FormasyonOkullar ve üniversiteler

Nasıl 220V AC çıkışına kaç amper biliyoruz?

sorusuna "ve kaç amper çıkış" sırf meraktan çalışmalarına Birkaç yaklaşımlar. şey fonksiyonlarını durdurduğu takdirde Genellikle bu sorunlar zaman onarım ortaya ya. Hiçbir şey 220V çıkışındaki kaç amper hatırlamak ama yapacak.

Makinelerin nelerdir

İhtiyacınız olan bilgiyi bulmak için nasıl en kolay yolu - sokete makineyi bakın. Kaç amper, sağ ön tarafında çok sayıda belirtti.

Başkaları olsa inşaat mühendisliği en sık, derecelendirme 6 A, 10 A, 16 A, 25 A, 40 A ve 63 A kullanılır.

işlem

Bir kişinin 220 volt çıkışında çok amper basit bir formül uygulanarak bulunabilir nasıl belirli bir elektrik hattı, güç tahsisi bilir. Fikir herkes fizik okul kursuna onu karşılamak zorunda olmasıdır.

Bildiğiniz gibi, güç akımına voltaj çarpılarak bir sonucudur. Geleneksel olarak, bu p = U * A benziyor Kaç çıkış bölünmesiyle hesaplanır amper. Burada Hal, A = P / ABD bir formül almak gerekir

Anlaşılır olması için, Rusya'da 220V çıkışındaki kaç amper, yerine sayar. o 1.32 kW özel bir enerji hattına bilinmektedir varsayalım. Bu duruma göre, sırayla 220 ile yuva 1320 W bölmek kaç amper bulmaktır. Biz 6 A. olsun

Nasıl bir soket seçmek için

Alışverişe gitmeden önce, sen amper soket standı kaç anlamaya ihtiyacımız var. Bu sadece önemli, fakat gerekli değildir biliyorum. Sonra eritme kablosu, hasarlı metal parçalar ve - - kısa devre soketi birçok amper mümkün olduğunca nasıl dahil olabilecekleri dikkate alınmayacaktır Eğer çok tatsız sonuçları olabilir.

Satın almadan önce size bağlı olacak cihaza teknik belgeleri okumak gerekiyor.

Cihazın kapasitesi - En önemlisi, tüketici ilgi olmalıdır.

Modern standartlarına göre, ev ağı zamanki çıkış onaltı amper olarak değerle aynı olmalıdır.

Bir çok ya da biraz? Denklem geri dönersek. Onaltı amper iki yüz yirmi volt ile çarpılır ve üç buçuk kilowatt olsun.

Eğlence için, biz büyük aletleri gücüyle gidin. değişecektir modeli ve performans ölçüleri bağlı olarak, ancak üst seviye tüketiciler için genel olarak, onlar şuna benzer:

 • Klima - altı kilowatt kadar.
 • Çamaşır makinesi - Bir Kilowatt.
 • Demir - İki kW.
 • Isıtıcı - İki kW.
 • Yağ ısıtıcı - iki kW.
 • Kazan - İki kW.
 • Mikrodalga - Bir Kilowatt.
 • Multivarka - Bir Kilowatt.
 • Elektrikli süpürge - kW'a.
 • Isıtma için elektrik kazanı - 3 kW.
 • Elektrikli ocak - 3 kW.

Cihazın tüketiminde numunenin, güçlü büyük çoğunluğu, söz değil lambaları, zemin lambaları, fanlar ve benzeri minör bakılırsa, çıkış onaltı yeterli farkla amp.

Ancak, her zaman istisnalar da vardır. Elektrikli kazan, özellikle indüksiyon, beş ve dokuz kW tüketebilir. Hatta soket sadece 16 amper (3.5 kW) duracak biliyorum ama aynı benzeri yer alır gerçi. bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir ve nasıl bunu önlemek için?

koruma

Zaten çıkış dayanabilir Nominal amperajlı eşitsizliği, kısa devreye neden olduğu gerçeği hakkında yazdım.

Sadece üç koruma sistemi kullanılarak, ciddi sonuçlara yol açabilir böyle eylem bile teorik dışlama için.

 1. Satış çatal cihazı gibi, farklı bir şekle sahiptir. Çoğu durumda, teknik yerli ağı nedeniyle fark standartlarına mümkün değildir bağlamak için.
 2. kablo kesiti.
 3. Otomatik koruma.

İlk nokta ise, her şey açık, o zaman daha detaylı olarak dikkate değer ikinci ve üçüncü sorudur.

Kablonun ilgili genel bilgiler

Özenli okuyucu kabloların hepsi farklı olduğunu fark etmiş olacak. En önemli fark, - çekirdeği oluşturan metaldir. Uzun zaman önce, çelik elektrifikasyon ilk günlerinde kullandı. Ama büyük kayıplarla kırılgan, istikrarsız metal tarafından sonunda terk etti.

Sovyet binada alüminyum kullanıldı. Değil en esnek metal, ayrıca yine, oldukça katlanılabilir olduğunu onarım sırasında kırmak, ama onun işlevi ve düşük fiyat gladdened. Ancak, onun zamanı geçti.

standardına modern bir konutun İçinde münhasıran bakır kablo olabilir. Ve inşaatçılar ve müfettişlere zarar verilmez. Bir kısa devre san bir metal, bir Bin derecenin üzerinde sıcaklık ve alüminyum erirse - Her durumda 600 biraz daha ateşe daha olasıdır?

Sadece inşaat mühendisliği için böyle sıkı gereksinimleri dikkati çekiyor. Diğer tüm durumlarda, alüminyum oldukça sık kullanılır.

kablo kesiti

Yine, fizik dersi hatırlayarak ve anlamak değer o dayanabilir bir ev prizine için daha güncel, kablo kalın.

Bu değer olabilir hesaplayın, ama uzun ve sıkıcı, o yüzden bizden önce bu kadar yapmış bilim adamları, sonuçları kullanabilirsiniz.

2.5 milimetre karelik İdeal kesit kapsamında yapılan giriş için ev çıkış açıklıkları ise. Neden bu kadar?

Tablo bakmak bakır. 2.5 milimetre kare anda altı kilowatt hakkında mümkün olduğunca çok ve amper ve yirmi yedi akım açıklama getirebilir. İlk olarak bu sayıların bir buçuk değeri yarıya daha azdır. Her bağlantı güvenliği için gücün belirli bir rezerve sahip olmalıdır. Ama aynı zamanda çok büyük kesiti kesinlikle gereksiz güç kayıplarını katkıda bulunacaktır. Bu bulunmuştur mükemmel bir denge, ihtiyacı vardır.

Birisi ve şans onaltı amp maksimum güce sahip bir elektrik prizine çok güçlü cihazı oynamak Yani bile bir marj ile birlikte yüklenir çünkü, kablo, olmadı. Ancak, çoğu plastik ve aksesuarlar için bu bağlantı ölümcül olabilir.

Bunun için ve üçüncü bir koruma sağlamıştır.

şalter

Hatta kendisi bilmeden Hepimiz, kimseyi aldatmaya çalışıyor. Odaya biraz ve cihazların bir çok prizler, er ya da geç bunları aynı anda açmak gerekecek olursa. Bu kış aylarında en sık ortaya çıkar. Taşıma ve adaptörler iyi arkadaş değiliz. Artan yükün, Hatırlanacağı gibi, ve bu bağlı olduğu çıkışı ve kablo için gözyaşları sona erer.

Böyle aldatma karşı koruma ve makineyi ayarlamak için, bu batchfile olduğunu. ısıtılır, bu, basit bir mekanizma monte zar ya da bir yay veya başka bir aygıt içinde.

Otomatik makine geçen akım, nominal değeri aşarsa, bu suretle yangına Muhafazanın koruma, kapatılır. bir geçiş anahtarı olabilir Sadece elle işletim değerini geri yükleyin.

On altı amper veya 16 A * 220 = 3.5 kW - Otomatik ideal konutta çıkış güç kablosu 2.5 milimetre kare için kullanılan standart.

Bir 10 ya da 2.2 kW - yaygın olarak aydınlatması için kullanılan bir yarı-kareler, için.

Prensip olarak, derler, kablo 2.5 milimetre karelik makinede altı amper koymak durdurma hiçbir şey yoktur. Bu 1.3 kW yük aşan zaten kapanır. Ama standart hepsi aynı 16 A kullanılır - bu durumda, elektrik enerjisinin kullanımının en dengeli ve güvenli.

Sonuç

Elektrik çok ilginç ve kafasına sahip bağımlılık. Önemli olan bunu anlamak. gücün makale çıkış seçimi ilkesini okuduktan sonra netleşti ise hayır, daha iyisi tavsiye ve kurulum için profesyonel danışın. Elektrikçiler, bir sapper gibi bir kez yanılıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.