BilgisayarlarDefterler

Laptop için harici ve dahili sabit sürücü

Son yıllarda uygun bir depolama aygıtı seçme daha acil bir sorun haline gelmiştir. Ünlü CD'ler ilk 1982'de ortaya çıktı gelişme uzun ve şanlı bir yol yapıldı. Başlangıçta diskte (hızlı gelişti 650 MB ilk modeller) veri 700 MB depolayabilir. Yazılım dağılımları artan hacimlerde ile daha ferah diskleri aldı - bu yüzden DVD vardı. Şu anda, 25 GB veya daha fazla kapasiteye sahip giderek daha popüler bir Blu-Ray teknolojisi. Ama daha sık görevler geliştirilmesi için bu CD'deki Yedekleme katı hal medyası tarafından değiştirilir ve sona erecek bilgilerin depolanması. Her zaman açık değildir, ancak bu alanda ilerleme özellikle yakından dizüstü sahipleri izleniyor. CD-ROM sürücüsü değiştirin veya herhangi bir zorluk teşkil etmeyen bir ek sabit disk PC sistem biriminin içine monte. Ama dizüstü bilgisayarlar içinde bu kadar basit değildir. laptop ikinci sabit disk konut bileşenleri içinde bu yana, teslim edemez zamanki gibi çok sıkı ve hiçbir boş alan yoktur.

Ancak, USB veri yolu gelişmesiyle birlikte bir dizüstü bilgisayar için harici sabit sürücü gibi cihazlar oldukça fazla vardı. dahili montaj için geleneksel çeşitlerin farklı olarak, bu tür sabit disk sürücüleri (HDD) (örneğin, IDE için, değildi) cihazların "sıcak" bağlantısını / kopukluk destekleyen bir USB arabirimi var. notebook için Sabit disk çok basit bağlayan: Bu dizüstü ücretsiz uygun limana dönüşebilir, HDD'den yeterli USB tel. Zaten bir dosya sistemi otomatik diske bir mektup atar varsa Sonuç olarak, işletim sistemi cihazla çalışmak için izin, bağlantının gerçeğini tespit edip. Harici bir USB sürücüyü seçerken gücü organize yolunda dikkat etmek önerilir. Bazı USB veri yolu kullanan bir dizüstü bilgisayar ile iletişim için modeller, ama güç için - küçük bir harici birim daha az uygundur. Diğerleri, bir blok gerektirmeyen, bağlantı içerik 500 mA (bir 1 ya da Y-kablosu ile durumunda). Oysa, bu güç kaynağı ile modeli genellikle daha yüksek bir hız ve kapasiteye sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Harici HDD çoğunlukla önemli veri veya taşınabilir cihazların yedek olarak kullanılır (CD'leri unutmayın).

laptop ve bilgisayar (PC) için Sabit disk farklı olarak seçilir. PC performansı ve kapasite temel ölçüt ise, taşınabilir modelleri için enerji verimliliği listesine eklenir. Sonuçta, bir mobil bilgisayar laptop sabit disk 10.000 rpm mil neredeyse hiç neden olduğu uzun zamandır, için pil gücüyle çalışmalıdır. Böyle bir karar pil tüketimi açısından çok savurgan olurdu.

Gerekli defteri için dahili sabit sürücü Kazanılması arayüzün türünü belirlemek için. IDE ve SATA: Şu anda iki tane var. kendi aralarında, bunlar uyumlu değildir, bu yüzden anakart üzerinde HDD arayüzü ve denetleyici uymalıdır.

İş mili hızı (RPM) performansı, ısıtma ve enerji tüketimini tespit eder. En hızlı modeli - 7200 rpm, bir uzlaşma - 5400 ve en yavaş (giderek daha nadir) - 4200. yüksek dönme hızı, fazla ısı ve enerji maliyetleri.

Sabit diskin özelliklerinden biri - önbellek miktarı. Daha iyi, öyle yüksektir.

Şu anda, solid-state flash belleğe temelinde sabit diskler vardır. Onlar, hiçbir hareketli mekanik parçaları olan düşük enerji tüketimine sahip, küçük tartmak ve performans özellikleri yaklaşan (ve hatta öncesinde) içindeki manyetik diskler analogların. Tek dezavantajı - yüksek maliyet.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.