KanunDevlet ve hukuk

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite: biyografi

Siyaset, genel kabul görmüş standartlara göre, - bu, kirli zorlu ve çoğu zaman tehlikelidir. kadınlar tarafından yürütülmektedir Bu nedenle, bunların olağanüstü insanlardır ne derece açık olur. Bugün Litvanya Cumhurbaşkanı ikinci dönem için ülkesini çalışır ve bu sadece tamamen kadınsı niteliklere sahiptir ve bu onun en uzlaşmaz siyasi rakiplerini tanımak zorunda kalırlar.

partizan kızı

Herhangi politikacının bir kariyer için, özellikle Baltık'ta, Sovyet dev bir heykel yıkılmasından sonra bağımsızlığını kazandıktan ülkelerde felaket bile komünist rejimin güç yapılarına bir uzak bağlantı özellikle olduğunu. iktidar mücadelesinde düşmanı ortadan kaldırmak için, onun biyografisinde kazmak için yeterlidir - onun ya rodstvennikov- hatta otoriteler ile işbirliği yapmak ipucu. Tüm daha çok uzun bir süre için "Sovyet işgali" tamamen herhangi ölçek başarısız birimlerin bir kariyer inşa benzer yapılarla etkileşimi önlemek için.

o, Büyük Vatanseverlik Savaşı aile üyeleri doğan Sovyet partizan savaşan ve NKVD bölge bölümlerinden birinde yattıktan sonra çünkü Litvanya Dalia Grybauskaite mevcut Başkan sahiptir Kararlılık, şaşırtıcı ve Bu bakış değil. Zafer 40. yıldönümü Yurtsever Savaşı derece Sipariş verilmesinin kararlaştırıldığı Polikarpas Vladovich Grybauskas, Birlik çapında birçok gazileri gibi, 1928 doğumlu.

Üst düzey bir kızı incelikle babası itfaiye sadece sürücü olduğunu ve çatışmalara veya komünist rejim muhaliflerine karşı baskı aktif olarak yer aldığını belirtmektedir. Böyle bir konumda bulunan bir olumlu nokta açıktır: Litvanya mevcut Başkan ebeveynin bir kamu feragat beyan etmediği ortaya çıktı.

Sovyetler Birliği'nin beri başarılı bir kariyer örneği

Annesi - Vitaly P. Gribauskene - mesleği bir satıcı oldu ve 1956 yılının bahar aylarında bir kızı taşıyordu. Dahl Litvanya'da neredeyse ulusal bir spor olarak kabul edilir basketbol, düşkün, daha fazla parlaklık olmadan Vilnius liseden mezun. Liseden sonra, o Ulusal Filarmoni çerçevenin Bölümü'nde bir süre denetçisi için çalışmış ve o Zhdanov Devlet Üniversitesi'ne kayıt başardı Leningrad, taşındı.

O Politik Ekonomi Fakültesi akşam bölümünde okudu ve öğleden sonra o kürk fabrikası üzerinde bir laboratuvar asistanı olarak çalıştı. Laboratuvar asistanı 1983 yılında böylece, mezuniyet yılı, Litvanya gelecekteki başkanı Komünist Partisi üyesi oldu, Sovyet toplumunda entelektüel tabaka olduğu gibi, partiye kabul kısıtlamalar geçerli değildi üzerinde çalışan bir meslek olarak kabul edildi. Bu, herhangi bir alanda bir kariyer hızlandırmak için önemli bir faktör oldu.

Doktora Politik Ekonomi

1983 yılından bu yana, yedi yıldır Grybauskaite, Vilnius Yüksek Parti Okulu'nda siyasi ekonomi dersleri verdi Sosyal Bilimler Akademisi mezunu okulda 1988 Doktora tezi savunan SBKP Merkez Komitesi Moskova'da. durgunluk küflü kez imkansızdı bile azim, irade ve kararlılıkla olmadan böyle bir başarı elde etmek. karate - - cesaret, güven ve reaksiyon hızı kaynağı Sabit bilinmeyen başka spor Dali gibi görünüyor.

Parti hala büyük bir ülkenin tek ve iktidar partisini kalmıştır eğer Kuşkusuz, Litvanya şu anki başkanı ulusal ve hatta tüm Birlik düzeyinde parti nomenklaturanın üstteki seviyelere ulaşmıştır - yani zekice "işgal rejimi" ile onun siyasi kariyerini gelişti. Ama Birliği çöktü, Litvanya Komünist Partisi parçalanmış ve 1990 yılında Vilnius HPS Dalia Grybauskaite profesörü iş olmadan kalmıştır.

Yeni bir yörünge

Zaten balistik füze başlangıç çukura döndürülemez hız aldı - yüzden Litvanya gelecekteki liderinin kariyerini durdurmak zordu. istisnai kişisel nitelikleri, ekonomi ve yabancı dil becerileri alanında etkileyici bilgiden başka onun çelik için itici güç.

İngiliz Grybauskaite şekli Algirdas Brazauskas takdir etmiştir - bugün Litvanya'nın eski başkanı ve sonra bir politikacı, tek ülke canlandırılması için personelin elit oluşmaya başlar. 1991 yılında, Grybauskaite Uluslararası Ekonomik İlişkiler Enstitüsü Georgetown Üniversitesi'nde Birleşik Devletleri eğitimine gider.

Diplomat, bakan, Avrupa Komisyonu Üyesi

Yakında Grybauskaite - sosyalist siyasi ekonomide profesyonel - ve özellikle de farklı ülkelerde arasındaki etkileşim alanında, kapitalist ekonomide yaşanan süreçlerde uzman haline geldi. 2004 1991 itibaren, o Avrupa yapılarına ve Litvanya hükümeti de önemli görevlerde:

  • Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bakanlığı Avrupa Dairesi Müdürü;
  • ABD'de Litvanya Büyükelçiliği Elçi;
  • Maliye Bakan Yardımcısı;
  • Dışişleri Bakan Yardımcısı;
  • Litvanya Maliye Bakanı;
  • Bütçe ve Mali Planlama Avrupa Komisyonu Üyesi.

Lady Başkanı

Litvanya başkanı - Böyle bir ilke için oldukça ulaşılabilir ve ülkedeki yürütme gücünün en yüksek yazıdır. 2009 yılında başkanlık için aday Biyografi Grybauskaite neredeyse kusursuzdu ve 7 aday arasından, Dali yanında iki kadın olmasına rağmen bu zarif sarışın olduğunu, bu zaferle bir ek faktör haline gelebilir - bu yüzden kazandı daha bir güzellik yarışmasına.

tüm post-Sovyet kez Litvanya'da iyi -% 68.2'lik bir indeksi ile ilk turda zafer - Seçim biraz fazla seçmen yarısında, ancak sonuç Grybauskaite katıldı.

Seçim zaferi dört yıl sonra daha zor verildi. İlk turda o oyların yarıdan fazlası ise ikinci baypas Sosyal Demokrat Balcytis 17% daha fazla toplamak olamazdı. Yine de, 12 Temmuz 2014 ile, yine onun yüksek işbaşına geldi. Hangi duruma başarısını dayanır?

"Steel Magnolia"

Margaret Thatcher - siyaset O'nun İdeal o "Demir Lady" çağırır. Onların başarılarının ölçeği şimdiye kadar karşılaştırmak zor olsa da, Dalia Grybauskaite en ünlü kadın politikacının ilkelerine riayet etmektedir. Litvanya'da onun rakipler bakmak yöntemlerinden mükemmel bir misal olmalarına rağmen "kötü konuşmak" Protesto.

2014 yılı seçimlerinde galip çıkması aldıkları asla hükümet ve Avrupa yapılarına katı pozisyonları, bunları sağlamak için Litvanyalı muhalefet liderleriyle anlaşmaya varmak mümkün yapıldığı iddia ediliyor. çünkü arka Grybauskaite bazılarının enkoherans skandalını patlatmak girişimi (kariyerinin her aşamasında güvenlik hizmetlerinden koruma kapalı kurumlarda onun eğitim, KGB, konuşulan) nedeniyle başkanlık yapılar Litvanya tarafından sıkı sansür başarısız oldu.

uzun yıllardır zaten olması (şimdi 8) - Litvanya Başkanı "suçlama" eski Sovyetler uzayda politikacıların ana araçlarının mülkiyetinde onun becerileri. Aralarında Baş - Ulusal kimliğin bakım, birleşik bir Avrupa içeri büyümesine karşı, komünist ekonomik ve politik ağır mirasını üstesinden gelmek için çağırır.

"Rus yayılmacılığına" karşı Dövüşçü

güncellenmiş sloganı başarılı, "Rus tehdidi" dir Gönderen: Litvanya başkanı Rusya'da "emperyal saldırganlığı" karşı mücadelenin ön planda artık. "terörist" olarak devleti komşu Grybauskaite onaylanması, Stalin'in işler Putin'in sadık müridi ve halefi duyuru bile Rusya'nın rolünü Avrupa'da ve dünyada güçlendirme sert rakipler için, aşırı görünüyor özgür dünya üzerindeki açık savaş ilan edildi.

, Litvanya Cumhurbaşkanı bakımlı kadının görünümü ile başarılı bir şekilde vakit yüzleşmek Avrupa siyasetinin yumuşak tepeleri arasında yetki granit kayalar var - kişisel inançları veya saf siyaset ve onların amacının ne, ama elde edilen sonuçların bir - Bu ifadelerin, daha ne olduğunu söylemek zor.

Dünya, her zamanki gibi, uyum sağlanamıyorsa ...

"O Litvanya ile evli" - Ramunas Bogdanasom - sakar, Rus dilinin bakış açısından, bir ifade, yeni bir demokrasi Vytautas Landbergis babası için danışmanların dolaşıma biri girmiştir. "Yine İş, iş ve çalışma" - yani hobiler Dalia Grybauskaite ilgili sorulara cevap vermek sever. baskı ve sarılığın değişen derecelerde elektronik ortamdan güvenilir koruma altına Başkanı Kişisel hayatı. Onlar (Grybauskaite yalanladı) onun cinsel yönelim temasını geliştirmeye çalışıyoruz, ama hoşgörülü Avrupa için "bomba" değil bu.

tıpkı sık subjektif anlaşılabilir farklı çevrelerde bu politikanın kimliği İlişkin ancak gerekli fedakarlıkları bir kadın politikacının kariyerinde başarı elde etme hakkında aile ve çocukların yokluğunda sorusu hayatında mutluluk hakkında daha felsefi spekülasyonlara katılır ve hiçbir kesin çözümler vardır. Bu son kelime etmedi Litvanya Dalia Grybauskaite, Başkanı olarak, birçok yönden böyle eşsiz figür varlığının tartışılmaz bir gerçektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.