Sanat ve EğlenceMüzik

Müzik çocukları öğretmek beyinde yeni bağlantılar gelişmesine yardımcı olur

ilkokul çocukları için müzik eğitimi beyinde yeni bağlantılar geliştirilmesine esastır. Pilar Diez Suarez başkanlığında yürütülen bulgular, Chicago radyologların yıllık toplantısında açıklanacak. Bilim adamları okul öncesi çocukların müziksel gelişim böyle otizm ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi hastalıkları önleyebilir inanıyoruz.

müzik etkisi daha önce düşünüldüğünden daha geniştir

çocuklar üzerindeki müzik eğitiminin etkisinin soru değil ilk yıl öğretilir. Daha önce, bilim zaten piyano, keman ve diğer klasik enstrümanlar oynayan çocuklar konsantrasyon ve hafızayı korumak için, daha iyi öğrenmenize yardımcı olur gerçeğinin onay aldı. Ve şimdi başka bir onayın müzikal sanat sınırsız yetenekleri var. enstrümanlarını oynamak, zihinsel bir bozukluk nedeniyle muzdarip çocuklar, belirgin bir iyileşme göstermektedir. Çocukların beyin üzerinde müzik etkisi 5-6 yaş arası çocuklarda yapılan bir deney ile belirlendi.

Deney grubu 23 okul öncesi çocukların oluşuyordu

Dr Pilar Diez Suarez takımı 23 okul öncesi bir grup üzerinde duruldu. Deney beyin taramaları difüzyon tensör manyetik rezonans görüntüleme tekniğini kullanarak her çocuğun gerçekleştirildi. Testler iki kez yapılmıştır: Boomwhackers program için dokuz aylık bir eğitim kursu başlamadan önce, hem de onun tamamlanmasından sonra. dersleri kapsamında çocukların vurunca bir melodik ses üreten farklı uzunluklarda, renkli plastik tüpler üzerinde oyun öğrenirler. Bu aletin adı sesin tonunu eşleşmiyor durumdur.

Beynin hangi bölgelerde dikkatini nasıl?

Araştırmacılar beyaz maddenin odaklanmış beyin, sinir liflerinin çoğu parçası. Bu alanda serebral hemisfer arasında yollar sorumlu olmasıdır. farklı beyin bölgeleri birbirleriyle etkileşime girebilecek şekilde silindirik sinir hücresi uzantıları (aksonlar) nöronları bağlayın. DEHB ve otistik çocukların frontal korteksin bazı alanlarda daha az beyaz maddeyi olduğunu önceki çalışmalar müzikal gelişimin etkisi ile ilişkili değil, göstermiştir. Bu nedenle, bu psikiyatrik bozukluklar için nöronlar arasındaki bağlantıların kaybı yanıt verebilir.

Deneyin sonuçları

Dokuz aylık eğitim programı Boomwhackers sonunda tüm 23 çocuk frontal korteks beyaz maddenin hacmini artırmıştır. Bu müzik yeni aksonların oluşumunu provoke olduğunu gösterir. Böylece, deney katılan çocuklar, farklı beyin bölgeleri arasındaki iletişimi düzeldi.

İşte ne çalışmada Dr. Diez Suarez yazarı: "Farklı görevler ile beyin yüklenirken, belli bir müzik yükleme alır çocuk. O, dinle, melodi tanımak bir müzikal kompozisyon ruh hissetmek ve böylece bir sosyal gruba etkileşim edebilmek için parmaklarını kullanmalıyım. becerilerin Bütün bu seti beynin farklı alanlarını etkinleştirmek ve iki yarımküresini bağlayan etmek. "

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.