Tarım

Potasyum nitrat - tehlikeli ama yararlı kimyasal bileşik

Potasyum nitrat (ya da potasyum nitrat) - çeşitli bitki beslenmesi için kullanılan bir azot potasyum bileşiği gübredir. Tüm bitkiler için potasyum önemli bir kaynak olduğunu ve gelişimlerinin tüm aşamalarında kullanılabilir. Bu gübre beyaz-gri renkli ince bir kristal toz olarak sunulmuştur. Su, kompozisyon ve bir tuz, Na Cl ve tamamen çözülebilen ağır metaller.

Uygulama alanları

Potasyum nitrat - gübre, özellikle fosfor bileşiklerinin, orta ve yüksek seviyeleri ile topraklarda etkili bir şekilde hareket eder. Bu baharda kullanmak daha iyidir, olduğu, sonbaharda bunu yapmak için zaman, nitrat, azot gübre içerdiği için, iki hoş olmayan şeyler yol açmak olur alt toprak katmanları içine sonbahar ve kış yıkama sırasında yağış: .. Birincisi, kirletici yeraltı su, ve ikinci olarak, gübre bitkileri kendileri için pratik olarak kullanılamaz. Buna ek olarak, potasyum nitrat olumsuz klor etkileyen bitkileri, gübre için kullanılan potasyum gübre. potasyum nitrat Ayrıca yaprak uygulaması ve gübreleme sistemi için önerilir. Bu gerçekleştirilir ve yaprak makyaj ile kışlık buğday (- 1 hektar için norm 200 litre su başına 3 kg gübre) küpe dönemde. 50 g / 10 litre su çözeltisi oranı hazırlanması sera bitkileri beslemek için.

güvenlik standartları

Özellikleri. Potasyum nitrat - güçlü bir oksidan. Bu reaksiyona girerek indirgeme ve yanıcı maddeler. 400 ° C, 334 ° C - - erime noktası yoğunluğu 2.109 kg / l, kaynama sıcaklığıdır. Teknik potasyum nitrat yeterli ölçüde toksiktir ve üretim odalarında havadaki izin verilen en yüksek konsantrasyonu 5 mg / m aşmamalıdır. nazal mukoza ve ülser ile ilgili İnhalasyon potasyum nitrat buhar şişme oluşturulur ve deri üzerinde uzun süreli temasının kalınlaştırma içi, ayak tabanı görünür olabilir. Buna ek olarak, bu kimyasal bileşiğin tehlikesi yanıcı maddelerin kendi kendini ateşleme indükleme kabiliyeti bulunmaktadır. Bu bağlamda, bir yangın ya da daha yakın 50 metre uzaklıkta depolama, yükleme ve potasyum nitrat boşaltma yerlerden duman kesinlikle yasaktır. Özel tehlike evde potasyum nitrat elde edilir. Yangın durumunda, yangın tozu kullanılır veya kimyasal köpüklü yangın söndürücüler, su, kuru kum veya asbest örtü bir büyük miktarda söndürme.

Nakliye ve Depolama

yükleme ve boşaltma işlemleri mekanizasyon dikkat edilmelidir ve uygun paketleri ve olası toz yerlerde ürünü sızdırmazlık Egzoz emme ile donatılmış olmalıdır. Bir potasyum nitrat ile çalışma sırasında temas halinde personel, özel kıyafet giymiş olmalıdır, ayrıca kişisel koruyucu ekipman, ilgili endüstri standartlarını olması gerekir. Depolama potasyum nitrat kapalı depolarda özel kaplar içinde gerçekleştirilir. Mineral asitler ve yakıt, hem de saman, talaş, turba, kömür ve diğer ile karıştırma ile birlikte ürünün nakliye ve depolama için izin mi organik maddeler K. Bu, yangına veya patlamaya neden olabilir t..

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.