Kendini yetiştirmePsikoloji

"Ben, başka hiçbir var" ya da yaklaşık yalnızlık genç

Ergenlik hissedilen yalnızlık belirgindir. kendisi ve başkalarının daha kritik hale bir kişi başlar olgunlaşan, onun beklentileri ve gereksinimleri değişir. Sorun: "Ben başka hiçbir gelmiş" daha acı verici hale gelmektedir. Nasıl genç yalnızlıkla başa çıkmasına yardım etmek? bulmak için kelimeler neler?

Oğlunuz veya kızınız diyorsa, "Ben başka, var" onun için anlamı veya onun, "Ben kötü hissediyorum." Bu dönemde çocuğa mümkün olduğu kadar dikkatli olmaya çalışın. mümkün olduğunca öğretmek ve anlamaya çalışmak değil bir kere onunla konuşun. Sonra sizin için neyin önemli olduğunu düşünce ve duyguları büyüyüp nasıl anılarını paylaşmak, samimi olun. Ne yazık ki, daha sık bir genç kendi sorunları için tanınan ve giymek tercih edilmez. Bununla birlikte, bazı sinyaller vardır. Akıllı ebeveyn veya öğretmen onları fark ve yardım etmeye çalışacaktır.

kategorik eleştiri önlemek Her şeyden önce! onlar zaten narin olgunlaşmamış ruhunu incittiği için herhangi bir yorum düşmanlıkla algılanan unutmayın. ergenlerde, çok titrek özsaygı, sadece kendileri ve bu dünyada onların yerine aramaktadır. Bu nedenle, kelimelerin ise: Eğer eleştiri yanıt ( "sen .... yeterince akıllı iyi, yakışıklı değil çünkü tür deneyin değil") ve benzeri metinler "Ben, hiçbir arkadaşım var" - Bir çocukla iletişim emin olun Sonsuza kaybetti. Yorumlarınızı o daha iyi olacak eksikliklerini gidermek için ona yardım edeceğini sanmıyorum. Bu en büyük hatalar ebeveynlerin biridir. Tam tersine, mümkün olduğunca, ona yetenekleri ve çekiciliği güven veriyor sıklıkta genç övün. Onay ve çocukların tanınması arayışı giderek sadece yalnız ve mutsuz olanlar ile birlik içinde, sanal gerçeklik girerler. ailede ve okulda övgü ve anlayış almıyor, bunlar farklı şirketler de onları aramaya başlar her zaman güvenilir ve iyi ruhları değildir.

Ayrıca, hatırlamak ve genç yaratıklar bunlar güzel, başarılı, daha olgun gibi görünüyor bu yaşıtları nasıl baktığınıza bazen gıpta hakkında. kız düşünce için, çoğu zaman yakından uzun orada adamlar olmuştur arkadaşlar örnek bağlantısı verilen "başkasına sahip". O kadar çekici ve hayranlık olmak, diğerlerinden daha iyi olmak istiyorum ergenlik döneminde olduğunu. utanılacak bir şey yok - bu kendini olumlama ve kimlik oluşumunun normal bir süreçtir.

O gerçek bir yapmak değil değiştirmeyi deneyin mümkün olup olmadığı, daha sonra bir genç ve bir insanın en iyi dostu için önemlidir. akranlarından hiçbir destek bulma, onlar yaşlılar, yetişkinler ile etkileşim eğilimindedir. Aynı zamanda kendi gözünde ve sınıf arkadaşlarının görüşüne göre bir gencin "prestij" tür arttırır. Her zaman tema üzerine çocuklarıyla konuşmak çok önemlidir kişilerarası iletişimin. Onları iç sesini dinlemek için, kendilerini anlamaya öğretmek gereklidir. Ve kabuğu hakiki ayırt etmek. Adam kız arkadaşımdır çoğu zaman çok değil sen güvenilebilir, kim senin en gizli paylaşabilirsiniz kiminle biri ve ben sınıf arkadaşlarına can "övünç" kıskanç partide göstermek istiyorum kiminle biri. Bu da oluşumu ve gelişiminin normal aşamadır. Bu nedenle, o insanları anlamadı genç suçlu acele etmeyin. Bunu anlamak ve güven ortamı yaratmaya çalışın. Ancak bu şekilde onu bu zor dönemi atlatmak yardımcı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.