamamen açık çevreleyen güzellik gözlerine bakmak ve sürpriz edebilmek için, seyahat etmek gerekir. Uzak mistik ve güzel yerindeki orada bir açıklama olduğunu ve onun çekiciliğini bulmak gereklidir. İnsanlık hala büyümeye odası vardır, ama insanlar denemek istiyorum nasıl onlar beceri çalışmalarında aşan asla Tabiat merak ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.