SağlıkKadın sağlığı

Mantarın hamilelikte ayrılması, özellikleri, ayırıcı işaretleri

Er ya da geç hamile kalmış olan her kadın, muhtemelen mukoza tıpasının ne olduğu, nasıl ve ne zaman yola çıktığı, çekilme işaretleri ve genel olarak nasıl göründüğü hakkında sorular sorar belki.

Her kadının kendini hissettirmesi , doğum sürecinin yanı sıra hocaları da gerçeği ile başlayalım. Bu nedenle, panik yapmayın ve gebelik sırasında mantardan uzaklaşmanın şu anda hastaneye gitmeden önce doğum yaptığınız anlamına geldiğini düşünmeyin. Sonuçta, doğum yapma hissi, önümüzdeki birkaç saat içinde bile gerçekleşecekleri anlamına gelmez.

Doğum öngören nedir?

Bu işlemin başlangıcının en temel işareti şöyledir:

  • Mantarın hamilelikte ayrılması;
  • Amniot sıvısının geçişi;
  • Sık sık ve ağrılı kontraksiyonlar

Mantarın hamile kadınlarda kaybolduğu an doğumun en önemli işaretidir. Aynı zamanda gidişi kanlı olabilir ve birkaç saat içinde, birkaç gün, bazı durumlarda doğumdan birkaç hafta önce gerçekleşebilir. Ve gebelik sırasında mantardan ayrılmanız varsa, poliklinike gitmek için acele etmeyin. Doğum başladığında kesin bir şekilde karar verecek bir doktoru ziyaret etmek yeterlidir.

Mukus fişi - özellikleri

Fişin temel işlevi, çocuğun bulunduğu bölgedeki uterus boşluğunu enfeksiyonlardan ve mikroplardan korumaktır. Gebelik sırasında servikste üretilir. Doğum tarihine yakın olan mukoza tıkacı daha az viskoz olur, bu da rahim ağzından daha iyi ayrılmasına katkıda bulunur. Bu doğum eylemi sinyalidir ve doğum kanalı da açılmıştır. Ancak yine de belirtmek gerekir ki, bunun doğumun kendisinin başlangıcı anlamına gelmediği unutulmamalıdır. Bu durumda, tedavi eden doktora görünmesi gereklidir.

Eskimiş fiş nasıl görünüyor?

Her şeyden önce, oldukça yoğun bir kompozisyona sahiptir ve hatta mukus kanlı bir yumru şeklinde atlayabilirsiniz. Ayrıca, renksiz, sarımsı hatta pembe renkte olabilir. Her şey rahminin nasıl açıldığına ve kılcal damarların aynı anda kopmasına bağlı. Bu nedenle bireysel vakalarda boyaları farklıdır. Bir kadın mukusun küçük damarlarında veya kahverengimsi bir tonu bulabileceği zaman da az miktarda kızıl saçma olur. Oldukça sık, hamilelik süresince fişin geçişinde eşi benzeri bu tür salgılardır. Ancak bol miktarda olması durumunda, doktora danışmak gereklidir, çünkü bu plasentanın ayrılması işaretidir.

Mantar doğumdan önce nasıl gidiyor?

Mantarın gidişini gösteren belirtiler, cinslerin kendilerinin avcıları olanlarla oldukça benzerdir. Bunların arasında şunlar var:

  • Karın gerilmesi;
  • Uterin kasılmaları, başlangıçta zayıf ağrı eşlik eder;
  • Alt karında, noel karakterine sahip ağrı (çoğunlukla adet öncesi ile çok benzerdir).

Mukus fişi geçtikten sonra ne yapılması gerekiyor?

Yukarıda tanımlanan belirtiler sırasında bir doktor ziyaret etmelisiniz. Bununla birlikte, hatırlanması gereken bazı önlemler vardır. Mantarın gebelik sırasında ayrılmasından sonra serviksin dış ortamdan korunması doğal olarak önlenir. Bu dönemde, hamam almayı, havuzda yüzmeyi ve mikrop girişine katkıda bulunabilecek diğer işlemleri durdurmalısınız.

Gelecek annelere söylemek istediğim en önemli şey fişin ağrısız bir şekilde çıkarılmasının emek başlangıcı anlamına gelmediğidir. Bundan sonra, birkaç gün veya hafta geçebilir ve bu süre boyunca kişisel hijyeninizi çok dikkatle izlemelisiniz. Ve emeğin başlangıcının en önemli belirtisi, artan acılı sansasyonlarla düzenli daraltır. Sık sık rahim kasılmaları hissettiğinizde doğum süreci başlangıcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.