SeyahatYol tarifi

Lagos, Nijerya: açıklama, zaman, turistik

Lagos (Nijerya) turist çok sayıda çeken ülkedeki büyük şehridir. Bu kıyısında bulunan Gine Körfezi, Atlas Okyanusu aittir. Nüfusun sayısı yedi milyon ulaşır ve ilçede 12 milyondan fazla yaşıyor. Adam. Yani, turist şehirde görmek bu ne Lagos ve? Bu daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

tarihsel bilgiler

toprakları üzerinde Lagos modern kent, eskiden Afrikalı Yoruba kabilesinin aittir. ( "Gölü" olarak çevirir) yerleşimin şimdiki adı 15. yüzyılda oraya indi ve köle ticaretine başlamıştır Portekiz, gelen denizciler yükümlüdür. Daha sonra köle ticareti 19. yüzyılda Nijerya kral yasaklandı. Aynı yüzyılın ortalarından itibaren İngiliz eşyalarını olmuştur.

Nijerya sadece 1960, ne zaman bağımsız bir devlet haline geldi ve kademeli ekonomik iyileşme süreci başladı. Gerçek bir metropol, aynı adı taşıyan devletin topraklarına neredeyse eşittir alanı olan - Çünkü bu Lagos (Nijerya) arasında.

Lagos İklimsel koşullar

Şehir ekvatora yakın Afrika kıtasında yer almaktadır. özel iklim koşulları vardır. Neredeyse tüm yıl boyunca sıcaklık okumaları 25-26 dereceye ulaşır. sıcak zamanı kasım ayından mayıs ayına kadar dönemdir. Bu ay boyunca sıcaklık aralığında 27-30 olduğu ve bazen de 35-38 derecelik bir seviyeye ulaşır. Böylece, iklim genellikle alt ekvatoral olarak belirlenmiştir. Nijerya Zaman (Lagos) saat diliminde / GMT +1 saat ile tespit edilir.

doğal Dünya

Lagos çevresindeki alanda Flora ve fauna oldukça çeşitlidir. timsah pek çok tür, maymunlar ve yılanlar yaşayan, (özellikle şehrin kuzeyinde) bataklık ve mangrov ormanları çok sayıda bulunmaktadır. Temiz su ile okyanusa yakın altın plajları varlığı, hem de sualtı dünyasını keşfetmek için fırsat cazip bir turizm beldesi güney kıyıya yapar.

Yıl boyunca, tatilcilerin olağanüstü Afrikalı kültürünü yaşamaya dünyanın her yerinden buraya gel.

Lagos cihaz

Şehrin Merkezi bir köprü ve Iddo denilen komşu adaya uzanan bir baraj anakaraya bağlı olan Eponymous ada yer almaktadır. Burada ofisler için binalar çok sayıda bulmak ve eski ilçesinde olabilir - dar dolambaçlı sokaklarında durmak geleneksel binalara.

Lagos - kendi tarihine ve egzotik yetenek ile bir liman kenti. Oldukça gelişmemiş metropol Backbone. Burada hükümet binaları, kiliseler ve birçok konut boylu evler.

Nijerya eski başkenti, modern Afrika yaşamın tüm özelliklerini sunmaktadır. Bu gelişmenin yüksek derecede sıkışık sokakları için de geçerlidir. Bina büyük miktarlarda dikilmiş zaman, bunlar farklı tarzı yönlerde yaptı. Geleneksel bir ev ve sıradışı Brezilyalı barok olarak bulunabilir Lagos çünkü öyle. Kentin orta kesiminde ultra modern binaların yanı sıra üretim tesisleri de vardır. Belirli renk Lagos kanallar ve kanallar parçalarını bağlayan sağlamaktadır. Tabii ki bu Afrika ve kıtanın diğer birçok şehirlerde, yoksullar için mahalle vardır, ama şehrin diğer bölgelerine yeterince donatılmıştır.

Geceleri, iki kilometre uzaklıkta uzunluğunda olan ne güzel Carter Köprüsü, şaşıracaksınız. ışıklarının yandığını özellikle geceleri manzaralar ile

Kentin ekonomisi

Lagos, oldukça iyi gelişmiş taşımacılığında. Bu onun büyük bir ticari merkez olmasından kaynaklanmaktadır. Bir liman kenti olmasının yanı sıra, aynı zamanda Afrika kıtasının en büyük olarak kabul edilir modern havalimanı vardır. Raylı ulaşım tam olarak geliştirmek, ancak demiryolu taşımacılığının oluşturulması konusunda yapım aşamasında Lagos şu anda yok. Yollar çok yoğun ve genellikle sokaklarda trafik sıkışıklığı neden olduğu çok fazla kentinde Otomobil. Ancak, yüksek hızlı ilkesine yolcu hizmetleri işletim: on bin erkeğin ortalama her yöne 60 dakika sonra (sekiz vardır).

Bu Lagos yoğunlaşmaktadır, Nijerya sanayi, hem de anonim şirketler faaliyet göstermektedir. Kent ayrıca konforlu oteller bol ve performansları görmek ve yerel kültür ile karşılayabilir Ulusal Tiyatro, hatta bina ile yerlerine. Lagos da topraklarının etkileyici boyutu üzerinde bulunan dev çarşı, tanınır. Burada kitap ve giysileri ile biten gıda kadar her şeyi satın alabilirsiniz.

Liman Lagos, Nijerya

Şehir kargo ciro yılda altı milyon tona ulaştı ülkenin en büyük limanı vardır. Onun toprakları Apapa denilen bir bölümde, kıtada bulunur ve yüz yirmi hektarlık olarak tahmin ediliyor. Lagos Limanı (Nijerya) uzun bir geçmişi vardır. Nedeniyle 19. yüzyıl su taşımacılığında artan lagün şehre erişimi ile ilgili sorunlar vardı. Bu liman bölgesi geliştirmeye başladı o zaman oldu.

) считается наиболее крупным в Нигерии. Ve ( "Apapa" olarak adlandırılır) konteyner terminallerinin bugün Nijerya'da büyük olarak kabul edilir.

Kentin manzaraları

yerel pazarlara göre Lagos en ünlü görme. adı "Oshodi" altında pazarların biri dört milyon insan günlük açıklığını sahiptir. Lagos Metropolis (Nijerya) eleştiriler yolcuları kazandı. Sadece bireysel ülkelerin tarihini değil, bütün kıta söylüyorum, farklı çağlardan tarihsel antika maruz sağlar Ulusal Müze, bir bina olduğu ilginçtir.

UNESCO kişiler bu gün arkaik düzenlemelere takip ediş Şükür geleneksel yerleşim, kontrolü altındadır. rezerve alanda Okomu Eğer Nijerya flora ve fauna bakabilirsiniz. türlerin çok sayıda maymun ve kuşlar örneğin, bazı türler, nadir veya tehlike altındadır. Burada Afrika fil ve diğer birçok hayvan hediye görebilirsiniz.

Ayrıca tüm ulusların Kilisesi bunlardan biri Lagos mimari konumlar hakkında bahsetmemiz. Bu anıt onun renk ve güzellik için bilinir. sinagog bile bir hac yapmak sadık arasında popüler. dini amaçlar yanında, şehrin sembolü bir türüdür. Başka Lagos ünlü saray Iga Idungaran Yoruba geleneksel tarzda inşa. inşaatının tarihi üç yüz sene öncesine dayanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.