ÇirkinlikKendin yap

Nasıl domuzlar için bir kulübe inşa etmek? İpuçları ve fotoğrafları

Nasıl bir kulübe inşa etmek Domuzlar için? Bu soru evde bu hayvanları doğurmak denemek isteyen herkes tarafından verilir. Sonuçta, doğal ürünler ve hatta yetiştirilen kendi, her zaman takdir edilmektedir. Ama bir arzusu iyi bir et var - biraz. bir domuz satın almadan önce, ikamet yerini hazırlamak gerekir. Tüm gereksinimleri karşılaması gerekir.

o dikkat etmek önemli olduğu için kurallar

Binaya başlamadan önce bazı kurallara ayrıntılı olarak tanıma gerekiyor. Bu soruyu keşfedin olduğu, başka sorunlar ortaya çıkacak ve bunun sakinleri rahatlık sağlayan, uzun yıllar hizmet edecek domuzlar için döken.

Ön şartlar:

  1. Dikkatli yeni binaların yerinin seçimine dikkate almak gerekir. Ahır tesislerinde en az 15 metre olmalıdır. Öyleydi gölet ve bataklık kapatmak için önemlidir.
  2. Rüzgar ahır kokusu yayar gerçeğine katkıda bulunur. Konuyu incelemek gerekir! Rüzgar daha sık bu alanda darbeler hangi yöne öğrenin.
  3. Yer: Bina güneyden kuzeye germek zorundadır.
  4. yeraltı suyu bulunan ve domuz yer sellerde olduğunu döken amacıyla önlemek için ne kadar yakın Bkz.

Eğer domuzlar için neye ihtiyacınız?

Bir kişinin arzusundan söz söylenebilir, o zaman hayvan verilmez. Bu nedenle, domuzlar ilgilenir biri hayvanlar hızlı, daha iyi çarpın büyümek unutmayın ve sadece uygun koşullar altında sağlık durumlarının iyi olduğunu gerekir.

Domuz, işin garibi, aşk temizlik! onlar her zaman kirli olsun, ama sen bunları düzenli olarak temizlemek gerekir rağmen. Domuzlar için Ana kulübe kuru ve havadar olmalıdır. Oda çok soğuk ise Genç domuzlar bile, nezle olabilir.

, Gerekli hayvancılık çok sayıda olduğunu ne zaman dikkate almak. Hayvanlar hareket halinde kendisini sınırlamak olmamalıdır. kraliçeleri için besi için ayrı bir alan tahsis etmek zorunda kalacak.

Biz alanı ve ayarları bekliyoruz

Her kiracı anda pripadat en az 5 metrekare döken gerekir. m domuzu ve rahim -. 10 sq. m. (onlar orada olamayacağını dikkate almak, ama aynı zamanda bir alanı kaplamaktadır). gol sayısı büyük olacak ise, vb sistemini boşaltmak, geçitlerin hesaplanmasında dikkate almak gerekir.:

  1. Passage: genişliği yaklaşık 2 metre olmalıdır, bunu yapmak ve yem gübre sunmak için uygun oldu.
  2. Makine: derinlik - 2,8-3 m.
  3. Duvarlar: Dış yükseklik - 1,8 m, en yüksek noktası - 2.6 m.

Bina çeşitli tasarımlar olabilir. Önemli olan tüm gereksinimleri maç için.

materyalinin hazırlanması

Zaten bölge seçin kalite malzemeyi sayma domuzlar için bir kulübe inşa etmeye başlamadan önce. Mali yetenekleri - bu durumda önemli bir faktördür. temel oluşturmak için bir taş, kum ve çimento satın gerekecektir. su geçirmezliği sağlamak için, çatı malzemesi üzerinde para harcamak zorunda.

Duvarlar için bir tahta, tuğla gerekir. Zor ahşaba tercih vermek arzu edilir, ameliyathane süresini uzatır. makinelerin ayrılması için 5 cm kalınlığında panoları kullanılır. Fakat bütçe olanak verirse, o satın almak daha iyidir bir metal ızgara.

dökmeye çatı malzemeleri, pencere ve kapı satın almanız gerekir. Çatı uygun kayrak, zona.

havalandırma sistemi

malzemeler üzerinde tasarruf - olabildiğince ucuza domuzlar için kulübe inşa etmek, bir seçeneği yoktur. Ama havalandırma tasarruf etmek gerekli değildir. Bu tür tesislerin yapımı kilit andır. Domuzlar sonra bir kötü havalandırmalı binada hasta olsun.

havalandırma cihazları için boru ya da dalgalı gerekir. Daha iyi endüstriyel kaput satın almak daha büyük mali yeteneği olarak. tüm ekipmanın doğru yüklendiğinde, hava akımları kendilerini regüle bulunmaktadır. Sıcak aylarda onlar ve soğukta büyümek - azalttı.

Biz ahırda bir taslak olacaktır izin veremez. Hayvanlar hasta ve ölmek başlarlar. Bunu yapmak için, kapı ve pencereler yerleşimini dikkate almak önemlidir. cam zemin üzerinde 1.5 m yükseklikte olmalıdır, ve kapılar - dışa doğru açılır.

Domuzlar için İklim

Bölgenizdeki kış çok soğuk ise, ısıtma sistemi hakkında düşünmek zorunda. soğuk mevsimde gerekli sıcaklığı sağlamak olan, iyi yalıtılmış olabilir domuzlar için atkı aralığı. domuz yavrusu aktarmak için izin verilen minimum sıcaklığı 5 ° C olan

Hayvanlara iyi yetiştirilen Yani, bunlar sıcak olması gerekir. Bu nedenle, ısıtma sistemi domuz sıcaklığı sağlamak gerekir 16-20 ° C Bir ekmek ve onun yavrularının yüzden genellikle rahatsızlık yaşamazlar. Onlar için çok önemli bir ısı - 28-30 ° C

Aydınlatma - planlarken de özen gereken bir şey. Sen iyi bir kablolama, lambalar, anahtarları almak gerekir. pencereleri de ışık sağlar. Onların alanı 1 metrekare daha az değildir. m. Önemli olan aşırıya değildir. Aşırı aydınlatma olumsuz onlar gergin ve uyarılabilir hale, domuzları etkiler.

kulübe iyi bir nem olmalıdır. Bunu yapmak için, sıradan bir higrometre ve monitör seviyelerini satın alabilirsiniz. Domuzlar nem% 75 için ideal olarak kabul.

bina başlarken!

Yukarıda açıklanan edildiğini Tümü, çalışmaya başlamadan önce planlanmalıdır. Tüm malzemeler satın alındığında, yer seçilir, sen domuzlar için bir kulübe inşa etmeye başlayabilir. Aşağıdaki fotoğrafta ilk aşamada inşaat alanını gösterir.

vakıf - herhangi bir binanın temeli. taş, beton inşaat için kullandı. vakıf toprağa iki ayak derinliklerine gider. Toprak kil ve ıslak ise, o zaman oluğun (kendi sınır donma seviyesinin altında olacak koşulla) arttırılır. 0.3-0.5 m anlayacağı alt yapısının üst yüzeyi üzerinde. Inşaat su yalıtımı için işlenmiş kaplanmış çatı malzemesi.

Duvarlar tuğla veya kül blok inşa edilir. onlar panoları obbivat İçinde sıvalı ve badana kaplıdır. Bildiğim kadarıyla tuğla ve ahşap yığılmış köpük arasındaki sürede. Eğer tüm dizisini kaydetmek ve inşaat için sorumluluk almak, bu duvarlar sıcak tutmak için iyi olacaktır.

üst üste binme sakinlerinin kuruluğu ve rahatlık sağlayan, sağlam olmalıdır. Ek bir yalıtım katmanı olacaktır ahır tavan yapmak için tercih edilir. Daha iyi Tavan tahtası kullanın.

Eğer kendi elleriyle domuzlar için kulübe inşa etmek olsaydı, iyi domuzlar döşeme sağlamak için önemlidir. Zemin güvenli olmalı, sıcak, temizlik karşı. Sıra: beton dökmek ve döşeme panoları sonra. Böyle kapsama güvenilir olması, ancak ağacın çünkü edecek - sıcak.

isteğe bağlı donanım

Domuzlar için bir kulübe nasıl yapılır, zaten bilinmektedir. oda hazır olduğunda, o zaman beslemek için yer donatmak gerekir. Besleyici ana bilgisayara iyi erişim sağlayacak girişinde olmalıdır. Onun kapasitesi - en az 2 besleme kovaları. Ek yem Domuzlar özel katkı, vitaminler planlıyorsanız, ek kapasiteyi yüklemek için yemlik yanında olabilir.

Su - tüm canlılar için yaşamın ana kaynağıdır! Domuzlar içmek ister, yüzden düzenli su dökmek için önemlidir. Ayrı bir yalak koyarsanız daha iyi olurdu.

Temiz havada bir yürüyüş

evcil hayvanları ilgilenir sahibi, domuz yavrusu için açık padok düşünmelisin. Yaz tatilleri için gazebo gibi. Padok - bir kafes çit ve bir çatıya sahip ana ahır, bir uzantı. Bu çanaklar içme, Besleyiciler koydu.

Domuzlar için tasarlanmış Corral sıcak yaz havalarda olabilir açık havada olmak. Böylece daha hızlı, iyi meyve büyüyecek. Ama hayvanlar soğuk mevsimlerde padok içine çıkıp izin veremez. Bunlar, düşük sıcaklık olumsuz tepki.

Nasıl kendi elleriyle domuzlar için kulübe inşa etmek? Bu kolay bir iş olduğu ortaya çıktı, ama ilk hazırlık için sorumlu bir yaklaşım, sonuç domuzlar için iyi bir ev olacak tüm nüansları incelemek eğer. çünkü uygun olmayan koşullarda tüm gereksinimlerini bir araya geldi o ana şey hayvanlar hasta olacak ve en kötü ihtimalle - ölmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.