SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Malabsorpsiyon sendromu: dikkatle gıdaları tercih

Bu belirtilerin kümesi - onun nedenleri, belirtileri ve ekmeni yaparsanız, "listesinde yanında" olacaktır özellikle çünkü en az iki yüz puan. Ama yine de sadece en önemli vurgulayarak daha kolay bir iş ile başa çıkmaya çalışmak. sendromunda Ana - Belirli besinlerin vücut tarafından absorbe edilemez olduğudur.

Ile emilim sendromu, Çölyak hastalığı gibi ciddi hastalıklara, ilişkilidir (sorunlar buğday proteini sindirilmesi). genetik olarak sebep olduğu toplam emilim bozukluğu vakalarının çoğu - çölyak hastalığının tezahürüdür.

yenen gıda en sindirmek ve kendi hücreleri veya yenen gıda kimyasal bağların enerji oluşturmak için bir malzeme haline gelir sağlıklı bedende fizyolojik süreçleri sırasında harcanan enerji dönüştürülür. Ancak, kötü emilim sendromu olan bazı besinleri asimile değildir. nedenleri çok farklı olabilir. malabsorpsiyon sendromu katı değil bir ya da on hastalıkları olan, zaten çok gördük hatta modern doktorlara, şaşırtıyor.

sendrom başarıyla yaşam sırasında kazanılan ise, bu mide kısmının çıkarılması nedeniyle olasıdır. Kanser durumunda hasta seçimi yoktur olduğu açıktır, ama amacı ile böyle bir operasyon kilo vermek - çok akılsızca eylem. mide parçası olmaması gıda öğütmek ve gerektiği gibi hidroklorik asit ile işleme izin vermez. ve normal vücut güç arka açlıktan başlar karşı - Bu enzim substratları (bölünebilir malzeme) için nüfuz edemez yüzünden. değil normal bir hayat - Tabii ki, bir kişinin elbette, vücut Ancak böyle bir varoluşu minimuma kalori ihtiyacını azaltır, kilo kaybeder. Bir kişi bu nedenle, çok yemek öğrenmek için en azından bir şey vardır.

malabsorpsiyon sendromu üç tip taşımaktadır.

  • Seçici emilim: (laktaz eksikliği, bir kişinin süt neskvashennoe içemem) bir maddeyi sindirmek değil.
  • Kısmi malabsorpsiyon: maddelerin değil absorbe grubu (abetalipoproteinemi değil sindirilmiş yağlar, kolesterol ve yağda çözünür vitaminleri).
  • Toplam malabsorpsiyon: (çölyak hastalığı ciddi emilim ihlal bağırsak duvarına zarar kaynaklanır) sindirimi hemen hemen hiçbir şey.

Kronik emilim sendromu nedenlerden dört grup ile ilişkili olabilir:

  1. (Inek sütüne intoleransı) mukoza disfonksiyonu
  2. Kronik pankreatit veya karaciğer bozuklukları
  3. Yapısal bozukluklar (Crohn hastalığı)
  4. Ekstra-bağırsak rahatsızlıkları (diyabet veya yeme bozuklukları)

Bebek eğer öyleyse çocuklarda malabsorbsiyon sendromu, yavaş gelişmesine yol açabilir düşük hemoglobin, çocuk iyi bir iştah, kronik ishal, dışkıda yağ arka plan üzerinde büyümek değil - hemen bir doktor sevki sormak gerekir bir gastroenterolog (çocuk).

hem yetişkinler hem de çocuklar için sonuçları çok ciddi şunlardır: osteoporoz, böbrek taşları, anemi, kalp krizleri, safra taşı hastalığı ve kötü beslenme çeşitli formlar. Kadınlar iş çocuklarda kısırlığa ulaşabilir - raşitizm için. Eğer eğer fark yoktur bir çocukta çölyak hastalığı, kanser bağırsak hatta alabilirsiniz. Bu nedenle, çocuğun farklı gıdalara nasıl tepki vereceğini izlemek için özellikle dikkatli olmak gerekir. normale bağırsak mukozası dönüşleri ve bir süre sonra - sadece "yanlış" proteini ortadan kaldırabilir çölyak hastalığı durumunda.

Birçok kişi için, kötü emilim sendromu uygun ürünlerin kullanımı ile ilgili. Bu diyet planı kaldırmak gerekir - ve devlet çok çabuk normalize edilir. Evet, belirli yiyecekleri vazgeçmek bazen zordur - ama sağlık daha pahalıdır. buğday proteini sonsuza masadan tahrik edilecek - çocuk çölyak hastalığı varsa Elbette, daha sonra seçim olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.