HobiDikiş

Nakış makineleri boncuk ve boncuk. Süslemek 'balık kuyruğu' gül yaprakları

Boncuklu nakış tekniği dikiş en basit ve çok etkili biçimlerinden biri olarak kabul edilir. Bu pürüzsüz bir yüzeye göre daha çapraz dikiş ve diğer sayma teknikleri göre çok daha kolay ve çok daha kolay ve hızlıdır. renk desenleri katı bir mum ya da kumaşın baz rengine yakın ipek iplik üzerinde sinirli olan çok renkli boncuklar oluşturduğundan Nakış boncuklar, sürekli iplik değiştirmeye gerek yoktur.

boncuklu nakış tekniği - dikiş en heyecan verici türlerinden biri. İşler ışık doku, çok renkli desende parıldayan, muhteşem "çiçek açan" El ustalarının en hızlı ve kolay oluşturulur ve ince kıymetli kristallerin dokunmuş sanki dikili boncuk arka plan onları yapar.

herhangi bir malzeme olduğu gibi, boncuk kendine has özellikleri vardır. nakış, pürüzsüz ve düzgün, güzel çıktı için dikkatle boyutu ve kalitesi ile boncuk sıralamak. Bazen buzlu veya şeffaf, çok küçük veya çok büyük pürüzsüz yuvarlak boncuklar, bir boncuk kesme var - bir kural olarak, bir kaba yönlü yapısı, son olarak, Borazanın büyük boncuk - kullanılan birkaç milimetre uzunluğunda renkli bir parlak küçük uzatılmış tüp, esas olarak giysi dekorasyon için.

aynı boyutta ve doku nakış makineleri boncuklar da oluşturabilir, düzgün kumaş, işlemeli çarşafları kabin ışık kristal yapı ve pürüzlülük vermektedir. Boncuk işi başarıyla birleşerek nakış saten dikiş ve dikiş. Nakış farklı yöntemler. En popüler - diş birçok boncuk dizilmiş ve sonra boncuklar ile dize taneleri arasındaki boşluklara diğer yardımcı iplik çekme ile bağlı olduğu ve işleme ayrı tane arasında yanyana, yassı, yatay dikiş meyilli tabanına bağlı olan bu dikiş prikrep satırlar. Bilinen sayma tekniği haç ya anımsatan Bu teknik boncuk işi goblen dikiş, ve nakış için sayarak onun için herhangi bir resim kullanabilirsiniz.

Tam nakış boncuklar, teknikte boncuk yapılan dışbükey, büyük elemanlar olabilir.

dokuma boncuk Fransız teknik

sanki Fransız teknik özel dokuma çiçek yaprakları için icat ve sadece, aynı zamanda uzun saç ve kısa saç panelleri süslüyor yuvarlak ve dikdörtgen şekiller bırakır. Örneğin, balık kuyruğu dokuma tekniği - uzun kalın saç orijinal örgüler, başarılı bir boncuklu yaprakları dekorasyona sahip sert kıvrım örülmüş birleştirilebilir.

Bir taç yaprağı gerekli tel kalınlığı 0.3 ve 0.6 mm ve ortalama boyutta bir düz yuvarlak boncuk dokuma için. Daha kalın kablo çözgü için kullanılan, ince bir - çalışma ipliği olarak. temelinde Petalın uzunluğuna eşittir sayı olan bir kaç boncuk, tel sinirli. Boncuk tutmak ve küçük bir paket yapmak telin ucunda kaydırdı değil. Sonra bir tel tabanlı aşağıya ince bir tel çalışmayı ekleyin, sinirli boncuklar mümkün olduğunca yakın, yapım bir dönüşe. tek bir boncuk ile sinirli Çalışma tel sinirli taneciklerin bazında yayı boyunca uzanan ve teli en az bir dönüş çalışma sabitlenmiş temelinde daha büyüktür. Sonra boncuklar aynı sayıda çalışan bir tel üzerinde sinirli ve bir tel tabanlı üzerinde alt dize çalışan bobin sabitleme, diğer eliyle bir yay olun. Yine çalışma tel alt, tel-esaslı üst sabitleme, önce soldaki daha sonra aynı temeller, sağında, daha büyük bir gerilme, bir ya da iki çembere bir yay üzerinde sinirli. Sonuç olarak, çalışma yuvarlak veya uzatılmış yaprağı döner. telinin üst ucu lob üzerinde taban 3-4 mm kesilir ve düzgün bir şekilde gizleme köşeleri arasına içeri doğru katlanır. Hazır yaprakları itibaren çeşitli çiçek kafasını oluşturan: lale, gül, gelincikler, papatyalar. daha boncuklu kenarlar, daha geniş ve daha yuvarlak petal olacaktır. saç örgü ile süsleyin bireysel yaprakları, sabit tokası görünmezlik olması ve güzel şişin boyunca yer olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.