Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Lovecraft, "Necronomicon": description

GOVARD Lavkraft - büyük edebi mirası geride Amerikalı yazar. Modern dünya onu edebiyat ve hayal gelişmesine değerli katkılarıyla "teşekkür ederim" bildirmesi gerekir. yazar olarak kendini yazdı: "Korku - Kişi en eski ve derin anlam ve büyük korkusu - bilinmeyen korkusu."

Yazar ile aşinalık

GOVARD Lavkraft fantezi, korku ve mistisizm Türüne yazdı. O başarıyla birçok söylentilere yol açtı, bu üç eğilimleri birleştirdi. Lovecraft Cthulhu mitlerin benzersiz bir dünya yarattı. genellikle olduğu gibi Yaşamı boyunca, onun çalışma büyük popülerlik zevk vermedi. Ölümünden sonra modern literatürde giderek daha fazla yön vermiştir. Lovecraftian korku - yazarın yetenek altını için, onun eşsiz eserleri ayrı alttürlerini tahsis etmişlerdir.

oğlan Providence doğdu ve ailede tek çocuk oldu. Babası bir kuyumcu, ama yakında psikiyatri hastanesi girdi. İlginçtir, Howard dahi bir çocuktu: 2, o ezbere şiir okuma ve onun 6 yıl yazmaya başladı. Bu büyükbabasının şehrin en büyük kütüphanesi sahibi olmasından kısmen. oğlan genellikle gelecekteki işler ( "Dagon") temelini oluşturan birçoğu kabuslar vardı.

Howard çok acı, bu yüzden sadece 8 yaşında okula gitti ama yakında uzakta oradan alınmıştır. Evde, o kimya eğitimi onun çalışma ve okuma çok yazdım. dedem öldüğünde, aile taşındı ve ciddi yoksul. Bu Howard temelinde liseden mezun vermez hangi nedeniyle sinir krizleri geçirdi. Çocuğun annesi Sarah, öldü hastaneye geldi. O oğluyla koparmamak için son birkaç gün kadardır.

"Necronomicon"

Lovecraft "Necronomicon" hayali bir kitap olarak yazılmıştır. Genellikle Cthulhu Mythos dayanmaktadır yazar, edebiyat takipçileri de anılır. "Cadının Log" hikayesi "Necronomicon" Tüm sihirli ritüelleri yanı sıra Eskiler, kendi tarihi ve sert savaşın ayrıntılı bir açıklama içerdiğini söylüyor.

Çoğu okuyucu ve HP Lovecraft alimleri kitap değil Abdul Alhazred, gerçek bir yazar tarafından yazılmış gerçek bir prototip sahip olduğuna inanıyoruz. Bu görüş de fantazi ve mistisizm, hem de komplo teorisi dünyasına katılan insanlar tarafından paylaşılır. Gerçekten kitap hakkında ciddi ve güncel tutum gazeteci ve mistik Kenneth Grant açıklar. Bazı çağdaş sanatçılar da Lovecraft "Necronomicon" icat edilmez inanıyoruz söylenir.

kurgusal kitabın bir başvuru yapma alışkanlığı aktif aynı şeyi yapıyor tutkusu Poe, sonra ortaya çıktı. Yakında, bu eğilim mistik yazarlar arasında giderek daha yaygın hale gelmiştir. İlk bahseder ve kitaba göndermeler hikaye Hound (1923) ve "Randolph Carter Beyanı" (1919) 'de bulunabilir.

Lovecraft ( "Necronomicon") okuma kullanıcının zihinsel ve fiziksel sağlığa zarar belirtir kısa bir açıklama hangi kitapta koydu. Bu kitap kesinlikle yasaktır kütüphanelerde saklanan bu nedenle içindir. Bu "Necronomicon bir dizi unutulmamalıdır. HP Lovecraft Worlds "Antik yaratıklar, isimleri ve meslek yolları tam geçmişini içerir.

Lovecraft kitap 720 yılında Şam'da Abdul Alhazred tarafından yaratılmış olduğunu yazdı. Bundan sonra, o birkaç kez (yanlış teoloji ve gerçek bir Danimarkalı dilbilimci) çevrilmiştir. Lovecraft ayrıca ayrı ama kabataslak örneği büyücü ve astrolog Dzhona Di. bulunmadığını bildiren

"Necronomicon" - gerçek mi yoksa kurgu?

Lovecraft (seri "Necronomicon") onun yetenek üst tüm eserinde geçiyor bu gizemli kitabın içindedir gösterdi. Bugün Doktor Dzhona Di şifreli kopya tercüme Colin Wilson, Robert Turner ve David Langford editörlüğünde internette "Necronomicon" metnini bulabilirsiniz Onların çeviri Liber Logaeth denir. Onlar "Necronomicon" HP Lovecraft ile pek çok benzerliği içeren bilinmeyen bir ürünün, yalnızca bir kısmını yayınlamak olduğunu işaret etmektedir. Kitap, belirli bir özü ve esas adanmış her biri 19 bölümleri içerir. ruhlar ve nasıl kişisel kazanç için onları çağırmak ile "diyalog" ayrıntılı bir açıklaması da vardır. Kitabın başında, Al-Asif okuyucuyu tanıttı kısa bir giriş bulabilirsiniz. Bundan sonraki birkaç bölüm taş ve işaretlerle yıl mevsim değişikliği, iletişim için ayrılmış bulunmaktadır.

Lovecraft koleksiyon açıkça "Altın Şafak" doktrini hükümleri takip onun uğursuz kabul başyapıtlarından bazılarını bulabilirsiniz. Bu yazarın eserleri antik siparişlerin gizli bilginin büyülü bir ilham yere sahip fikrine bu adamın birçok âlim çekici görünmektedir. Böylece, HP Lovecraft kitabı karmaşık sözdizimi ve modası geçmiş süslü kelime ile bir yazar tanımlamak birçok arkaik kavramlar anlamanın anahtarı olabilir. Hatta ezoterik bilginin önemini anlamak, değer şeytani ritüelleri ve okült uygulamaları, bir aldatmaca olarak kabul ve kitaptan bazı fantastik pasajlar edilmelidir.

Lovecraft Pek çok bilim bilim kurgu ve gotik romantik türe eserlerini sıralamak. Onlar okuyucu daha yakalamak olmadığından modern tarz bir cinayet gizemini dayanarak edilemeyeceğini vurgulamak. Kitle oluşturmak için, sonsuz korku atmosferi ifade etmelidir. GOVARD Lavkraft başarıyla onunla baş ve yetenekli bir yazar, ama bir mistik olarak, o haraç ödemek gerekir.

eskiler

Lovecraft ( "Necronomicon") yaratıkların tüm evreni yarattı, fakat daha fazla dikkat o Eskiler ödenen - Zamanın başlangıcında ile yaşamak güçlü varlıklar. Karanlık büyücüler onların tanrıları olarak saygı. Onlar başka yıldız sistemlerinde yaşıyor, ama yeraltı veya su derinliklerinde olabilir. İnsan formda Antik muazzam boyutlara ulaşır. Karanlık tanrıların güç adama bilinmeyen ilkel bir kuvvet dayanmaktadır. yaratıkların gücü sınırsız, ama yeterince büyük değil. Bu tüm gezegeni kapsayacak, ancak yalnızca bu onlarla temas karanlık tanrılardan olan yardım alabilirsiniz.

Lovecraft eserlerinde modern dünyada Antik eylemlerinde kısıtlı ama bu durumu nedenleri açıklanmadı söyledi. İzleyiciler ve ardılları HP Lovecraft yaratıcılık bu canlıların iktidarsızlık onların yorumunu sunuyoruz.

Tarih kitapları

Lovecraft, pek çok biliniyor "Necronomicon," O kitabı bu şekilde adlandırmak için fikir gebe nasıl okurlarına izah edilmez. Belki veya tamamlanmamış şiir Marcus Manilius "Astronomican" Poe'nun "Usher Evi'nin Fall" etkilenen ürünün adı. "Necronomicon" Lovecraft aslen aramak istedim "El-Asif." Arapça'da bu ifade ağustos böcekleri ve diğer gece böcekleri yayarlar sesleri anlamına gelir, ancak literatürde genellikle konuşurken iblisler anlamına gelir. Daha sonra arkadaşlarına harflerle, o isim rüyasında kendisine geldiğini yazdı.

nerelerde

"Necronomicon" Lovecraft farklı kişilerde olan birkaç kopya halinde yarattı. Yazar, kitabın Fransa Ulusal Kütüphanesi, Harvard Üniversitesi Kütüphanesi, British Museum, Buenos Aires Üniversitesi'nde ve kurgusal şehir Arkheme bir varolmayan Miskatonic Üniversitesi kütüphanesinde tutulur iddia ediyor.

isim

"Necronomicon" Lovecraft "yasa", "ölü" ve "uygulamasını" demek üç Yunan kelimelere göre adlandırılmış. Bu kitabın bir olduğu ortaya çıktı "ölü Enkarnasyonu yasası." dilin inceliklerini dikkate alarak, isim ya da "Ölüler Konuşulabilir" olarak tercüme edilebilir "ölü hakkında." Yunanca çevirisi bir düzine başlıkları daha fazlasını sunuyor.

Bağlantı tarihi

GOVARD Fillips Lavkraft ( "Necronomicon") tarihsel referanslar yaparak çok düşkündü, kitapları onlarla dolu. Bazen, yazar Tibet Ölüler Bardo Thödol ve Eski Mısır Kitap gerçek bir "Necronomicon" olduğuna dikkat çekti. Ancak bu kavramların olmamalıdır şaşırtmak için. İlk kitabı ölüme yol gösterici bir ışık, ikincisi ona ruhları çağırmak açıklamaktadır.

"Picatrix" Mesleme ibn Al Ahma Majriti - "Necronomicon" temeli olabilir ikinci tarih kitabı. Bu çevrede 1000 yıl önce Arapça yazılmış büyü bir öğretici. 1256 yılında kitap Kastilya Kralı Alfonso Mudrogo için Latince çevrildi. Kitap Talisman ve astral büyü adamış olan 4 bölümleri vardır. Nerede Mısır'da inşa edilen antik kent Adotsentina, açıklamasını bulabilirsiniz. Ortaçağ'da "Picatrix" in çok değerli, ama kara büyü bir ders kitabı olarak kabul edildi. Fransız Korol Genrih III kitabın içeriği bir görünüm vatandaşlarını izin kopyalarını yapmak değil ciddi bir yemin ettim.

Daha önce de belirtildiği Colin Wilson "Necronomicon" prototipi "Voynich Elyazması" olabileceğini söylüyor. Bir kitap tam kod çözme ve onların büyülü yönde olasılığı olmaması yanında, kesişme noktaları yok artık unutulmamalıdır.

"Necronomicon" gerçekliği

Bu dedikoduları ve söylentileri düştükten sonra G. Lovecraft "Necromonican" saf buluş adı. Hayatı boyunca onun gerçeği öğrenmek istediği mektuplar insanlar doldurdu. Kitap sözde "Necronomicon" nin çeviri olduğu, çıktıktan sonra da fazla gürültü yükseldi. Bu Grimoirium Imperium adlandırıldı. Ayrıca takma Simon altında yazar tarafından başka bir "Necronomicon'u" serbest bırakıldı. Bu nedir? "Necronomicon" Simon (GOVARD Fillips Lavkraft) zayıf Lovecraft dünya ile ilişkilidir ve Sümerler inançları hatırlatıldı. Sözde Arapça metinden tercüme XVI yüzyılda, bir bilim adamı, kitap Sonya Grin verdi Aleister Crowley tarafından - - Lovecraft'ın eşi Dzhona Di kitabın sürümü vardır. Onun kara büyücü Aleister Crowley metresi olabilir inanılıyor.

bilim adamları ve paranormal olayların araştırmacılar - Daha modern bir versiyonu Colin Wilson tarafından serbest bırakıldı. O bilgisayar şifre çözme eski metin bulundu yaptık iddia etti. Bu çalışma Lovecraft'ın kitaplarından bazı alıntılar içeriyor. sözde "Necronomicon" metne Sonra, yakın "solucanın Sırları." ilk baskısı uzak geçmişte Axumite büyücü Talim buluştu Roma lejyonerler SIVEL Terzi, atfedilir. Onun sözde görünümleri gizli yazının temelini oluşturur oldu. Ayrıca, efsane sihirbaz kayıtları Roma'dan İngiltere'ye iade edilmiş, ancak kalenin antik kütüphanede kaybedildi söylüyor.

İsviçreli sanatçı Hans Giger resimlerinin koleksiyonu - Ayrıca, "Necromonican Giger" başka bir sürümüne yoktur. Farklı yazarların "Necronomicon" birçok farklı versiyonları hala vardır. Bütün bunlar bir çevirmen Nensi Ouen Anna (takma) olarak 2009 yılında yayınlanan kitabın temelini kurdu.

okuyucular görüş

GOVARD Lavkraft oldukça popüler hale geldi, "Necronomicon", kendisi etrafında bu güne kadar onun adını çevreleyen gizemli bir aura, yaratmıştır. eserinde çoğu hayranları "Necronomicon" ve okuma imkanı gerçekliği hakkında bilgi edinmek için istekli. İronik olarak, Lovecraft sadece dedikodu ve ilgi onun dalgasından sonra başlayan kitabın gerçeği inkar. Şu ana kadar o şiddetle kitabın savundu ve içeriği doğrudur. Kamu skandal Lovecraft sonra güne kadar çağırarak, kitabın gerçeği inkar "adlı eserlerine sahte zemin."

Ne olursa olsun HP Lovecraft gibiydi ve tüm dünyada okuyun. O tüm dünyayı fethetti gerçek korku kral. hayal gücü, cesaret, hayal gücü ve yazarın yetenek Uçuş onu çağdaş okuyucuları üzerinde güçlü bir etki etmeye devam eşsiz kreasyonlar yaratmak için izin verdi. Size »Bugün on-demand "Necromonican Lovecraft fb2 bu kitabın prototip sürümleri çeşitli indirebilirsiniz.

eleştiri

"Necronomicon" - genellikle ateşli tartışma konusu haline Lovecraft bir kitap. Eleştirmenler sadece okült bir ipucu verilir nerede yazar hemen her hikayesinden alıntı ve onu bahseder olduğunu vurgulamak. Buna ek olarak, tüm karakterler yazarın kitapları var, "Necronomicon'u" okumak, kötü biter. Ayrıca, tamamen daima rastgele okuyanların daha trajik bir sona kitap okudum bir eğilim vardır. Başka soru ortaya çıkıyor: burada tüm karakterler bu kitabı okumak istedi?

"Necromonican. eleştirmenler ve okuyucular özel bir ilgiyi hak edebiyatının eşsiz bir parça -" HP Lovecraft Dünyalar. Kitabın gerçeklik hakkında soruya nihai ve gerçek cevap imkansız öğrenin. Her çerçeve sınır ve kendi kurar. Ne zaman hayal gelişimi, ama ona çok fazla güç veremez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.