SeyahatSeyahat İpuçları

Nerede Moskova'ya gitmek için? Moskova'da en ünlü ve ilginç yerler

Moskova - uzun bir geçmişi, sofistike kültürü ve güzel gelenekleri olan bir şehir. beyaz taşa Birçok ziyaretçi, onunla tanışmak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Bugün Rus sermayenin belli başlı turistik kentin tüm misafirler için tavsiye edilir bir ziyaret bakmak. Biz nerede mümkün olduğunca şehrin ruhunu ve atmosferini kadar emmek için Moskova'ya gitmek biliyorum.

Kızıl Meydan

Şehrin kalbinde Moskova ana cazibe. şehir ve daha sonra ülkenin farklı bölgelerine kare kurşun gitmek sokaklar, bir otoyol haline geldi. Moskova'da Kızıl Meydan üzerinde Anıtlar bütün gün görülebilir. Burada yürürken, yıllarca Birinci Arş'ın işareti olarak düşünülen Vasiliya Blazhennogo Katedrali, güzelliğini hayran olabilir. On the Square böyle Türbesi, Orta ve Üst Ticaret Satırlar, Kazan Katedrali ve aynı konumlar da infaz yerinde. Araçlarda alan üzerinde Ride yasaktır ve bisikletler - yalnızca yayalar için erişilebilir olacak şekilde, kabul edilmez.

Birçok mezar V. I. Lenina ziyarete, Moskova'ya gitmek, böylece Mozolesi'nin saatlerini belirtmek gerekir. Gözde mekan Pazartesi ve Cuma günleri hariç her gün 10.00 ile 13.00 arası misafir alır. Türbesi giriş ücretsizdir.

Kremlin ve Manezh Kare

Burada Tarihsel Müzesi, Tophane ve bulacaksınız Elmas Fonu. Kremlin - Bir Rus devletinin sembolü değil, aynı zamanda dünyanın en büyük mimari topluluklarından biri ibaret değildir. kendi ülkesinde sitesinde tapınaklar, eski kuleleri, saraylar ve güzel idare binasını görebilirsiniz.

Gorky Park

Eğer eğlence mekanları ve turistik bir sürü bulabileceğiniz topraklarında Moskova'da en ünlü parklarından biri. sürmek durmasına zaman Kışın, büyük bir açık hava buz pateni pisti var dökülür. tatillerinde, Gorky Park halk festivalleri, çeşitli gösteriler, konserler ve diskolara herkesi davet ediyor.

Sakin yatıştırıcı bir ortamda dinlenmek isteyenler, sen Golitsyn gölet gidebilir. Nerede bir tekne kiralayabilirsiniz. tenis kortları, oyun alanları, kafe ve diğer yakınında bulunan bir gölet çocuklar için eğlence ve yetişkinler.

Tretyakov galerisi

Moskova söz açılmışken, Tretyakov Galerisi'ne gibi yerlere unutmak imkansızdır. En ilginç yerlerden işletim modu bile işlek turist yararlı olduğu. Galeri 19. yüzyıldan kalmadır tarih olan büyük bir müze kompleksidir. Duvarlarında içinde 20 yüzyıla 11. Rus sanatının sergi saklanır. Serginin antik bölümünde ressamlar 12-17 yüzyıl vardır. Aralarında çok tanınmış yazarlar ve anonim ikisi de. Özellikle kayda değer eser Feofana Greka, Dionysius Andrei Rublev vardır. ağırlıklı olarak Rus ustaların eserlerinin oluşmaktadır 18-19 yüzyıllarda, bir sergi, salonlarında. Burada, özel dikkat böyle F. S. Rokotov, K. P. Bryullov ve A. A. Ivanov olarak yazarların eserleri olmalıdır. galeride Çok çeşitli ve kapsamlı 19. yüzyılın ikinci yarısında Rus sanatını temsil etti. Bireysel ilgi resim Kramskoy, Repin, Vasnetsov ve Shishkin. Müzenin koleksiyonunda özel bir yer "Hazine" alır. Değerli malzemelerden yapılmış sanat eserleri içermektedir. "Hazine" 20. yüzyılın 12. ve arasındaki dönemi kapsamaktadır. Ve bu Tretyakov Galerisi sürpriz yapabiliyor hepsi değil. Tüm günlerde 10.00-19.30 Pazartesi hariç şöyledir: operasyonun kompleks modudur. Bilet ofisi 18.30 kadar açıktır.

Tsaritsyno

Tarihi ve Mimari Rezerv Catherine II zamanında kökenlidir. Opera Binası, Saray, Ekmek Evi ve son zamanlarda kaliteli bir restorasyon geçirmiş diğer binaların: Burada ilginç binalar bulabilirsiniz.

ENEA

Moskova biliyorum Başka sembol - ENEA. fuar merkezi kaplar etkileyici uzay, üzerinde, köşkler onlarca görebilirsiniz. Bunlar sanayi, bilim, tarım ve sosyal kürenin çeşitli konulara ayrılmış sergiler bulunmaktadır. Yerli gelişmelere ek olarak, yabancı uzmanlar olarak poz ENEA bulunabilir. Düzenli olarak çeşitli eğlence için programlarının yanı sıra Rus ve uluslararası festivallerde adanmış kutlamaları düzenlemektedir.

Ekonomik Başarılar Sergisi dünyaca ünlü yerlerinden çok sayıda vardır. Bunların aslan payı Sovyet devrinde ortaya çıkmıştır. Biz de "İşçi ve Kolektif Çiftliği Kız" yazarlık Mukhina başlıklı şarkıyı vurgulamak gerekir. Ve çok uzak olmayan ana girişinden bir anıt "Space Conquerors" duruyor.

"Bunker 42"

Geri 1956 yılında operasyonda ilk Sovyet nükleer saldırı bireyleri korumak için tasarlanmıştır yeraltı inşaat, girmiştir. "Bunker 42" Moskova'nın merkezinde yer almaktadır - Taganka. Onun derinliği fazla 50 metredir. Bugüne kadar, barınak orijinal değerini kaybetmiş ve Soğuk Savaş Müzesi haline geldi. Bu bir şekilde, çeşitli tematik turlar düzenlemektedir veya başka Geçen yüzyılın 50-80 yıl etkiler. müze saat açıktır, ama biletler 20.00 10.00 satın alınabilir.

Arbat

Moskova'da Arbat - en eski caddelerinden biri turistler arasında çok popüler. Hollywood'un örnek takiben, Arbat "Yıldızlar Bulvarı" üzerinde yaptı. Bunu almak için, sadece belirtilen numarayı aramak ve onların "yıldız" mensup ödemek. Ama Arbat temel değeri - 19. yüzyılda inşa edilmiş birçoğu renkli evler,. Eğer eski Moskova ruhunu ve pozitif duygularla münhasıran ücret hissetmek sağlayacak güzel bir cadde üzerinde yürümek istiyorsanız, Arbat gidin! Moskova'da bugün böyle bir enerjiyle pek çok caddeler değil. Kaldırım taşı, çiçeklerle vazolar, antika fenerler - tüm bu etkiyi güçlendirir ve metropolün gürültüsünden kaçmak için izin verir.

hayvanat bahçesi

Moskova hayvanat bahçesinde turist çekiyor ana sergi, - "Hayvan Adası". Zemin katta, çizgili sırtlan, Amur kaplanı, Himalaya ayı, Asya Aslan olarak egzotik hayvanları bulabilirsiniz. "Exotarium" başlıklı fuar ikinci katında. Bu egzotik balık akvaryumlar çok sayıda oluşur. Ve dünyanın her yerinden küçük bir deniz hayvanları bulunmaktadır.

"Hayvan Adası" - bu Moskova hayvanat bahçesinde görülebilir hepsi bu değil. antilop, çeşitli su kuşları, atlar, beyaz ve: engin toprakları üzerinde birçok hem Rus ve yabancı fauna temsilcilerini bulabilirsiniz kahverengi ayılar, çitalar, kurt, yılan ve diğerleri. hayvanat bahçesi 10.00 dan 18.00, Pazartesi hariç her gün ziyarete açıktır. Ancak, bilet gişesi 17.00 kadar açıktır.

"Moskova Işıklar"

Rus sermayesi aşina devam ettiren eski merkezine gidin - Ermeni şeritte. Burada şehrin sokak aydınlatma adanmış bir müze bulacaksınız. Binanın kendisi Rus mimarisinin bir anıttır - 17. yüzyıl beyaz taş odaları. Eğer sokak tarihi hakkında bilgi İçeride aydınlatma Moskova. Sergi tarihin belirli bir döneminde kullanılan ışık kaynaklarının her türlü sunmaktadır. Akşam şehrin tarihi fotoğrafları bir sürü de bulunmaktadır. Her kişi uzaktan kumandasını kullanarak, eski ışıklar alev veya eski şehrin gecikmiş bir sokağının hissedebilirsiniz. Buna ek olarak, müze çocuklar ve yetişkinler için rehberli turlar, interaktif programlar ve atölyeler çeşitli ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle, eski Moskova tanıma isteyenler, kesinlikle Müzesi "Moskova Işıklar" içine bakmak gerekir. Tur grupları için - O 11.00 bireysel ziyaretçiler için 18.00 ve 9.00 19.00 arası açıktır.

Gözlem güverte Ostankino

Herkesin zemin seviyesinden fazla 300 metre gözlem güvertesi, kadar, kuşbakışı görünümü ile Rus sermayesi bakmak için fırsat vardır nerede. Kule ziyareti programında bu konuya adamış bir sergi ile inşaat, tanıdık tarihine bir gezi içerir, yüksek hızlı asansör yükselişi ve ilgi çekici özelliklerinden bir tur ile Moskova'nın yorum. lise için öğrenciler interaktif bir eğlence ve kullanışlı bilgiler vermek değil, aynı zamanda iyi eğlenceler sağlayacak sadece eğitim programı düzenledi. hava koşulları izin verirse yaz döneminde (Mayıs-Ekim) sırasında, ziyaretçiler için 340 metre yükseklikte yer almaktadır açık bir platform işletmektedir. 337 metrede - biraz daha düşük donatılmış açık tüm yıl boyunca, hangi aynı Kilitli. Ostankino gözlem güvertesi size unutulmaz bir deneyim verecektir ve iyi bir yüksekliğe sahip büyük bir şehir hayran sağlayacaktır. Ve bir cam zeminli alanlar etkisini artırmak için. Nesne 10.00 ile 21.00 arası açıktır. Oturumlar her saat başlar.

Opera ve Bale Tiyatrosu

yüksek sanat dünyasını dokunun Moskova'da ziyaret hakkında konuşma devam ediliyor. Bolşoy Tiyatrosu yıllardır Moskova ve tüm Rusya'nın bir sembolüdür. En son, o altı yıl süren bir başka yeniden, yapıldı. Moskova tiyatro olay yerinde düzenli aktörlerin en iyi yayınladı. Moskova tiyatrosu gurur duyuyor ve ona gerçek sanat takdir herkesi davet ediyor. Henüz nerede Moskova'da ziyarete karar vermedim nedenle, tiyatroya bilet siparişi! Sadece bir kaç ay içinde satın hatırlıyorum.

Poklonnaya tepe

kesinlikle dikkate değer bir başka cazibe. Memorial Park "Poklonnaya Gora" Size hayatımı ve dünyayı borçlu olanlar ise kahramanların hafızasını korur. Park zaten Muscovites arasında favori eğlence etkinlikleri biri haline gelmiştir. Eski zamanlarda, hacıların onun büyüklüğünün şehir ve ibadet, dolayısıyla adını görmek için dağa tırmandı söylenir. O başkente anahtarları getirecek beklentisiyle Napolyon durdu 1812 yılında bu tepede oldu. Günümüzde anıt park çok güzel anıtlar, çeşmeler, kiliseler ve tarihi ve kültürel değeri olan diğer yapılar vardır. Burada, patenli ve bisiklet binmek kafede bir aperatif ve çeşitli aktivitelere katılabilir.

Moskova Nehri Walk

Mükemmel bir sonuç, gemide Moskova'nın ana nehir boyunca zor bir gün yürüyüş olacak. güvertesinde ile akşam şehrin muhteşem manzaraya sahiptir ve burada keyifli bir atmosferde yemek yiyebilirsiniz. Onlar turistik bir sürü kapak beri Öğleden sonra yürür, az ilgi çekicidir. Buna ek olarak, tekne Eğer bir gün boyunca görmez gibi bir araba ya da toplu taşıma kullanıyorsanız başkentte dikkate trafik sıkışıklığı sorununu alarak, çok güzel yerleri görmek için birkaç saat olabilir.

tarihsel Müzesi

Müzenin 39 salonlarında 20. yüzyılın başlarına başlangıcından itibaren Rusya tarihini sunuyor. Her sergi, ilkel topluma antik Rusya, Sibirya geliştirilmesi ve işgalcilere karşı mücadele ve Rusya'nın birleşmesini ayrılmıştır, ikinci kattan başlar. Üçüncü kat Rusya'ya Peter İlk zamanını gösterir. Burada, daha sonra hükümetin kültür, siyaset ve ekonomi konularını ele almaktadır.

varlığını sırasında, müze küresel yeniden yapılanma oldu. tarihi iç mekanı sebat rağmen kültür kurumu tamamen modern gereksinimlerini karşılamak. Müzedeki afiş ve diğer bilgi malzemelerine ek olarak, örneğin doğal haliyle kullanılabilir olduğunu görebiliyorum monitörler, sen ellerini alamaz kitapların sayfaları çok yerleştirilir.

Sonuç

Bugün gerçekten unutulmaz ve sol sadece olumlu izlenimler ziyarete Moskova'ya nereye bulmalıyız. Birçok kişi, başkente gelip büyüklüğü ve ilginç yerlerin çeşitli başlarını kaybederler. Bir yolculuk doğru zamanlarını ayırarak, bir eylem açık bir plan önerilir önce, Bunu önlemek için. Sorun zorunda kalmamak dikkate çeşitli kültürel mekanlarından çalışmalarını almak unutmayın. Örneğin, çalışma saatleri Türbesi tüm uygun olacaktır. Hatta yerliler bazen hızlı büyüyen Moskova'da kaybolmak çünkü tamamen Rus sermaye ile karşılamak için, sen çok fazla zaman gerekir. Bu nedenle bugün sadece herkesin en az bir kez görmesi gereken başlıca turistik üzerinde durulacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.