Gıda ve içecekTatlılar

Muhallebi ile İspanyol çörekler: yemek tarifi, özellikle pişirme ve yorumlar

muhallebi ile İspanyol çörekler - tat gerçek kutlama içine sıradan bir çay partisi dönme yeteneğine sahip büyük bir tatlı seçeneği. Bu, gür kokulu ve çok ihale zengin ürünlerinden sadece reddedemez. bunların hazırlık birkaç temelde farklı türevleri vardır. Açıklayıcı bir örnek olarak, en ilginç ve özgün tarifleri birkaç düşünün.

ispanyolca ensaimadas

kolay muhallebi ile İspanyol pişirme çörekler. Bu çalışma, fiziksel çaba ve malzemelerle basit bir dizi en az gerektirir:

Hamuru için:

un 450 gram, yarım çay kaşığı maya, 5 g tuz, yumurta, şeker 75 gram, bitkisel yağ ve yağ 50 gram, iki kez 180 ml su kurutun.

İçi için:

şeker üç yumurta sarısı tam fincan süt yarım litre, üç tam kaşığı vanilya nişasta ve vanilya çubuğu.

muhallebi ile yapmanız gerekir gerçek İspanyol çörekler yapmak için:

 1. Hamuru hazırlayın. Aynı zamanda bileşenlerin tamamı mikser kaseye yüklemek için. Uzun bir çırpma sonra elinde yapışmayacak elastik bir kitle almalısınız. Hamur yavaş yavaş hacmi yarıya arttı kadar sıcak bir yerde bir süre, bir tencereye vitese kapak temiz bir havluyla ve ayrılmak olmalıdır.
 2. İçi hazırlamak. İlk olarak, bir tencereye bir şeker ve vanilyayı ekleyerek, süt kaynatın. Ardından sarısı ile ayrı bir kapta nişasta eziyet ve sonra, biraz sıcak süt kontör pürüzsüz kadar iyice karıştırın. Yavaş yavaş kaynama sütüne yumurta karışımını tanıtmak ve kalın dek pişirmeye devam edin.
 3. Hamur ürününün oluşturulması için birkaç parçaya bölmek için gerekli olmaktadır. Daha sonra, her biri bir ince dikdörtgen masaüstü yağı ile önceden yağlanmış rulo. oluşumu geniş tarafı bir salyangoz şeklinde sonra doldurma hazırlamak ve sonra bunu birinci rulo kat, ve.
 4. Pişirme 180 derecede ısıtılmış fırında yapılır. Boşluklar bir metal tepsinin üzerine konulmalıdır, tereyağı yüzeyini fırça, daha sonra bir havlu ile kapatın ve dinlenme 20 dakika bekletin. Ardından ürün fırında göndermek hazırlanabilir. 15 dakika sonra, çörekler hazır.

Servisten önce onlar biraz serin olmalı ve hafifçe pudra şekeri serpin.

lezzetli bir kahvaltı

Sahibi çalışmak için acele yoksa, biraz daha erken kalkmak ve hanehalkının memnun edemiyorum orijinal kahvaltı. Hoş bir sürpriz olarak, muhallebi ile narin İspanyol çörekler pişirebilirsiniz. çay için güzel bir yanı Böyle, ruh halinizi ve bütün gün güçlü bir enerji destek vermek için emin. Aşağıdaki bileşenler önceden hazırlamak gerekir çalışmak için:

kap süt, tuz 2-3 gram, un, yumurta 320 gram, 75 gram ve sıradan vanilya şekeri, tatlı kaşığı kuru maya 10 gram margarin 40 g, bitkisel yağ ve paket krema için 35 gram.

hazırlanması:

 1. İlk olarak, paketin üzerinde belirtilen tüm işlemleri yapmayı, krem pişirebilirsiniz. Pişirme aşina olmayan kişiler için, yarı-mamul ürünün kullanımı büyük bir çözümdür. krem daha nazik için, tereyağı 40 gram ekleyebilir. Bitmiş ürün serin kadar kenara koymak gerekir.
 2. Artık bir test yapabilirsiniz. süt maya başlangıcı 30 un gram şeker bir çay kaşığı eklenerek seyreltilmelidir. Sonra ayrı ayrı, margarini eritin bir çiğ yumurta, şeker ve tuz ile birleştirin. Kitle iyi karıştırdığınızdan ve mayayı eklemek gerekir. Sonra, yavaş yavaş yumuşak bir hamur pişirmek ve prova için bir saat için bir kenara kaldırmak için, parça un podsypaya. Kitle rüzgara maruz etmediğini, bir doku kapsayacak şekilde daha iyidir.
 3. Olgunlaşmış silindir hazne içine hamur. Bir yandan, rulo rulo üzerinde doldurma ortaya koydu olması, parçalar halinde kesilmiş ve 10 dakika ıslatın.
 4. üstte bir yağlanmış pişirme kağıdı ve fırçalama yumurta döşediği Bir fırın tepsisine yayılır Ürünler, 190-200 derecede pişirmeye fırında gönderin.

hazır çörekler Kullanmadan önce hafifçe söndürebilir.

orijinal tatlı

tatlı daha sıradışı hale getirmek için, o sadece orijinal bir görünüm verebilir. Sonuçta, herhangi bir çanak adam ilk görsel olarak algılanabilir ve sonra onun tadı değerlendirilmesi geçin. Yani, muhallebi tarifi ile bir İspanyol şık çörekler olsun en yaygın almak. Aşağıdaki maddeler gerek:

Hamuru için:

un 480 gram şeker 75 gram, 3 yumurta, maya (taze), 50 gram süt yarım fincan tereyağı 5 yemek kaşığı.

krem için:

bardak süt, tereyağı, yumurta 50 gram, 75 un gram ve şeker yarım fincan.

yağlama için 1 taze yumurta gereklidir.

Ürünün hazırlanması için proses, aynı temel aşamaları içerir:

 1. Yoğurma pasta tanıdık gitti. Başlangıç için o şeker bir çorba kaşığı ile mayayı eziyet ılık süt erimesi ve un yarım fincan eklemek gerekir. olgunlaşması için sıcak bir yerde çıkan demlemek. Şu anda sizin şeker ve eritilmiş tereyağı ile yumurtayı kırbaç gerekir. demlemek bir sürü bu birleştiren yavaş yavaş elenmiş un girip yumuşak, elastik hamur pişirin. 15 dakika boyunca sıcak bırakmak daha iyidir.
 2. Bir karıştırıcı ile tereyağı The Beat hariç Krem malzemeler. Kütle bir tencerede kayma ve kalın kadar sürekli karıştırma ile ısıtıldı. Elde edilen karışım daha yağı ile zaten yendi.
 3. hamur boşlukları oluşumu için ilk obmyat gerekir. Bundan sonra, rastgele bir oval kek haline rulo her biri parçalar halinde bölünmelidir. Bir yandan krem ve hamur kenarı ile örtün. sargı geri kalanı, şeritler içine dilimleme öncesi.
 4. Boşluklar yağlanmış tepsiye koymak ve yaklaşık yarım saat fırında gönderin. içindeki sıcaklık 180 dereceden daha az olmalıdır. 5 dakika boyunca pişirilir ürünler dayak yumurta yağlamak kadar.

Harici olarak, bu çörekler mini somun gibi görünür. Fakat ilk tadımı sonra onların gerçek güzelliği ortaya çıkıyor.

Iştah açıcı "Brioschi"

Rahat ve neredeyse zorunlu gıda - Avrupa'da, birçok kişi bu pişirmeyi inanıyoruz. muhallebi ile İspanyol çörekler pastaneler, kafeler ve küçük restoranlarda sadece hazırlanır. Bunlar genellikle akrabaları mutfak sanatının eşsiz eserler keyfini izin evde yapmak. Bireysel yarı mamul ürünlerin hazırlanması yöntemine bağlı bu ilginç yemekler türevleri onlarca vardır. "Brioschi" denir Bunlardan biri aşağıdaki ürünlerin varlığını gerektirir:

Hamuru için:

250 ml süt un 450 gram tuz 4.3 gram, şeker 75 gram (yağlama 1 de dahil olmak üzere) 2 yumurta, vanilin 0.5 gram, 60 gr tereyağı ve yarım çay kaşığı maya.

İçi için:

şeker 100 gram, süt 2 yumurta 150 mi, vanilin ve çift kaşığı nişasta ½ gram.

Belirli bir desende narin "Brioschi" gerekli Pişirme:

 1. Öncelikle, hamur kendisini hazırlamak gerekir. Bu aşamada, bir kaseye un dökmek gerekir ve tereyağı ile orada kırıntıları içinde ovalayın. Ayrı, süt maya, tuz, şeker ve vanilya içinde çözülür. Bundan sonra, bileşenleri bağlamak ve yumurtayı ekleyerek gereklidir, hamur ihale üniforma yoğurun. Yarı mamul ürünler 60 dakika bekletin edilmelidir. Sonra yeniden yoğurmak ve başka bir saat bırakmak gereklidir.
 2. Yumurta, şeker, vanilya ve süt fırçalamak dikkatli olmalıdır kremi. Daha sonra bir tencere süt kaynatıp ince bir akıntı olarak hazırlanmış bir karışım da takviye edilmektedirler. Bu kıvam kazanıncaya kadar, kütle düşük ateşte ısıtılmalıdır. Soğuduktan sonra krem hazır olarak kabul edilebilir.
 3. Hamur dikdörtgen oluşumunda eller gerilir. Daha sonra homojen bir tüy krem, bir rulo halinde rulo ve 3 santimetreden daha büyük olmayan bir kalınlığa sahip parçalar halinde keskin bir bıçak ile kesilmiş olmalıdır.
 4. parşömen döşediği bir fırın tepsisine yayılır çıkan kütük, hafifçe un ile serpin. Bu pozisyonda 20 dakika boyunca durmalıdır. Sonra dayak yumurta yağlamak ve 180 derece kadar ısıtılarak, 25 dakika fırında göndermesi gerekir.

Sonuç, kokulu gür ve inanılmaz lezzetli hamur işleri olduğunu.

bilmek ilginç

muhallebi tarihleri ile İspanyol çörekler kökenleri birkaç yüzyıl geri. İlk defa, bu sarmal salyangoz olarak 17. yüzyılın başlarında başlangıcı olarak hazırlanmaya başladı. Bugün kokulu maya salyangoz, geleneksel tatlı olarak değerlendirilmekte olup, aslında İspanya'ya ait Mallorca Akdeniz adasının, karakteristik özelliği.

Başlangıçta, onlar için hamur yağ değil, yağ eklenmesiyle hazırladı. Katalanca Adından saim benziyor. Ensaimada de Mallorca - Dolayısıyla, bir isim çoğu pişirme yoktu. yağ yardımı süper ince kabuk pişirmeye ile mümkündür. Pek çok hassas ince tabakalar sarma ve pişirme formları sonra aralarına lezzetli dolgu dağıtılır şeffaf bir tabaka uzatmak mümkün olabilir. Resmi olarak, kekler iki tür vardır:

 1. Ensaimada de Mallorca.
 2. Ensaimada de Cabello de Angel ( «melek saç").

birinci düzenlemenin dolgu olarak çoğunlukla el kremi, reçel, bir çikolata yayılması ve taze meyve. işlendikten sonra, belirli bir lifli yapıya sahip Akdeniz yeşil kabak kullanılan silindirlerin ikinci tip için. Bu nedenle ürünün adı.

ideal bir seçenektir

dev popüler pişirme hayranları arasında muhallebi ile İspanyol çörekler olduğunu. bu zarif tatlı kurs için en iyi tarifi yerel şefler biliyorum. İyi bir sonuç aşağıdaki bileşenler kullanılarak elde edilmiştir:

Hamuru için:

Bitkisel yağ, 300 gram un 35 gram, 1 yumurta, ılık su, tatlı kaşığı kuru maya 1320 ml ve şeker 50 mililitre bir tutam tuz.

Son zamanlarda dolum, bazı hayır krem kullanın ve içeren, karıştırmak için tercih:

5 yemek kaşığı yağı, konserve meyve (kiraz veya elma) ve küçük bir toz şeker.

rulo hazırlanması prosedürü aynı kalır:

 1. Öncelikle hamur yoğurmak gerekiyor. Şirketler, kuru bileşenlerin karıştırılması ile başlar. Sonra, yumurta ekleyin, nihai ürünün toplu iş üretmek ve büyüklüğü yaklaşık iki katına çıkarıldığında kadar sıcak bir yerde olgunlaştırmak için terk etmek gereklidir.
 2. bu ürün hazırlanan sonra dört eşit parçaya bir bıçak ile ya da elle bölünecek. Her biri yaklaşık 38 x 27 santimetre ölçme dikdörtgen oluşumunda parmaklarınızı germek zorunda kalacaktır. masada daha iyi çalışın, yağ kaçırdı.
 3. uzun kenarı boyunca dolum hazırlamak ve sonra yavaşça hamur rulo rulo.
 4. doluma Her rulo büküm ve spiral zaschipnut kenar dışarı sızmaz.
 5. Bundan sonra, iş parçası tepsi üzerinde istiflenebilir. Orada onlar (30-40 dakika yeterli olmalıdır) bir süre ayakta durmak zorunda. Şimdi de fırında göndermek zorunda. Pişirme genellikle 20 dakikadan fazla sürer. yüzeyi daha iyi yumurta öncesi yağlayın.

Vakaların çoğunda. Hazır mutfak ekmek ruloları pudra şekeri serpilir. Fakat prensip olarak, zorunlu değildir. İspanya'ya tatile gelen turistler, her zaman istekli yerel ustalar eliyle yapılan kokulu çörekler denemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.