ÇirkinlikInşaat

Nasıl hızlı ve doğru profil borudan imal kapılarını üretmek için?

Herhangi bir çit, genellikle bir kapı ve kapı vardır girişini içerir. Bu parçalar, çitler nedeniyle imalat ve montaj karmaşıklığına alımının en pahalı unsurlarıdır genellikle. Ancak bu durumda, kapısı ve elleriyle şekilli tüp geçidi tamamlayarak tasarruf etmek mümkündür.

Artılar tüp şeklindeki hedef malzemesi için

Şekilli boru mükemmel dayanıklılık, güvenilirlik ve uzun bir hizmet ömrüne sahip en ekonomik malzemelerden biridir. Maliyet proftruby düşük denilen edilemez. Ancak, profilin performans, hem de herhangi bir ek emek olmadan bunun dışında tasarımlar yaratma yeteneği, bu hammaddenin telafi etmek fiyatıdır. Bu bize elleriyle şekilli tüpün kapısı yapmak için en uygun kategoriye bu malzemeyi atamak için izin verir.

Bütün bunlar gereklidir - bu bir öğütücü ve kaynak yanı sıra çizimlerin bazı bilgilerle çalışmak için asgari yeteneğidir.

kapılar için planlar

imalat önce, birinci çekme borusunun hedef profili oluşturmak gerekir. İlk olarak, doğru bir malzeme miktarını hesaplamak için izin verir. İkincisi, bu doğru kurulumu, önyargı ve düzgün bir görünüm eksikliği sağlayacaktır.

Başlangıçta, çizim gerçekleştirildiği temelinde tek başına yapmak gereklidir. Olay destekleri ve her yaprağın alanının hesaplanmasında arasında bir ölçme boşluğu içerir. Bu arada, çit yapımında bir araç veya diğer makine geçişi için yeterli bir mesafede, şekilli borunun kapısı bağlanacağı bir sütunlarıyla yerleştirmek gereklidir. Ayrıca geleceğin vanaların tam açılması için yeterli alan olduğunu unutmayın.

Hesaplamanın Özellikleri

yelken malzemesi izleyerek kapınızı planlarken. tasarım serbestçe üflenir zemin açıksa, kuşak çok büyük ve katı malzemeden yapılmış önerilir değil. Aslında bu durumda iskelet üzerinde yük profilli boruların kapısı güçlendirilmesi anlamına gelir ki, önemli ölçüde artmasıdır. Bu eskrim ve daha karmaşık montaj çalışmalarının maliyetini artıracaktır. Bu nedenle, tercih edilen bir ızgara veya kafes olarak, bu tür bir malzeme kullanılmakta.

Yapmanız gereken başka ne - birbirleriyle yakınsama serbesttir bakımından kanat uzunluğunu hesaplamak etmektir. sonradan şeklindeki borunun kapısı Bent kınına olacaksa, o hesaba numarasını almak için tavsiye edilir kaburga birbirlerine sarılmak kalmamak her yaprağın üzerinde.

profilli tüp tuval cilt için bir çerçeve olarak hizmet verecek olursa, yerine girmek serbest olduğundan emin olun.

Kapının için malzeme seçimi

Gelecekteki hedefinin bir kroki yukarı çekilecektir sonra, gerekli malzeme miktarını hesaplamak için gereklidir. Bu durumda, herhangi bir diğer binaların yapımında olduğu gibi,% 10 kontenjan ayrılacak emin olun.

dairesel, dikdörtgen veya kare: şekilli borunun geçit bir malzemenin farklı enine kesitler imal edilebilir. en ekonomik onları yuvarlak tüpler için daha birkaç hammadde kullanımını yapmak için, son iki seçenek olduğunu. Bir başka avantaj proftruby kare veya dikdörtgen kesitli düz tarafı ile kaynak şeklinde boru kapısı için, hatta yeni kaynak makinasının kuvveti altında, bu malzeme ile çalışan çok daha kolay olmasıdır.

Ayrıca, boru bölümünün boyutunu unutmayın. Özellikle profil boru bölüm, 40 x 20 mm ya da 50 x 50 mm kullanılır. Bazı durumlarda daha büyük kesitli, örneğin 60 x 30 mm kullanılmasını gerektiren Ancak, yapı üzerinde rüzgar yükü hakkında unutma.

Kapının üretim işlemi

Tabii ki, gerekli ilk şey - çalışmak için gerekli tüm araç ve gereçleri hazırlamak. profil boru pas ile kaplı ise, temizlenmesi ve yağdan arındırılması, ve daha sonra arzu edilen uzunlukta kesmek için gereklidir. Bazı etkinlik arttırıcı maddeler, hemen astar malzemesi ve bir koruyucu yapı ile kaplanmaktadır. Ama kaynak esnasında tabakası zarar gördüğünde demektir, bu nedenle tedavi kurulumdan sonra harcamak için daha iyidir.

Genellikle soru profil boru kapılarını pişirmeyi, doğar. Önemli olan - Kaynak üzerindeki çalışmaların teknoloji ve sırasını gözlemlemek. zorunlu olarak çalışmak inflamasyon serbesttir stabil düz bir yüzey üzerine yapılmalıdır. Böylece koruyucu maske veya gözlük, eldiven kullanın ve giyecek gibi yoğun doku takım seçilir.

kanatlara kaynak prosedürü

tüm kaynak işlemi nispeten az zaman alır ve bu çalışmanın ortak teknolojiye uygun olarak yürütülür. Sürekli kaynak elemanlarını ve bunların ön prihvatyvayut kaynak Önce nokta kaynak. Sonra imal parça boyutları doğruluğunu kontrol edin. yapılırsa doğru sonradan zashlifovyvayut kaynak gerçekleştirmek.

İlk olarak, çerçevenin ya da ahşap ve her iki kanatlar aynı düzlemde olduğundan emin olmak için ihtiyaç köşelerde kaynak. Alternatif olarak, birinci, daha sonra ortadan kesilir ortak bir çerçeve, kaynak. Bu yaklaşım gerekli hassasiyeti kapakları boyutları ile uyumlu olmasını sağlar.

onları güçlendirmek için gerekli olan çerçevelerin üretimi sonra. üçgen metal plaka - Bu amaçla, bir ana çerçeve, ancak açılarda, aynı profile ek sertleştiriciler kaynaklı.

Diğer bir önemli nokta kaynak döngüdür. Bu bileşenlerin ilk yarısı kepenk kanadı doğrudan sabitlenir. istenen yükseklikte kanat koyarak, ikinci yarısını koyun, alt kısım desteklere kaynaklı döngüler olup. teyel dikiş sırasında istenilen konumda kapıyı kilitler başka bir kişiyi davet etmek daha iyi bu işi gerçekleştirmek için.

koruyucu madde ile kaplanmış tüm kaynak ve taşlama kaynak hazır çerçeve sonra. Bu vernik veya boya dolgu olabilir. Daha sonra seçilen çerçeve yapı malzemesi kaplama başlatmak mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.