KanunDevlet ve hukuk

Letonya'nın nüfusu. 2014 yılında Nüfus

bağımsız bir devlet olarak Letonya Cumhuriyeti yukarı Letonya'da bu noktaya, 20 yıldan fazladır mevcut idi etmiştir Birlik parçası Konseyleri. Sovyetler Birliği'nin çöküşünden bu yana geçen süre içinde, Letonya, ekonomik, politik ve sosyal durum, çok değişti. arzulanan bir şey - Bazı sakinleri değişiklikler diğer oluştu memnun. Yerli Letonyalılar yüzdesi ülkede yaşayan diğer milletlerden olanlarla karşılaştırıldığında çok küçük bir görünümü de vardı. Bazı insanlar göçmen Letonya ülkeyi denir. Letonya'nın nüfusu sürekli göçmenle bir güncellenir, ancak sayıları yerli halk azalmadı. pravovikov ülkeye göre, devlet ziyaretçi yerli nüfusu yerinden Avustralya ile karşılaştırılamaz. Cumhuriyeti çok uluslu bir devlet olarak kabul edilir.

Resmi nüfus

Ülkenin Merkez istatistiksel yönetiminin ifadelerine göre, resmi olarak Letonya'nın nüfusu Mayıs 2014 sonunda az iki milyon kişi olduğunu. Uzmanlar bu rakamın bir felaket olduğunu ve devletin varlığını etkileyebilir inanıyoruz. Amerikan İstatistik Örgütü nüfus düşüşte üçüncü sırada ülkeyi koydu. nedeniyle nüfus artışı olduğunu, ölenlerin sayısı her gün doğanlar sayısını aşıyor edilir negatif olması nedeniyle insanların sayısında Böylesine hızlı düşüşün nedenleri. , Büyümeyi etkileyen bir diğer sorun, her bin kişiden yerde dört kişi göç etmek olmasıdır. İnsanlar iyi ücretler, iyi yaşam arayışı içinde ve bir macerayla uğruna ailelerini bırakın. Letonya'nın nüfusu kilometrekare başına yaklaşık 34 kişilik bir yoğunluğu ile kendi topraklarında dağılır. 2010-2011 yılı sonunda kentsel nüfus kırsal göre yaklaşık% 30 daha yüksektir: -% 32, kentsel alanda köylerde nüfusun yaklaşık% 70'i ev sahipliği yapmaktadır.

göç durum

Letonya, Litvanya nüfusu, Estonya nedeniyle Baltık Devletleri aileler çok diğer Avrupa ülkeleri ve Rusya'da yaşamaya gitmek gerçeğine azaldı. Uzmanlar göç durumunda norm haline gelmiştir inanıyoruz. Nisan 2014'te, Letonya Üniversitesi temelinde üzere göç konulu konferansa ev sahipliği Baltık ve Doğu Avrupa. uzlaşma arayışında birçok bilim adamı, onlar yüksek sesle tartışıldığı için bu sorun endişe konusudur. Bu konferansta, Letonya ve Litvanya, Avrupa Birliği dışında, Avrupa'nın en mobil arasında adı verilmiştir. o, sosyal teminat sistemi çöker ülkelerin ekonomik durumu zayıflatmaktadır çünkü Göç, demografik durum için bir sorun haline gelmiştir. İstatistiklere göre, en sık kararsız sözde orta düzey çalışanların çalışma alanından insanları taşımak için. Bu insanlar çalışmak isteyen, ancak kendi ülkelerinde sunmak zorunda olandan iyi bir maaş içindir.

Nüfusun Doğum ve ölüm oranları

Letonya'nın nüfusu ise diğer ülkeler gibi doğurganlık ve ölüm düzeyine doğrudan bağlıdır. İstatistiksel yönetim merkezi ülkedeki doğum oranı (ülkenin 18.800 yeni sakinleri doğmuş Aralık 2013 Şubat) Önceki doğan çocuk sayısı neredeyse beş yüz çocukların artarak 2013 yılı sonunda büyümeye devam ettiğini açıkladı. doğum ve ölüm oranlarındaki artışla birlikte - Ama bu rakamlar rağmen, nüfus artışı negatif olmaya devam ediyor. ölüm oranı 7745 kişiye doğum oranını aştı böylece 2013 sırasında 26.000'den fazla kişi, ülkede hayatını kaybetti.

Genellikle basında son zamanlarda kelime "Letonya", "nüfus", "sayı 2014" duydu. Bütün bu ülkenin ekonomik gelişmelere rağmen, içinde yaşayan insanların sayısı her yıl düşüyor gerçeği kaynaklanmaktadır. Birçok Bu gerçeğin nedenleri arayan AB'ye ülkelerinin katılım kınıyorum, diğerleri çocuk doğurmaya kadınların isteksizliği ile demografik sorunu ilişkilendirmek. Ülkede kadınlar çok çocuk tarafından doğurmak istemiyor. Her ailede ortalama nadiren çocuklarda daha fazla sayıda üzerine çözülür bir veya iki çocuk, doğarlar. Aslında, Letonya'nın nüfusundan daha bir saat daha doğuştan 2.3 kişiye durur (bir bebek her saniye, 1556,43 doğar). Ancak her 3.2 saatte insan ölür.

erkek ve kadın nüfusun oranı

Biz Letonya nüfus karşılaştırırsanız, cinsiyete göre, ülkenin kadınların sayısı erkeklerin sayısını aşıyor. Temmuz ve bu yılın Ağustos itibariyle erkek nüfusu bir milyondan fazla ülkede kadınlar biraz 1 milyon kişinin işareti çarpı değil. yüzde olarak erkek ve kadınların oranı - 46 çocukların oranı 0.054 kişi kızlar daha erkek doğmuş olsa ila 54.. göre nüfus sayımının 2011 yılının erkek nüfusu 15 64 yaşındaki vatandaşların yaş kategorilerinde çok daha az olur ve yaş grubunda kadın başına 65 yaşın sadece 0,48 erkekler.

En son ne zaman nüfusun sayımı yapıldı

Letonya'nın son resmi nüfus 2011 yılında belirlendi. Tüm sakinleri yeniden yazarak yapar. Devlet 2004 yılında Avrupa Birliği'ne katılmasından bu yana Sayımı 2011 ilk oldu. Bu prosedür, yeni profil ile yüksek düzeyde gerçekleştirildi ve, İnternet tamamlanabilir sayım anket çizilmiş olarak, arzu edildiği takdirde: tabaka sayısı ve tanıtılan pasaport serilerini, bir kimlik kodu tutucu. Letonya nüfusunun nüfus sayımı 1 Mart 2011 tarihinden itibaren hesaplanmıştır.

Ne milliyetler ülkenin nüfusu temsil edilir

Letonya, diğer ülkelere vatandaşların göç nedeniyle azalır kişi sayısı, bir kendisidir çok ırklı bir ülke, kabul etmek ve yeni bir hayata başlamak isteyen insanlar ısınmak için hazır. Sadece vatandaşların yarısından fazlası ülke, Letonyalılar, yerli nüfusu. etnik bileşimde Letonlar bir yüzdesi olarak% 59.6 işgal. Rus - Letonca ulusal kompozisyonda ikinci sırada. Bunlar toplam nüfusun 27.57% oluşturuyor. tüm sakinlerinin% 3 - Baltık devlet biraz fazla% 3 oluşturan ve Ukraynalılar da ev Belarus ve Ukrayna Belarusians gelen göçmenler etmektir. ülkenin etnik bileşimi sırasıyla Litvanyali ve Kutup küçük bir grup, 1.33 ve% 2.37% içerir. Bu listede bitmiyor Milli kompozisyon: Yahudiler, Rumlar, Kazaklar ve Romenler sakinlerinin kalan bir yüzdesini oluşturmaktadır.

Letonya için göç nedenleri nelerdir

Letonya'nın nüfusu biraz görevlisine altında nüfusa sahip durumun birkaç gerçek devlet vardır. Ama Letonya yaşamak için oldukça iyi sayılır devletlerin sıralamasında 47. sırada yer almaktadır bütün sorunlara rağmen. Bu ülke Schengen bölgesine bir partidir, 2004 biri Avrupa Birliği ülkelerinde bu yüzden Avrupa'nın bir parçası olmak isteyen ikamet yeri olarak Letonya seçildi. BDT ülkeleri ve Rusya'dan göçmen çoğunluğu bu küçük devletin vatandaşı olmaya çalışıyoruz.

Letonca yaşam ortalama uzunluğu

kadın nüfusun yaşam beklentisi - 78 yıl, erkek - 67: yaklaşık 72 yıldır, ülkedeki kadınların erkeklerden daha uzun 11 yıl ortalama canlı olarak - Letonya insanların yaşam süresi.

İstatistiklere göre, ülke nüfusunun her yıl azalıyor

İstatistiklere göre, Letonya nüfus önemli ölçüde her yıl azalır. Uzmanlar ülkede yaşayan insanların sayısı 2 milyondan fazla kişi asla savunuyorlar. Bu son 20 yıl içinde gözlenmedi boyutunu artırmak eğilimindedir, nedenle kriz dönemlerinde, doğum oranı ölüm oranını aştığı umulmaktadır, bu gerekli değildir. 2012 yılında başlayarak, sayısındaki azalmanın hızı nedeniyle ülkenin tüm bölgelerinde doğurganlık artışa önemli ölçüde yavaşladı. Riga Özellikle artan doğum oranı - Riga bölgesinde% 7 -% 3,1. nispeten yüksek doğurganlık oranları 12 bölgesinde Letonya CSO, ancak ölüm oranına göre azalmaz. Nüfusun sayısı arttı için, her aile en az üç ya da dört çocuğu vardı gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.