ÇirkinlikKendin yap

Ahşap adımlardan yapılan kendi elleriyle Bahçe mobilyaları: çizim, diyagram

Bahçede Gazebo - peyzaj tasarımının sadece bir unsuru. Bu birçok kişi sıcak, boğucu yaz günü veya güzel bir akşam geçirmek ve temiz havada gün batımını izlemek için fırsat dinlenmek için favori bir yerdir. İçinde arkadaşlarınızla laptop ile çalışırken, hem de sohbet, iyi bir kitap üzerinde dinlenebilir.

Genellikle basit bir yapıya sahiptir. Örneğin, kendi elleriyle bahçe mobilyaları bina portalları bulunabilir ahşap, çizimler yapılmış, kolayca maliyetle imal.

dizayn

Onların alanda bu binayı oluşturmadan önce, yapısını belirlemek için gereklidir. bahçe için Gazebo - bu ne olursa olsun hava kaprisleri, temiz hava keyfini çıkarmanızı sağlar kokuyor ve doğanın seslerin yazlık veya bahçe arsa üzerinde en aydınlık, havadar, basit yapı, bu. Bu yapı Temmuz ayında öğle güneş ve yağmurlar sonbaharda çıkmasına izin verir. en ellerini adımlarla tahtadan yapılmış bir gazebo nasıl oluşturulacağını görelim.

tasarım özellikleri ile ilgili olarak, en çeşitli türlerin büyük bir çeşitlilik vardır. Yuvarlak, kare kare şeklini vardır çardak. İnşaat, tersine, tamamen açık sırlı ya da olabilir. Birini seçin veya başka sitenize, bu yapıyı yerleştirmek istediğiniz yere, hem de estetik tercihlere dayalı olabilir.

Kendi elleriyle bahçe mobilyaları ahşap rağmen gelmek zor değildir çizimler, herhangi bir tasarım olabilir, bütün bu binalar ortak bir noktası var: o, hafifliği kolaylaştırmak ve şeffaflık. Bu, bu bina sermaye olmamalı emin olmaktır.

Bir konum seçme

Eğer bir şey inşa etmeden önce, konumunu belirlemek gerekir. Sitenizin rahat köşesinde yer almalıdır. Dışında rüzgardan güvenilir bir koruma olması gerekir coziness yerden, bir parça geçmek kolay olacak şekilde inşa edilmelidir. Hesaba alanı çevresinde büyüyen bitkileri almak gereklidir.

Malzeme ve tasarım

Sonra malzeme ile sorunları çözmek gerekir. Bizim durumumuzda bu bir ağaçtır. Ama bu bir çardak taş, metal ve diğer birçok malzemelerden yapılabilir seviyededir. Ahşap birçok avantajı vardır. Sen özel bir araca gereksinim yoktur ve onunla idare edebilir hatta bir kişi ile başa çıkmak için.

tüm açık olduğunda, inşaat tasarımının gelişimine geçmek zamanıdır. Bu durum, özellikle önemli bir aşamadır. Gerçi öyle görünüyor bunun için böyle küçük yapısı, nasıl makyaj bahçe mobilyaları ile onun kendi elleri Made ahşap, devre is not gerekli, çizim irade yardım içeri gelecek için önlemek bazı hatalar. Ve ne istediğiniz ve ne sonuç olmalıdır anlamak daha kolay olacaktır.

tasarımının hakkında biraz daha konuşalım. Böyle binalar için çeşitli geleneksel stilleri vardır.

Örneğin, klasik yapılı düz çizgiler yapı ve belirli oranlarda farklıdır. Temel olarak, bu milleri poligon olarak oluşturulmaktadır.

Oryantal tarzı çatı bir gölgelik sağlar. Ancak, çeşitli şekillerde olabilir.

Lena tarzı İşlenmemiş ham, ama çok dokunaklı görünüyor. Bu çardaklar genellikle orman zâviye ya da kuş yuvalarının şeklinde yapılır.

Ülke. Bu tarzda binalar sadece odun vardır. tasarım gelince, biraz hayal gücü göstermek için gereklidir.

tarzı Viktorya döneminin mükemmel manzara bahçeleri ve köylere karıştırır. Böyle binalar için ahşap doğal haliyle kullanılır. Bu balkon çok basit bir tasarıma, hem de son derece zarif bir tasarıma ikisini birden içerebilir.

ahşabın seçimi hakkında biraz

ladin ağacı, karaçam, köknar veya meşe yapımı için uygun maddeler. Bu orman ağırlıklı onların durumu ile herhangi bir sorun olmaz, bu nedenle ülkemizde şekilde dağılmıştır ve popüler konulardır.

inşaat başlamadan önce, malzeme ile tedavi edilmelidir antiseptik. Bu nem ve zararlılara karşı maruz kalmaktan korumak mümkün olacak ahşap koruyucu bir tabaka oluşturur.

Gazebo - aşamalı bir ağaçtan elleriyle

Eğer oluşturmadan önce, inşaatın tüm aşamalarında büyük ölçüde çalışmalarını kolaylaştıracak geleceği, inşaatı projesini yapmak gerekir. Ve iyi tasarlanmış çizim yardımıyla, iş için gerekli olan yaklaşık ne kadar malzeme bilemez.

saha hazırlık

Ayrıca Bitki artıkları, taşlar, kökler alanını temizlemek indirgenir gelecek şantiye, inşaat öncesi hazırlanmalıdır. Uzmanları şunları öneriyoruz. adım adım inşa edilecek bir ağaçtan elleriyle bir kameriye yapmadan önce, inşaat sahasında toprağın üst katmanlarını kaldırmak gerekir.

Dahası, bizim siteyi işaretlemelisiniz. kullanışlı araçları bant, ip, sicim ve bahisler Of. Yapınızın yuvarlak veya çokgen düzeni şeklinde ise merkezden başlamak daha iyidir. Çember yarıçapı özetlemektedir gerekir. Sonra, daire bir poligon durumunda çeşitli sektörlerde ayrılabilir. Nerede daire ve haç yarıçapı, sen ayağı koymak gerekir. Sonra çok yakında tahtadan yapılmış kendi elleriyle bahçe mobilyaları yapılmış (çizimler, aşağıda resmi olan şemaları) gerçek nesneye dönüşür ve tatil tatil yerleştirecektir.

vakıf yapma

Bu aşamada gelecek inşası için bir üs yapmak için gereklidir. inşaat ışık planlı ve açık ise, nokta vakıf yeterlidir. böyle bir temel organizasyonu için bir çukur kazmak için gerekli olan 30 x 30 büyüklüğü 50 cm derinliğinde cm. çardak daha sıkıca durdu için yükleyin ve uzun kenarların orta destekler.

yatağı malzemesi katı ahşap edeceklerdir. Bu amaçla, meşe çok uygundur. çubuk uçları katran katran ve zift kullanarak gerekir. boşluğu doldurmak için çıkan ihtiyaç çok fazla moloz değildir. Sonra sıkıca bastırıp sıkıştırmak gerekir. Bu aşamada, yapı sağlam bir temel ve drenaj alacak. Çukurlar folyo ile kapatın ve sonra Mesajları yüklemek ve çakıl dökmek gerekiyor. Bu durumda, çakılı damga gerekir. Daha sonra, beton dökmek.

Bir alternatif bir yöntem kullanabilirsiniz. Böylece, ahşap direkler önceden zemine sürüldü galvanizli boruların, monte edilebilir.

Neyse, ihtiyacı beton dökümünden sonra kuru izin. Diğer tüm aşamalar ve duvarlar, tavan, zemin inşaatı önümüzdeki haftadan daha erken başlaması mümkün olacaktır.

Nasıl bir gazebo aşamalarında elleriyle ahşaptan yapılmıştır? çatı

Bu yüzden çatı lazım. Çatı yapısı tamamen sadece formun yapısına göre belirlenir.

Bina dikdörtgen şekle sahip olacaksa, çatı bir, iki veya kalçalı olabilir. çokgen şekilli çadırları ışınları gereken sayıda kalça çatı yapmak gereklidir. Çatı makası köşelerde bulunan sütunlar, dayanmalıdır. üstündeki ve altındaki Polonyalılar kirişler bağlanmalıdır.

sistemin kurulması, çapraz çubuk 50 mm ile uygulanabilir zamanda. çatı kirişleri için ilgili panoları çivilenmiş ve onlar da, çatı malzemesi koydu. Böylece, bahçe mobilyaları yalnızca dinlenme tabi olmayacak ellerini adımlar (fotoğraf aşağıda ekli) ile tahtadan yapılmış, ancak bahçesinde eşsiz ve güzel yapacaktır.

Eğer küçük açık plan bir bina inşa ediyoruz, sonra çatı kaplama malzemeleri çatı, zona, metal çatı, polikarbonat uygulanabilir olarak. ağır maddeler çatı için bundan başka, yük taşıyan bir yapıya artıracaktır. kapalı mobilya planlıyorsanız, o zaman ciddi ısınma konusunda düşünmek gerekir.

Zemin ve duvarlar

Kat zemin katında doğrudan yapılır. İstek üzerine kaldırılabilir. Bunu yapmak için, size zeminin altına ve ön sundurma altında desteğe ihtiyacı var. Çoğu durumda, bu binalarda katlar ahşap veya döşeme kaplaması tahta.

Yerde yatan beton zemin,, o zaman kum ve çakıl temelinde yatak için gereklidir. ahşap olduğu durumda, ayrıca yıkıcı neme karşı korumak için gereklidir. Burada, zemin döşeme önce çatı yalıtımı temelinde yapılmalıdır.

Açık tasarım daima 4 duvarları yoktur. Bazen 3, 2 veya tamamen biri olabilir. Yaz pavyonlar için en yaygın seçenek - düşük bir duvar. Hatta bu küpeşte olduğunu söyleyebiliriz. Böylece bina rahatlık vermek mümkündür.

kapatma planı tasarımı ise tam yüksekliğe inşa edilmiş bir duvar vardır. Ancak, büyük pencereler önünde sağlarlar. Yaz aylarında kaldırıldı ve açık gazebo yaz bunları açmak edilebilir. Gelen kış, üzerinde aykırı.

barbekü ile ahşap kendi elleriyle Bahçe mobilyaları

Cottage - Bir tatil, hoş bir işgal, ve daha fazlasıdır. İnsanlar stresi azaltmak için bakım yığılma ortadan bahçeye gidin. Genellikle Dacha - dinlenme değil, aynı zamanda bunun gerekli bir parçası olarak arkadaş ve barbekü ile hoş bir buluşma ibaret değildir.

Bu nedenle, kendiniz yapabilirsiniz barbekü, bina keyifli ve konforlu hale getirmek için iyi bir karar olması.

tasarımlar gelince, her şey neredeyse her zamanki pavyonlar ile aynıdır. Tek fark ızgara içindedir.

mangal seçimi

Genellikle de çardak kullanılan taşınabilir cihazlar. Ancak, daha popüler yerleşik barbekü. Yani, biz en işlevsel inşa edebilirsiniz.

Yerleşik eleman - is en vakalar büyük yapıların yapılmasını taş veya metal. Genellikle ızgara ahşap aletleri için işlevsel birimlerinin çeşitli ile tasarlanmıştır.

Ne büyüklüğü ve şekli ve yapılandırma, bu tamamen size bağlı olacaktır. Eğer barbekü ile ahşap kendi elleri gazebo ile yapılacaktır genişliği ne tür ve yükseklik karar verdikten sonra. Çizimler yangından korunma sağlamalıdır.

Ev yapımı barbekü

Genellikle, önce yapı bir balkon, satım ızgara. Sonuçta, taşınabilir ünite - bu ilginç değil. İnşaat işlemi çok basittir. Yeter tuğladan yapılmış bir boru yapmak, ve bunun üzerine bir kavurma pan düzenlemek için.

Çizimler ve bu tür yapıların çok sayıda fotoğraf ilk dikilmiş BBQ anlamak için verilmiştir. Sonra buna mili Park. Ama çoğu durumda eleman bahçe yapılardan biri duvara monte edilir.

Bizim balkon ahşap için, ızgara komşu olacak duvar, metal kılıfları için gereklidir. Bu en iyi yangın ve kıvılcım ahşap yapıyı korumak için olduğunu. Zemin ahşap ise, çelik levha kılıfları için de gereklidir.

Eğer duvarcılık barbekü ile başa çıkabilir emin değilseniz, bir basitleştirilmiş sürümünü kullanabilirsiniz. Bu durumda, hazır ürün satın veya taşınabilir metal kullanmak gerekir.

Şimdi odun adımda bir gazebo nasıl oluşturulacağını biliyoruz. Gördüğünüz gibi, karmaşık bir şey yok. yapıların inşası sırasında oluşturucu deneyim ve bir çok bilgi gerekmez. Senden beklenen tek şey - inşaat için malzeme ve araçları çekiyor. Sonuç olarak, bu balkon, sıcak yaz akşamları aileniz ya da arkadaşlarınızla ve dinlenmek için izin verecektir. Bu yatırım ve emek değer.

Bu yüzden ahşap adımlardan kendi elleriyle bahçe mobilyaları yapmak yolunu bulmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.