SeyahatYol tarifi

Anıtı "Halkları Dostluk" (Izhevsk, Udmurtia Cumhuriyeti)

Anıt ayrıca "Sonsuza Rusya ile" adıyla bilinen "Halk Dostluk" (Izhevsk). O 1972 yılında Rusya Federasyonu'nun Udmurtia girişi 400. yıldönümü şerefine dikilmiş, cumhuriyetin ve özellikle Izhevsk bir sembolüdür. Aşağıda makaleden bu konuda ilginç gerçekler çok şey öğrenirler.

görkemli heykel

Izhevsk tarihinin sayıda ve ilginç anıtlar. Birçok önemli cazibe alanlarından biri tam da bu kompozisyon olup 46 m'ye kadar yükselir. İki direk var. Bunlar sırasıyla cumhuriyet ve ülke (Udmurt Rusya) simgelemektedir. Izhevsk Rusya Federasyonu topraklarının bir parçası haline geldi. Sen kabartmaların çok sayıda yaldızlı metal ortasında görebilirsiniz.

Böylece hayal gücüne işçiler ve köylüler yaşamış yaşam biçimi, iletilen. İki güçlerin birleşmesi 450. yıldönümünü kutluyor zaman yıl 2008 zamanıydı. Ardından "Halkları Dostluk" (Izhevsk) anıt büyük bir popülerlik kazandı. en iyi şekilde insanlara sunmak amacıyla, anıt, hem de çevredeki yeniden yapılmasına karar verildi. Şimdi heykel batarken aydınlatılmaktadır.

Güzel ve güzel topraklar

Rusya kez Güzel şehir topraklarını genişletmiştir. Izhevsk boyama: Sadece bu yapının bulunduğu almaktadır kimin kıyı üzerinde bir gölet var. gölet civarında sessiz hışırtı dalgalara inebilir o sarı taştan bir merdiven vardır. Ayrıca burada merkezi meydanı yakınında başlar çinileri ile kaplı yürüyüş yolu, devam edebilir. Her gün Izhevsk yaşayan bir sürü insan gider o geçer.

o anıtın geldiğinde, bir ilgi ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek arzusu yaşar. Eğer daha yakın heykeller gelirseniz alt her iki tarafında da direklere de anıt "Halk Dostluk" (Izhevsk) yazıt içerdiğini görmek mümkün olacak. Onlar Udmurtça ve Rus dillerinde yapılır. o kardeşçe bağların gider o kadar güçlü ve güçlü halkları arasındaki dostluğu öven Yazılı hatları.

Bir anıtın yaratılması için önkoşullar

Udmurtia ve Rusya birleşmesi 400. yıldönümü vatandaşları için özel bir tatil sürpriz yapmak istediğinizde Anıtı "Halk Dostluk" (Izhevsk) 1958, planın tasarımcıların kafasında ortaya çıktı. Daha sonra vatandaşların iki grubun birlik sembolü oldu bu görkemli anıt inşa etmeye karar verdi. Uzun gecikme, şimdi Hall of Fame duruyor noktasında idi temel taşı sembolü koydu.

Ama kelimelerinden eyleme 60'ların sonlarına doğru geçti. projenin organizatörleri heykel 52 metre yüksekliğinde idi istedi. Evrensel barış, modernite insanlar, verimli çalışma ve adımların eşitliğini simgeleyen dört heykelin varlığını düşündürmektedir. Ancak, Sovyetler Birliği'nin uçak yapımı 50 metre yüksekliğe ulaştığı uyarınca, kendi gereksinimleri vardı, böyle yüksek binaların varlığı hakkında uçaklar uyarmak istiyorum ışıklar yüklemek için gerekli olacaktır. Anıtı "Halkları Dostluk" (Izhevsk), o zaman çok etkileyici güzel ve etkileyici onlar gerekiyordur bakmak olmaz.

karar

Ben mevcut tasvir edilen bir yüksek kabartma, kurban gerekiyordu. Böylece, yükseklik ekstra sorumluluk empoze etmek değil izin 46 metreye düşürülmüştür. inşaat başlangıcı iki alçak stellerini dahil etmek idi gelen ek olarak, bunlar anıtın ayrılmaz bir parçasıydı. Onlar glazes dolu farklı renkte mozaik ile süslemek istiyorum.

üzerlerinde Çizimler Udmurtia gerçekleşti tarihi olayları anlatmak idi. Çizimler Moskova'da onayladı. Ancak, stelinin eksikliği geliştiriciler yeterli para öncesinde ortaya çıkan oldukça banal durum açıklanabilir.

Bunu bilmek meraklı

  • öğenin resmi olmayan adı ifade "Kayak Kulakovoj" olarak kabul edilir. Gerçek şu ki karda sürüş için dikey duran envanterine benzer onun anıtın formu. Ne zaman bir anda açıldı Sn Kulakov ilk 3 yerlere getirerek, Olimpiyat Oyunları'nda onun şehir yüceltti. Aynı yıl yarışma Sapporo gerçekleşti.

  • Heykeli yarışmasında "Rusya'nın Yedi Harikası", hem de Mikhail Kalashnikov adını ünlü müzeye katılmak üzere Izhevsk adına aday gösterildi.

  • Udmurtia ve Rusya Federasyonu'nun bir bez sembolleri sarılı anıtın görüntü, Rusya'da Udmurtia giriş 450 yıldönümü Günü adamış amblemin, ana unsurdur. Buna ek olarak, şehrin kuruluşunun 250. yıldönümü kutlamaları sırasında kullanılan resim içeriyor.

  • Popüler inanç heykel ve gölet bakarken bir şey hakkında üç kez sormak gerektiğini söylüyor. Bundan sonra, baş net düşünceler ve sorunun sorununa doğru çözüm bulacaktır.

ilginç eylem

9 Mayıs Izhevsk Zafer Bayramı, hem de Rusya Federasyonu'nun birçok şehirler kutluyor. anıt geçen yıl atıldı civarında zaman kapsülü. bir tane hat okuyacak gelecekte mağaza harfler, içinde. Zaferin 100. yılını kutlayacak, kağıt çekilecek ve onların alıcıları ulaşacaktır.

Birçok kişi bu heyecan verici promosyon katıldı. Kağıt üçgenler sarılmış alıcıları etiketli ve açık veya kapalı form mesajı belirlenmiş. hedefine teslim edilecek - İkinci ise İlk durumda, içerik, okumak ve yayınlamak edilecektir.

Mektuplar polietilen film paketlenmiş ve 1.3 metre uzunluğa sahip bir silah için bir çekmecede gömülüdür. Bu kağıt ve ahşap çürümesi vermiyorum vasıtasıyla işlenir. Bir sonraki tabaka, koruyucu lahit ve granit kapağı olup. Bunlar Büyük Zafer 70. yıldönümünü simgeleyen açılıp kapanma tarihini, hem de logoyu bulabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.