FormasyonBilim

Dünyanın en iletken metal

Değer metaller doğrudan kimyasal ve fiziksel özellikleri ile belirlenir. Bu tür bir önlem durumunda, elektriksel iletkenliği gibi, ilişki o kadar kolay değildir. En çok iletken metal, gösterge, oda sıcaklığında (+ 20 ° C), ölçülmüşse - gümüş. Ama yüksek maliyet, elektrik ve mikroelektronik gümüş parçaların kullanımını sınırlar. bu tür cihazlarda Gümüş elemanlar sadece ekonomik çıkarlar söz konusu olduğunda geçerlidir.

iletkenlik fiziksel anlamı

metalik iletkenlerin kullanımı uzun bir süredir bir geçmişi vardır. Bilim insanları ve mühendisler teller, terminaller, rehber, malzemeleri belirlemek için uzun bir süre için elektrik enerjisi kullanarak, bilim ve teknolojisi alanında çalışan baskılı devre kartları vb, ve. D. dünyanın en iletken metal belirlemek elektrik iletkenliği adı fiziksel miktarı yardımcı olur.

Konsept geri iletim elektrik direnci. Uluslararası birim sistemi (SI) ohm olarak ölçüldüğü rezistans biriminin, ilişkili nicel ifade iletkenlik. Siemens - SI elektrik iletkenliğinin Birimi. Bu birimin Rus tanımı - Bkz uluslararası - 1 cm'lik kısmının S. Elektrik iletkenliği 1 ohm'luk bir direnç ile elektrik ağına sahiptir.

iletkenlik

Bu elektrik akımı denir yürütmek için bir maddenin yeteneğini ölçen iletkenliği. Bu göstergenin en yüksek en iletken metal vardır. Bu özellik, herhangi bir madde, araç gereç ya da ortam için saptanır ve sayısal bir ifade vardır edilebilir. İletkenlik silindirik iletken, birim uzunluk ve birim enine kesit alanı iletkenin özdirencin ilgilidir.

S / m - Sistem birimi iletkenlik metre başına Siemens olduğunu. Dünyadaki metaller en iletken metal, yeterli deneysel olarak belirlenen kendi iletkenliği, karşılaştırmak için hangi öğrenmek için. Bir özel bir cihaz vasıtasıyla dirençliliğini belirleyebilir - microohmmeter. Bu özellikler tersidir.

metal iletkenliği

çok kavramı elektrik akımı yüklü parçacıkların bir yönlendirilmiş olarak kristal kafeslerindeki doğal metaller göre daha uyumlu maddeler gibi. sıvı ortam içinde olduğu gibi metallerde bir elektrik akımı serbest elektron ve iyonların, olan şarj taşıyıcılar değildir. Deneysel olarak bir akım iletkenleri arasındaki metaller tanecikli madde transferine oluşmaz olduğu tespit edilmiştir.

Metalik maddeler atomik seviyede diğer daha serbest bağdan farklıdır. iç metal cihazı "tekli", elektronların büyük bir sayıda varlığı ile karakterize edilir. bu, akış yönlendirilen elektromanyetik kuvvetler küçük formu için kullanılmıştır. Bu nedenle, şaşılacak metallerin elektrik akımının daha iyi iletkenler, ve bu tür moleküler etkileşimler çok iletken metal farklıdır. yüksek ısı iletkenlik - başka bir metalden, kristal kafes yapısının özellikleri üzerinde kendilerine ait belirli vasıfları göre.

En iyi iletkenleri Top - metaller

elektrik iletkenlerinin sm / m ölçülen iletkenliği ile ilgili büyüklük sırasına dağıtılır olarak kullanım için pratik değere sahip 4 metali:

  1. Gümüş - 62500000.
  2. Bakır - 59500000.
  3. Altın - 45500000.
  4. Alüminyum - 38 milyon.

Bu en iletken metal görülebilir - gümüş. Ama altın gibi belirli, sadece özel durumlarda elektrik ağını kurmak için kullanılır. nedeni - yüksek maliyet.

Ama bakır ve alüminyum - sebebiyle elektrik akımı ve uygun fiyatta onların düşük direnç elektrik ve kablo ürünleri için en yaygın seçenektir. Nadir iletken olarak kullanılan diğer metalleri içerir.

Metallerin iletkenliği etkileyen faktörler

Hatta iletken metal mevcut olan diğer katkı maddeleri ve yabancı maddelerin kendi iletkenliğini azaltır. "Temiz" bir metal kafes yapısının dışında alaşımlarında. Bu simetri, çatlaklar ya da başka kusurlar ihlal farklıdır. İletkenlik, ortam sıcaklığı yükseldikçe azalır ve ne zaman.

alaşımları doğasında artışı dirençli ısıtma elemanları kullanılmaktadır. Bu elektrik işletme elemanlarının üretimi için bir tesadüf, nikrom ısıtıcı fechral ve diğer alaşımlar, kullanılır.

Çoğu iletken metal - kuyumcular tarafından kullanılan artık bu değerli gümüş, para basma vb Ancak, teknik ve spesifik kimyasal ve fiziksel özelliklerinin enstrüman yaygın olarak kullanılmaktadır ... Örneğin, düşük dirençli bir gümüş kaplamalı düğümleri ve agregalar kullanılarak yanında oksitlenmesinden temas grubu önlemektedir. benzersiz gümüş özellikleri ve alaşımları genellikle yüksek maliyetine rağmen, bunun kullanılması haklı olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.