Sanat ve EğlenceLiteratür

"Nasıl Çelik Temperli oldu": özetini. "Temperli çelik gibi," Ostrowski

1934'te Ostrovsky ona büyük ün getirdi romanını yazma tamamladı. Onun özetini düşünün. "Ve Çeliğe Su Verildi" - 2 bölüme ayrılır bir otobiyografik roman. Bunların her biri, hastalığın sırayla çocukluk, ergenlik ve olgunluk betimlenmiştir 9 bölüm içermektedir. Biz özeti oluşturan Sadece büyük olayları anlatmaktadır.

"Nasıl Çelik Temperli oldu": roman olayların başlangıcı

Pavel Korchagin, bir aşçının oğlu değersiz hareket için yere düşer ve bunun sonucunda, okuldan atıldın (oğlan bir rahip Terry hamur dökülür) "insanlara." oğlan yaşamın derinliklerine baktı, ben dibinde idi. kral devrilen olduğunu haber, onun küçük bir kasaba bir kasırga gibi patladığında, Paul okuyan düşünmek zamanı değildi. O çok çalışmaya başladı. yasaklama şefler nemetchiny için Boy aksine, aniden kabaran gizler, silah çekinmeden. çığ çeteler Petlurites ili doldurur, o acımasız öldürme tamamladı sayısız pogromlara görür.

Zhukhrai ile Sohbetler

Bu kapak ve "temperli çelik gibi," Ürünün cesur genç öfke tedirgenmesi. oğlan gözaltında görev kardeşi Artem, bir arkadaşıydı Zhukhrai, denizci, yardım etmek reddedemez. Sadece bir denizci Paul ile nazik bir şekilde konuştu. O kadar sınıf mücadelesinin küçük kavramı vardır, çocuk işçilerin davası için iyi bir savaşçı olabilmek için tüm veri var, ama yine de çok genç olduğunu söyledim. Zhukhrai yangın Dünya'da başladığını söyler. köle ayaklandı ve eski yaşam altına koymalıyız. Ancak, bu cesur bayanlar ihtiyacı, sert kaya insanlar değil, annenin oğulları.

Tony gizleme Kurtuluş Zhuhraya Korchagin

Aşağıdaki olaylar özetini devam ediyor. "Nasıl Çelik Temperli oldu" - mücadele edebilmek kaslı ve güçlü ana karakteri Pavel Korchagin,, konvoyun dışarı Zhuhraya kurtarır hangi bir roman. Bunun için o Petliurists kınadı yakaladı. Pavel o şey yoktu çünkü onun eşyalarını bilmiyordu savunur kim, meslekten olmayan korkuyorlar. Ancak, çocuk o vuracaktı bekçi haber, özellikle "buzlu eli" normal insan korku aldı. Pavel korkuyordu. Ancak kurtulacaktır başarır ve çocuk Tony saklanıyor - o aşık kiminle kız arkadaşı. Ne yazık ki, "zengin sınıf" Tonya bir korucu kızı, fikri olduğunu.

Tonya'yla İlişki

Yangın İç Savaş ilk vaftiz sırasında iletilen "Ve Çeliğe Su Verildi" Paul romanı, şehre geri döner. Komsomol örgütü burada kurulmuştur. Paul bunun aktif bir üyesi oldu. organizasyon Tonya kurşun onun girişimi başarısız olur. kız ama hepsi değil, Paul göndermek için hazırdır. Onun bluz ve tunikler arasında soluk bakmak için Ana karakter sabit Genç Komünistler Birliği ilk toplantı için çok şık gelir ve. Paul dayanılmaz ucuz olur bireycilik bu kız. Her ikisi de kırmak için ihtiyaç netleşti.

Çeka çalışın

Uzlaşmazlığı ana karakteri Çeka onu açar. Bu ili Zhukhrai içinde ilerliyor. Ama KGB kahramanın sinirler üzerinde çok yıkıcı bir etkisi çalışır. Sık sık, ezilme sık ağrı bayılıyor ve Paul o Segal tarafından yönetilmektedir Özel Bölüm, düşer Kiev, memleketi küçük bir aradan sonra gider.

Paul yeni bir aşk

Biz Ostrovsky yarattığı roman, ikinci kısmının olaylara açın. açıklama Ritoy Ustinovich gubkonferentsiyu ana karakteri ile seyahat devam ediyor "temperli çelik gibi,". Korchagin bu kızın korumaları ve yardımcıları öngörülen. Ödünç deri ceket Rita Paul arabanın içine itti, sonra pencereyi genç bir kadın ortaya çıkarır. Rita onun için dokunulmaz oldu. Ancak, hâlâ bir kadındı, onun siyasi eğitmen, arkadaşı ve arkadaşıdır. Paul ilk köprüsünde hissettim ve bu yüzden ona sarılmak heyecanlandırıyor. Pavel Korchagin, duygularıyla baş edemiyoruz, ona siyasi eğitim öğreten bu kız görüşmeyi reddetti.

dar hat demiryolu inşaatı, hastalık

genç adamın kafasında yılında dar hat demiryolu inşaatı katılması durumunda kişisel daha da küme düşündü. Yılın Zor süresi - kış. Dört vardiya halinde Komsomol çalışır. Onlar dinlenmeye zamanım yok. Bandit saldırıları çalışmalarını geciktirdi. Hiçbir şey Komsomol üyeleri beslemek ve ayakkabı ve giyim eksikliği için.

Ciddi hastalık Paul için çalışmalarını sona erer. Onun combats ateşi. Profesör ve Zhukhrai, onun en yakın arkadaşları, onun ölü olduğunu düşünerek Paul hakkında hiçbir bilgiye sahip.

Paul çalışmaya döner

Bir hastalık sonrası iyileşme, Ostrovsky yarattığı kahramanı, ( "Nasıl temperli çelik") doğrultusunda yine. O çalışkan nerede atölyelerinde çalışan ve toplama, temizlik ve şaşkınlık dükkanı izci yıkamak için başlarını neden olarak geri döndü. Ukrayna genelinde, hem de şehirdeki, sınıf mücadelesini devam. KGB yakalandı devrim Düşmanlar, onlar haydutların saldırıları bastırmak. Korchagin iyi bir çok şey yapar, yoldaşlarını ve parti arkadaşları koruyan hücrenin toplantıları - karanlık sokaklarda.

Outreach

Pavel, kendisi ve o çok ölüme şahit oldum öldürme, her geçen gün takdir etmeyi öğrendim. sorumlu yönerge yetkili emir ve partinin emir olmak sahibi olarak kahramanı alınır. savunucusu olarak o kardeş davranışı çağırarak, işçilerin muhalefet yenilgisiyle karıştığını "küçük burjuva". Aynı zamanda iktidar partisine karşı konuşmaya cesaret Troçkistler yönelik sözlü saldırılarda katılır. O dinlemek istemedi ve aslında, Lenin'in bir gençlik üzerine bir bahis yapmak gerektiğini söyledi.

Ritoy Ustinovich ile Görüşme

Shepetovka içinde binlerce işçi lideri ölümünden sonra Bolşevikler olur. o bir özetini yaparak söz zorunludur olarak çok ilerisinde partinin, Paul saygı terfi.

Ostrovsky "Ve Çeliğe Su Verildi" - bir kaç yıl içinde sevgilisinin ile kahraman toplantısında odaklanan bir eser. Bir gün Bolşoy Tiyatrosu'nda, Ritoy Ustinovich, Merkez Komitesi'nin üyesi kendini yanında buldum. O Paul hayatta olduğunu öğrenmek için sürpriz oldu. Onu sevdiğini söylüyor. Ancak, Rita arkadaş ve küçük kızı olmuştur.

Paul hastalık

kahramanı hasta ve dikkatle Merkez Komitesi sanatoryum inceleyin. Ciddi bir hastalık ilerledikçe ait Fakat hareketsizlik yol açtı. Ana karakter herhangi hastane ve huzurevi kaydedemiyor. Korchagin, "doğrultusunda kalmak" isteyen, yazmaya başlar.

bölümde ( "Ve Çeliğe Su Verildi") tarafından özetini anlatılıyor ve hastalık sırasında iyi iyi kadın ana karakteri Dora Rodkina, Taya Kyutsam yanında olduklarını belirtmek gerekir. Paul o da 24 yıl geçirdi olup olmadığı hakkında düşünür. Tarafsız bir yargıç gibi, kahraman hayatlarını kontrol etti. O o kadar kötü değil yaşadığı büyük bir memnuniyetle verdi.

Bu özet varır. "Nasıl Çelik Temperli oldu" - hacminin, ürün ve aynı maddede arsa tüm ayrıntıları kapsamaz. Orijinal roman olarak, karakterlerin psikolojisini ve Ostrovsky'nin felsefi düşünceyi ortaya çok ilginç ayrıntılar bulacaksınız.

Artık "Ve Çeliğe Su Verildi" hakkında bilgi sahibi olmasını. yazar ciddi bir hastalıktan, 1936 yılında, iş yayınlanmasından iki yıl sonra öldü. Bu roman, zaten belirtildiği gibi, otobiyografik olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.