Gıda ve içecekAna yemek

Nasıl evde yaşayan yengeçler saklamak için?

Bir tatil Anahat veya ülkeyi terk, birçok kişi taze yengeçler satın. Ne yazık ki, her şey planlandığı gibi çıkıyor ve bazen kutlama ertelemek zorundayız. Ama evinde olduğunu canlı yengeçler, ne yapacağını? Nasıl istenen güne onları kurtarmak için? Bugün, evde canlı kerevit saklamak için epeyce yol vardır. öyle olmadığını zor hale getirecektir bütün ipuçlarını izlerseniz!

Saklama koşulları kerevit

Nasıl hayatta kerevit tutmaya? Bu hayvanlar bir süre su olmadan, aynı anda eğer bunları saklamak için elverişli koşullar yaratabilir olduğu bir sır değil. Kanserlerin onlar suya ihtiyacı, kendilerini suda yaşayan hayat vardır ve üremek için muktedir ve yaşa. karada yaşayabilmeleri ve herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum ederken - onların solungaçları vücudun içinde bulunduğu gibi, o diğeri üzerinde onlara önemli bir avantaj sağlıyor.

Nasıl hayatta kerevit tutmaya? Eğer taze hayvanları satın fakat bunları hemen pişirmek niyetinde değilim, o zaman çok basit hayatlarını kurtarmak. ilk ve en önemli koşulu - kerevit havayı sirküle etmeye devam edecektir serin bir yerde, olması gerekir. Onları sürdürmek için periyodik olarak su ile sprey gerekir - bu hayvanı yenileyecektir.

Pişirmeden önce kerevit ile ne yapılabilir?

Gerektiğinde inanç bir tuz, hatalı temizleme kanserleri kullanmak. Her şey biraz daha kolay. Önce nasıl yengeçler temizlemek için, hala kir kurtulmak için Yıkanması gereken yanı sıra dikkatle cesedi inceleme.

Eh pişirme önce etin kalitesine dikkat etmek gereklidir. Mutlaka, elastik, zengin olmak zamanki renk ve lezzet olması gerekir. Bu ryhlistym veya yumuşak ise et hoş olmayan bir koku halinde, ya da, tür bir ürünün hazırlanmasının terk etmek daha iyidir. Aksi takdirde, ciddi zehirlenmesi kazanabilirsiniz.

kanser ile değil ne yapmalı?

Nasıl yengeçler yaşamak saklamak için? serinliğinde. Ama aşırıya gerekmez: uzmanlar şiddetle dondurucuda saklayabilirsiniz tavsiye ederiz. Bu sıcaklık koşullarında, hayvanların eti kendi rengini ve tadını değiştirebilir. Buna ek olarak, et donma sonucu yumuşaktır ve tüm yararlı niteliklerini kaybeder. Bu durumda en iyi çözüm kerevit kaynatın, ancak o zaman buzdolabında et koymak olacaktır. Bir cam kavanozda ürünü koymak ve ücretsiz flanş koymak gerekir. Böyle et uzun süre saklanabilir ve bira için harika bir atıştırmalık olacak.

Nasıl yengeçler suda yaşar saklamak için?

pişirme ve suda olabilir öncesinde Mağaza canlı yengeçler. Bunu yapmak için, banyo suyuna çevirmek ve orada hayvanları koymak gerekir. Bu durumda, günlük su değiştirmek gerekecektir. Bu seçenek çok iyi bu savunmasız canlıların hayatlarını almak zor savunmasız insanlara uygundur.

Bu en karlı seçenek değildir unutmayın: elbette, et beslenen olmaz, sürece su içinde olmak, kerevit, çok kilo. hayatın peşinde, bu hayvanlar karada ve serin bir yerde iyi sergi olacak. Bu nedenle, en az su ve bir yol opsiyon kanserlerin ömrünü korumak için, ama en iyisi değil. Gerçekten de, bu durumda hayvan sadece acı çekiyor.

Nasıl buzdolabında canlı kerevit tutmaya?

Evde canlı kerevit korumak için bir optimal çözüm sonraki seçenektir. Bu büst edinilen kanserleri gerektirmez ve nasıl hareket de test edecek. Kanser aktif sürünerek, o hayatta. Bundan sonra, tüm canlı kerevit temiz bir plastik torbada yerleştirilmesini ve sebze bölümünde koydu. Bu durumda en önemli şey - çantasını kapsamaz, bu kanserlerin beslenen oksijene açık olmalıdır. Böylece 4 gün boyunca kerevit yaĢayabilmektedirler kaydedin. onlar buzdolabının raflarında raspolztis ne dert etmeyin - bu olmayacak!

Kerevit pişirme başlamadan önce, etin kalitesini kontrol edin. Hayvanlar biraz acı olabilir için buzdolabında saklanır mümkündür. Kusurlu bir ürünü fark ederseniz, bunun kurtulmak için en iyisi! Bazı kanserler ölü numune olacaksa Sonuçta, sonra diğerleri yemeye başlayabilir (doğası gereği, bu eklembacaklılar leş). Ölü birey böyle bir durumda yaşayan ve keder ile birlikte pota alabilirsiniz daha muhtemel kaçınılması edilemedi. Buzdolabında ise depolama sırasında kanserler hoş olmayan koku, o zaman muhtemelen hayvanlardan biri öldüğü anlamına geldiğini bilin. Bulmak ve kalan kardeşlerden toplam ağırlığı kaldırmak gerekir.

canlı kerevit tutmaya nasıl ve yemek pişirmek için bunları nasıl hazırlanacağını, zaten biliyorum. Şimdi güvenli bir şekilde satın almak ve mutfağa gidin gidebilirsiniz!

Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.