ÇirkinlikTamirat

Nasıl bir meydana odası hesaplamak için: ustasının öneriler

tutkal, duvar kağıtları, boya ve cilalar: onarımlar alma, ilk gerekli inşaat malzemelerinin sayısını belirtin. Bu tür hesaplamalar yapma ve odanın alanını belirleyen başlamak için çok fazla veya yetersiz malzemeleri satın yoktur. Böyle bir kavram onarım için değil, aynı zamanda gayrimenkul sadece gereklidir. Nasıl bir meydana odası hesaplamak ve uygulamaya toplanan verileri koymak olsun, biz anlamaya çalışıyoruz.

Özelliklerini hesaplama

soru sayısı odası kare nasıl ise, iter ve yürütülecektir işin türüne.

gerekli verileri öğrenmek için, formülü uygulamak gereklidir. balkon, nişlerin, kemerler, köprüler, dolap Sayma dikkate odanın şeklini ve ek yapılar içinde varlığı alarak gerçekleştirilir.

Odanın Alanı - sadece zemin alanı değil. kare oda nasıl hesaplanacağını soru, yükselterek Bu nedenle, önümüzdeki işin üzerine inşa gereklidir.

Ve mutfak fayans döşeme S sıva duvarlar ve tavanlar hesaplanırken gerçekleştirilmesi oda tasarımı karmaşık olması durumunda işlem zor olabilir Böylece, 1.0-1.5 m yüksekliğe zemin ve duvar yüzey alanının hesaplanması için gereken :. kiriş, niş veya var onlar pencerelerin yakınında özellikle köşeler,.

Seks S ve S tavana eşit olduğunu düşünmek hata olur. Tavan arasında, örneğin, bir sözde çadır tavanı oluşturan, başın tepesinde çatı çıkıntı rampalar. Zemin döşemesini kare alma daha olacağını hemen fark edilir. Bu nedenle, çatı altı bir odada onarmak için başlayarak her bir yüzey alan ayrı olarak hesaplanır.

kare alma dikdörtgen odanın hesaplanması

Standart her zaman oda zemin ve tavan kaplamaları dikdörtgen S = AxB için aşağıdaki formül ile hesaplanır.

, Duvar kağıdı sıva, duvar ve / veya tavan, duvar karosu ürün ve onarım çalışmaları diğer tür boyama, hizalama ve bitiş duvar kaplaması, Devam etmek istediğiniz alanın hesaplama sağlayarak, alçı panelleri kaplama yaparken.

Tüm hesaplamalar oda çevre ve yükseklik dayanmaktadır. Bir bant ölçüsü ile ölçülmesi, aşağıdaki formüle içine yerine:

HS = RhN, - çevre - room, p yüksekliği. Formül F = 2 (A + B) A ve B - uzunluğu göstergeleri bitişik duvarlar.

bitirmek kapsamına girmeyen pencere ve kapı çerçeveleri, unutmayın. Onların alan toplam çıkarılmalıdır.

Bu nedenle, dördün odası duvar kağıdı için sayımdan önce, pencere açıklıkları tüm ölçülür ve daha sonra toplanır her alan için hesaplanan ve odanın S elinden alınan, en sonunda bitirme için dördün alma.

Önemli! Kapı ve kemer yapılar için ek olarak bir daire kesimi ya da yarım daire için kullanılan bir formül unutmayın.

Ölçüm sonucu elde etmek nasıl

Nasıl bir meydana odası hesaplamak için? İlk obmeryayte duvarı. Bunu yapmak için, geleneksel rulet kullanın. Odanın bir kare şekli için formüle uygun:

(- B - genişliği uzunluğu A) Ev S A x B =.

* Elde edilen sayısı m2 oda alanı gösteren sonra yükseklik, genişlik ile çarpılır.

Formül uygulanması pratik

Eğer bir meydana odası saymayı biliyorsanız sorun ortaya çıkmaz. örneğe göre, özellikle bilgi işlem detay duvar kağıdı tesislerinde altında kalan alan ayrıştırma deneyin.

Genellikle onarım çalışmaları sonunda fazla malzeme kalır. Ya da tuval yeterli duvar kağıdı değildi yapıştırma sonunda ortaya çıktı. bitirmek için planlama, taban alanı tam ve doğru hesaplama hakkında unutma. Yani yapıştırma duvar kağıdı sürecinde rahatsız edici durumlarda kendinizi kaydedin.

Nasıl duvar kağıtları için gereken ne kadar kumaş belirlemek için?

Her odası ve rulo çevresinin genişliğine bağlıdır. kübik kapasite hesaplamak için bir defterde Bu bilgiyle, zor değildir. Böyle bir materyal ile çalışmak onun çizim düşünün.

En kolay yolu, basit bir görüntü ile duvar kesimleri üzerine yapıştırmak için: kumaş özelleştirilmiş olması gerekmez. karmaşık geometrik desenlerle rulo satın aldıysanız adet demirledi farklı kesimler elemanlarına kesilmek zorunda çünkü tek bir birim oluşturur, bu malzeme tüketimi daha olacak hazırlamak.

Önemli! Ne olursa olsun tarzı kumaş dokularının ve her zaman kaide altında ödeneği 2-3 cm ekleyin.

Duvar kağıdı Sayma: anlamak için?

Aşağıdaki örneği ele alalım. çevre 12 m ve yapıştırma duvar 23 için 53 cm'lik bir standart silindir genişliği de duvar kağıdı şeridi gerekir.

Önemli! yapıştırma dikkate ödenek almaya unutmayın örtüşen zaman.

. 2.7 m bir odada tavan yüksekliği uzunluğu en az 5 cm'lik bir ödenek eklemek için ise durum, 1 bez döner -. 2.75 m bir rulo halinde malzeme, standart uzunlukta - 10,05 m: 3 bütün bant paketi itibaren. 23 terbiye için paketlerin gerekli sayıda elde etmek 3'e bölünür rulo sayısını hesaplamak için - 7.54, yani duvar kağıdı 8 rulo satın almak zorunda kalacaktır.

banyo bakan: fayans gerektiği gibi

gerekli malzeme miktarının hesabı, örneğin analiz eder. Ustalar banyo bitirme için sarf hacmini hesaplama yöntemi kanıtlanmıştır.

Bunu yapmak için, duvarın ölçülmesi ve bir meydana banyo hesaplamak için bir hesaplama formülü gerçekleştirmek. Burada, kapı ve pencere açıklıkları toplam alanının çıkarılır duvar gerekli sayıda hesaplanmasında olarak.

Aşağıdaki örneği ele alalım. Böylece, 21 metrekare bir dizi olan, halkaların sayısı gereklidir. İlk olarak, alan hesaplama 0.06 m2 elde 0.3 x 0.2 bir oranda seramik ürün 1 gerçekleştirilir.

S banyo / S ürünler = n, burada n - döşeme sayısının.

21 / 0.06 = 350 adet. torbaları yardımcı ürünlerin stok gerekli sayıda% 10'dur. Örneğin, 35 adettir. Sonuç astar banyo için birçok 385 olarak kiremit kareler gerekecek olmasıdır.

Önemli! döşeme sayısı aynı şemaya göre belirlenir.

Şimdi dekorasyon için veya zemin kaplamaları montajı için bir meydana karo altında banyo, duvar kağıdı saymak biliyorum.

basit bir formül kullanarak, şap evin herhangi bir odasında onarım için ne kadar ihtiyacım kumaş, tutkal karışımı kendiniz belirleyebilir. Böyle basit bir operasyon yürütmek için profesyonel kiralama gerek yoktur, çünkü rahat ve kolaydır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.