SağlıkMüstahzarlar

'Belosalik' merhem - kullanım talimatları

Hormonal merhem şu anda mevcut bir sürü olduğunu ve iyi bir hazırlık kolay seçin.

"Belosalik" merhem - talimatı

"Belosalik" merhem steroidler içerir Birleştirilen farmakolojik preparasyonlar, bir grup ile ilgilidir. Uluslararası nonproprietary isim: salisilik asit ile betametazon. reçete ile eczanelerden de.

Uygulama - Dış. Aktif madde (1 g): (ilaç 0.5 mg eşdeğer 0.64 mg) betametazon dipropionat ve salisilik asit (30 mg) verdi. yardımcı maddeler rolü kullanılan mineral yağ ve petrolatum.
"Belosalik" merhem karton kutular içinde paketlenir 30 g kapasiteli tüpler üretilmektedir. İlacın ana etken madde - betametazon. inflamasyon, iyi antiallergen durdurur, bu kaşıntı durur. Ayrıca, karakteristik çoğalmaya-karşı etki.

"Belosalik" merhem kullanım için endikedir:

- nörodermatit;

- sedef hastalığı;

- disgidroticheskoy, seboreik egzama ve tiloticheskoy;

- liken planus;

- kronik diskoid lupus eritematozus ;

- iktiyoz ve iktiyozlu deri lezyonları;

- kafa derisindeki seboreik dermatit;

- asbest zona;

- Kafa derisinin liken planus (çocuklarda ve yetişkinlerde).

Aktif merhem ve hızlı aksiyon etkilenen bölgelere uygulandığı zaman. örneğin eritem, ödem, likenifikasyon söz değil, öznel izlenimlere (kaşıntı, tahriş, ağrı) gibi semptomlar ile belirgin bir azalma.

Salisilik asit, nedeniyle keratolitik eylem, deri içine betametazon hızlı bir şekilde emilmesine katkıda ölçeklerin etkilenen alanı temizler ve bakteri ve mantar enfeksiyonlarının tahmin cildin asitlik destekler.

ilaç "Belosalik" (merhem) kontrendikasyonlar edilmiştir: betametazon, salisilik asit veya merhem diğer bileşenlerine hassasiyet derecesini artmıştır. Biz kullanımını tavsiye etmiyoruz:

- tüberküloz deri ;

- frengi derideki tezahürleri arasında;

- varicella;

- aşılamadan sonra, viral deri enfeksiyonları, deri reaksiyonları;

- açık yaralar, trofik ülserler;

- Akne.

6 aydan küçük bebeklerde kontrendikedir.

Istenmeyen reaksiyonlar hafif ve geri alınamaz. Diğer glukokortikosteroidlerle, kaşıntı ve kızarıklık, yanma, atrofik değişiklikler ikincil deri enfeksiyonları ve diğerleri gibi, söz konusu (ama nadir) olabilir.
merhem "Belosalik" (özellikle deri geniş alanlar üzerine) sürekli ve uzun süreler boyunca adrenokortikal fonksiyonun baskılanmasıyla ilişkili yan etkilerin sistemli doludur. ya da aşırı duyarlılık tedavisi sırasında yan etkiler olacaksa, tedavi askıya alınmalıdır ve bir doktoru görmek için.

betametazon dipropiyonat - - aktif madde etkileşimi (bazı reaksiyonların meydana açısından) diğer tıbbi preparasyonlar ile tespit edilmiştir.

Bu kozmetik ve dermatolojik ajanlar için merhemler kullanılarak durumlarda cildin tahriş uygulamasında mümkündür. Alkol içeren ortam ile bir araya getirilmiş ve tıbbi sabun işlem kurur zaman, bu reaksiyonlar da mümkündür.

Uzun süreli ve sürekli kullanımı mümkün aşırı doz (çocuklarda özellikle yüksek riskli) ile. yaralı yüzey (örneğin, çizik, yaralar) uygulandığında genellikle deri yüzeyinin büyük alanlarda ortaya ve.

Merhem "Belosalik" cildi yumuşatmak için geçerlidir. Hafifçe sürtme günde iki kez tedavi gerektiren alanlarda, küçük bir miktar uygulayın. Bazı hafif vakalarda yeterli bir kez merhem uygulamak. Sürekli tedavi üç ile dört haftalık bir süreye sahip. Belosalik, yorum halk arasında çok popüler, çok iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.