Spor ve SağlıkFutbol

Letonyalı orta saha Aleksandr Cauna

Aleksandr Cauna - CSKA Moskova şu anda duruyor bir Letonyalı futbolcu. Bu yıl, o 28 yıl oldu ama düşüş zaten iki yıl önce başlamıştı. Aleksandr Cauna orta saha üzerinde oynanan, aynı zamanda sola kaydırılabilir - sol bek veya sol orta saha de.

Erken kariyer

Aleksandr Cauna Daugavpils'de ve yerel Gençlik Futbola yedi yıl ile Letonya'da Ocak 19, 1988 doğdu. Akademi ve hareket ettiği 2002 yılında 14 yaşındaki büyük kulüplerinden birinde gezen edildi "Skonto" ülke. Orada 2006 yılına kadar çalışmalarına devam etti ve o 18 yaşında iken, "Skonto" Ona profesyonel bir sözleşme önerdi. Yani Aleksandr Tsaunya profesyonel futbolcu olmak.

profesyonel kariyeri

Cauna 12 maçlar oynamaya ve gol attı "Skonto" onun ilk profesyonel sezonun ilk yarısını geçirdi. o deneyim kazanmak oldu "Olympus", kira gönderildi Bundan sonra - dönen genç yetenek "Skonto" için sahada 11 kez çıktı ve iki gol attı. Zaten ertesi yıl o normal bir oyuncu tabanı haline geldi - 24 kez - 2007 ilk sezonunda, şöyle 2008 sahadan 26 kez bıraktı ve sezonunda. Toplamda, 50 maçlarda altı gol attı.

2009 Cauna ait sezonunun başında altı ay için beş maç oynadı ve bir gol kaydetti İngiliz "Watford", kiralandı. Daha sonra başka İngiliz kulübü ile bakıyordu yaz aylarında, "Blackpool" düzenli olarak bunu satın almak, ancak oyuncu İngiliz yaklaşmadığını belirtti, bu yüzden kendisinin "Skonto" için konuşmasını şöyle sürdürdü Letonya, geri döndü. Sezonun kalan yarısında o dört gol, sahadan 13 kez bıraktı. İlk ödünç ve daha sonra kalıcı olarak - 13 daha maç oynadı sonra "Skonto" Cauna CSKA Moskova'ya taşındı.

İlk iki sezon o parlak dışarı durdu - o 57 maç oynadı ve beş gol attı. Ama sonra onlar neredeyse Aleksandr Tsaunya gibi bir oyuncunun kariyerinde bir son vermek bir yaralanma sürdürmeye başladı. "CSKA" artık böyle bir hücum orta saha gerekli. Onun konumu daha güçlü ortaklar tarafından işgal edildi, çünkü onun çok yönlülüğü nedeniyle büyük ölçüde, bu yüzden defansif orta saha dönüştü ve kanatta gerekli deliklere ise kapanmaya başladı - Önümüzdeki üç yıl içinde, o 26 maçları oynamıştır. bu sezon da o tek oyun oynamadı ve kulüp ile yaptığı sözleşme geçen yıl uzatıldı rağmen, uzun bir süre burada dinlenmeye olası değildir.

Uluslararası kariyer

Letonya milli takımı için Cauna 45 kibrit kariyeri boyunca oynadığı ve 12 gol kaydetti. İspanya'ya karşı maçında bir dakika için bir yedek olarak Haziran 2007'de milli takımı için yaptığı ilk yaptı. Ve o Letonya milli takım Kazakistan'ın milli takımla oynamıştır Ekim 2015 düzenlenen bugün maç için sürer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.