HobiDikiş

Nasıl desen etek katlanmıştır? Kumaş, kesim ve dikiş hesaplanması

Orada gökyüzünün altında yeni bir şey değildir ve her şey yenidir - iyi eski unutulur. Bu gerçek bize her biri duymuştu. Ve daha da izlerken geçmişi kendi gözleriyle tekerrür. Moda çok değişken olduğuna inanılmaktadır ve takip edemiyorum. eğilim modelleri birkaç yıldır takip Ama eğer tesadüf fark etmek mümkündür. "Moda cümle" ikinci hayat için sunulan bu çarpıcı bir örnek olarak kabul edilebilir gür etek-sun çekici divası 60'ları parladı kat içinde. Bugün, bu öğe yine zirvede, sen zafer anını zevk tekrar söyleyebiliriz. Bu yüzden ona dolap kırışık etek yerleşmek zamanı. Özellikle kolay ve kendinizi dikmek basittir çünkü. Bu yazıda, bir tonunun, pileli etek oluşturmak için nasıl ve böyle bir model için malzeme hesaplama odaklanacaktır. Aynı zamanda en moda seçenekler bu sezon olarak kabul edilecektir.

stil ve malzeme seçimi

Biz eğilim pilili etek hakkında konuşursak, sağ ince pilelenmesi dışlamak için. şimdi doğru değildir. Ama geniş tek taraflı bantovye veya kıvrımlar - bunlar ele alınması olan modellerdir. Böyle bir ürünün uzunluğu midi ve mini olabilir.

Desen etekler pileli bir hesap makinesi ve kumaş gerekli uzunluğunu hesaplamak için - İnşaat Burada en önemli şey, yeterince basittir. Ama burada bir ürün için kumaş seçmek nasıl? Böyle bir şey için malzemeye kadar uzanan temel gereksinimi, - bu kumaş sertliği olan şeklini korumak için iyidir. Tabii ki, şifon pileli ipek döşenebilir, ancak Cato, keten veya brokar kadar etkileyici görünmez. ters pileleri ile Etek deseni aşağıda ele alınacaktır, 60'lı tarzında zarif elbise için büyük bir dip olabilir. Ama istenilen silüet yaratmak için sert, çıkıntılı doku seçmek gerekir.

Renk resimlerinde - zevk meselesi ve kurallar yoktur. Bu gökkuşağının tüm renkleri ile düz tuval, hücreyi, çiçek motifleri ve soyut olabilir. Önemli olan - daha rahat bir sürme ile renkli tabanını birleştirmek hakkı.

Bir şablon oluşturma

Desen etek kumaşın bir düz uzunluğu kat tuval doğrudan inşa edilebilir. Bunun maket güneş veya polusolntse Ama eğer o zaman bir yardımcı malzemenin bir desen yapmak gerekir.

yapmak için iş parçası bel ölçmek gerekir. Kalça çevresi kıvrımlar nedeniyle artacak bez daire etek, içine girmek kolay olduğunu basit bir nedenle ölçülmez. Ama rakam standart dışı veya koyulur kıvrımlar tam değildir, fakat sadece yarım genişlikte, daha sonra mutlaka kalça Ölçümlerinizi alırsak.

direkt etek Pileli hesaplanması

Nasıl düz etek pileli? Bu modelin Desen Doğrudan tuval üzerine işaretlenir. bıçak uzunluğu etek + kenarında dikiş payı pritachivaniya bel ve etek işaretleyin. bel hacmine bağlı olarak iki veya bu segmentlerin üçünü alabilir. Sadece kıvrımların genişlik hesaplamak için devam etmektedir. Bunu yapmak için, bel kıvrımları istenen sayıda bölünmüş olmalıdır. Veya, ya da tam tersi, miktarı hesaplanır genişliği bazında.

ekonomik bir düzenleme pilili desende eksik döşeme ile kaplı olabilir. ürün bu tür itibaren etkilenmeyecektir, ancak daha az malzeme gereklidir. Böyle bir düzenlemede, üç kolan ve iki ya da iki buçuk almaya gerek yoktur.

Hesaplama bantovyh kıvrımlar

Ancak, kutu pasta ile desen etek biraz farklı inşa edilmiştir çarpma bel hacminin 3. bir kural vardır. doğrudan bir model için kumaş ve kesip şeritler. uzunluk armhole boyunca çizilen, ve üst ve alt şerit işlem için pay yapılır. kutu pasta ile desen etek de toplu ipotek olabilir. Bu duruma göre, toplu ürün sadece kıvrımın genişliği değil bağlı değil, aynı zamanda derinliğine bağlı olacaktır. İdeal olarak biçimlendirme etiketleri derinlik başlangıç etiketler, etiket ve etiket ikinci dirsek tam derinliği bükme kıvrımlar, etiket genişlik içerir.

Güneşin modellerinin hesaplanması ve inşaat

için kumaş hesaplama nasıl etek güneş kırışıklıkları ile? Desen standart uygulama ağ 1/6 bel çevresine açısı ve böyle bir mesafe anahat bel de sapma, dört katlanmalıdır varsayar. Bu özelliklerin dışında takiben zaten gerekli uzunluğu ve planlanan hat etek çekiliyor. Desen etek pileli güneş modeli aynı prensiple kesip. Hiçbir şey hiçbir bina karmaşık. Bu sadece 1/6 3 ile çarpılır bel bölgesinin kat koymak mümkün olmaktır.

1.5 m, doku kesme genişliğine sahip dört katlanması ağ sağlamak için yeterli olmadığını belirtmek gerekir. Ve böylece birkaç bölümden dışarı bir etek yapmak gerekir. Bu durumda, kesme gerekli ise bir bağla birleşmiş uygulanabileceği şekilde.

etek montajı

düzeltti tüm kırışıklıkları işaretleme ve teyel sonra. fermuar dikilmiş dikişler birine sonra. Bel hattı ikiye katlanmış, dar bir bant kayışı dikilir. Bundan başka, ürünün alt tarafından işlenir. Bu sadece telafi etme ve çizgiyi açmak için, overlok iki kez ve Topstitch veya işlenmiş sokmak.

ihtiyaç yaka üzerinde bir döngü yapmak ve bir düğmeye dikmek. Ya da bir fermuar ya da kanca Dikiş tuşu olarak kullanılır. Sonuç olarak, çalışma pileleri seçkin etek oldu. Bu ürünün Desen o hatta en tecrübesiz acemi işlemek için terzilik ile çok basittir. Bu nedenle uzaklıkta şüphe! Bu kendi yapımı yeni giysiler içinde şımartmak için zamanı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.