Sanat ve EğlenceTiyatro

Müzikal Komedi Tiyatrosu (Kharkiv): tarih, adres ve repertuarı

Kharkiv Tiyatrosu müzikal komedi - İkinci en ünlü kültür kurumlarından biri büyük Ukrayna şehir nüfusu.

vakıf

1929 yılında SSCB Ukrayna hükümeti Müzikal Komedi Ukrayna Kharkiv Devlet Tiyatrosu kurulması konusunda bir karar çıkardı.

topluluğunun temeli ünlü müritleri yönetmeni Lesya Kurbasa Boris Balaban Bogdan Kryzhanovsky ve Januarius Bortnik yaptı. Bu aktörler Harkov'daki operet geleneği koydu.

Tiyatronun ilk baş müdürü hikaye ve Jacques Offenbach tarafından müzik "Yeraltında Orpheus" dayalı üstün performans yarattı Boris Balaban oldu. Yeni libretto Ostap Cherry tarafından yazılmış ve Ryabov Yu Meitus besteciler ve yeni dans numaraları ve melodiler ile takviye edilmiştir. sanatçı S. Joffe, Pensilvanya Pogorelyi A. Shcheglov, N. Petrenko ve Boris Chernyshov tarafından performans için yapılması.

Tiyatronun açılış ve opereti "cehennemde Orpheus" nin galası vesilesiyle Bayramı 1 Kasım 1929 gerçekleştirildi.

İkinci Dünya Savaşı öncesinde tiyatro geçmişi

30s muzkomedii tiyatro (Kharkov) örneğin "Zaporozhez Danube" olarak "modernize" klasik parçaları yapan, "Rose Marie" ve diğ., Sunum gösterici geleneksel operettochnogo repertuarı (ürün Kalman LEGAR Strauss, vs.). hem tamamen yeni performanslar yaratılması olarak.

tiyatro için gerçek bir darbe Ukrayna SSC Halk Sanatçısı yoksunluk Lesya Kurbasa başlığına bir hükümet kararnamesi oldu. Buna ek olarak, öncü pozisyonlarla bütün havarileri vuruldu ve başladı "biçimcilik mücadeleyi."

şekillendirme repertuar

diğer şeyler arasında, burjuva milliyetçiliğine karşı mücadele etmek zorunda kaldı, Michael Avaha, tayin muzkomedii baş yönetmeni Lesya Kurbasa çıkarılmasından sonra.

iktidarda olanların beklentilerinin aksine, o tiyatro yapımları başkanı olarak çalışmaya başladı "neovenskoy klasikleri." performansları "Silva" Avahom oluşturulan, "Maritza", "Şen Dul" ve "Bayadere". Onların daha deneyimli meslektaşları D. Giusto ve B. Rapoport çalışmalarına çekilir.

Bu Müzikal Komedi besteci Alekseem Ryabovym baş iletkeni ile verimli ve Avaha işbirliği oldu. 1935 yılında bir karakter Gogol mahalline getirdi "Sorochintsy Fair" dayalı bir oyun üzerinde çalışmaya başladı. Evreleme büyük bir başarı elde etti ve sonsuza Ukrayna tiyatro tarihini girdi.

"Mayıs Gecesi" performans evreleme izleyiciler sunuldu zaman başka büyük başarı, 1937 yılında Müzikal Komedi Tiyatrosu (Kharkov) beklenen.

Ama asıl zafer Sovyetler Birliği'nin bütün 70'den fazla yıldır sahne müzikal tiyatro bırakmaz "Malinovka içinde Wedding", oyunun galası oldu.

Savaş sırasında

Kısa bir süre Orta Asya'ya tahliye Müzikal Komedi Tiyatrosu (Harkov) işgal öncesi. Les Ivashuticha, Isaac Radomysskogo, Semyon Ioffe Sobol Naum Sava Solyaschanskogo ve topluluğunun diğer üyeleri bağlılığı sayesinde o mülteciler ve savaşa temsilini, hastanelerde tedavi altına vermeye devam etti.

Özbekistan'da "Hoca Nasreddin" performansı yerel folklor temelinde oluşturuldu. Tiyatro Buhara, Aşkabat, Tirmiz, Fergana ve Frunze gerçekleştirilen. Ancak, en verimli onlar yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret edilmektedir Semerkant, turne. Bu takım rağmen memleketine dönen dört gözle bekliyordum. Ve bu zafer oldu!

Savaştan sonra,

1950'lerde, performanslar "" "Mareşal kızı", "Kızlık kargaşa" "Wii Mayıs Gecesi", "Sorochinsky fuar", "Goncharіvtsі at Çöpçatanlık" ve diğerleri teslim edildi.

Sovyetler Birliği G. Yudin tarafından müzik galası komedi Mayakovski "Bedbug" gürledi boyunca, bir müzikal komedi (Kharkov), tiyatro 1964 yılında meşhur oldu.

Erken 80 'Alexander Barseghyan yürütülen müzikal Raimonds Pauls "Kardeş Carrie", büyük ilgi ve üretimini uyandırdı. Eleştirmenler, oyun yenilik kaydetti "gayri ciddi" türünde ilk defa trajik özellikler ortaya çıktı.

başarıları arasında koşulsuz tiyatro 8090 yönettiği "Ritim bale" evreleme denebilir, "Bambi", "Juno" ve "Belki", "Iisus Hristos Superstar", "Monarch fahişe ve Monk" ve ark.

XXI yüzyılda Müzikal Komedi (Kharkov) Repertuar Tiyatrosu

Yeni milenyumun başında Arkadiya Kleyna yönettiği kült müzikal "My Fair Lady" oyununun kutlandı. O N. V. Gogolya 200. yıldönümü repertuarına için dönüyor bir komedi "Sorochinskih Fuarı" A. Ryabov yeni bir soluk.

Kharkiv seyirci heyecanla gala konseri "Viva Kalman!" Ve "opereti tüm sırları", hem de Alexander Dracheva "Bir masal içinde" çocuk revü formatında karşıladı ve sunum.

Müzikal Komedi (Kharkov) Tiyatro, hep opereti taraftarları arasında ilgi uyandırıyor afiş, onun yetenekli solistler gurur, şarkıcılar Inga Vasilyeva Natalia Koval Tatyana Çingene Eleanor Dzhulik, Alexei Andrenko, Irinoy Potolovoy ve diğerleri.

Bugüne kadar, seyirci onların katılımı ile performanslarını izlemesi için davet edildi:

  • "Şen Dul";
  • "Güzel Galatea";
  • "Gizemli Ev Juan";
  • "Püf noktaları Khanuma";
  • "Maceracılar";
  • "Goncharovka at Çöpçatanlık";
  • "Circus Prenses" ve diğ.

Müzikal Komedi Tiyatrosu (Kharkiv): Adres

Yukarıda sunulan liste hangi operetler ve müzikaller, görmek, gişe kurumlarında bilet satın olmalıdır. O sokak Müjde bulunan, tiyatro binada yer almaktadır (eski. Karla Marksa) 32. Sen Demiryolu Meydanı'nda istasyonu ulaşan metroda, örneğin, orada alabilirsiniz.

Şimdi ne olduğunu biliyor bilinmektedir ve bu nerede Müzikal Komedi Tiyatrosu (Kharkov). İlk çalıştırma için biletler her zaman tam bir ev var gibi durumlarda olduğu gibi, önceden rezervasyon önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.