SeyahatYol tarifi

Petersburg Moskova'dan yolculuk: Seyahat İpuçları

bütçesine çok zarar vermeden Moskovalılar için uzun bir hafta sonu geçirmek için ne kadar ilginç bir yol sorulduğunda, birçok cevaplar vardır. Örneğin, müze salonlarında dolaşmak ve tarihi ve mimari mekanları ziyaret etmek isteyenler, kuzey başkentine gitmek için tavsiye edilebilir. Petersburg Moskova'dan yolculuk ulaşım farklı türde yapılabilir. avantaj ve her iki seçeneğin dezavantajları üzerinde bu makalede ele alınacak.

otomobil ile

Seyahat Moskova - St. Petersburg araba ile yaz aylarında ve yapmak en iyisidir , Mayıs ayında tatil hava yürüyüş için olumlu olması halinde bu. Petersburg sermayeden Leningrad karayolu üzerinde yol yaklaşık 10 saat sürecektir. hızlı ve sorunsuz bir şekilde üstesinden gelmek istiyorsanız, geceleri yolda gitmek daha iyidir.

Bazı özel sitede daireler-kitap öncesi en iyisidir. Sen bir ev ve sağ kiralayabilirsiniz Moskova tren istasyonu, o doğrudan sahipleri tarafından sunulmaktadır. İkinci seçenek hafta içi seyahat için uygundur, fakat zor olacak bu yüzden tatillerde iyi daire bulmak.

Yolda ne bakmak için

M10 rota Moskova, Tver, Novgorod ve Leningrad: Dört bölgeler arasında çalışır. Klin, Solnechnogorsk ve Vishny Volochek geçerek yolu araçlarda.

Yolda Rus ormanların güzelliğine hayran ve bu tür Novgorod'un Valdai yüksekliği, Ayasofya Katedrali, Valdai içinde keçi Tver Müzeleri ve çan, tarihi rezerv "Tsarskoye Selo" Puşkin ve diğerleri gibi, dinlenmek ve yemek yerleri görmek ilginç yerleri, ziyaret edebilirler.

Yolda zorluklar

En zor şey sürücüler Vyshny Volochyok gerekiyor. Gün boyunca büyük bir kamyon neden olan büyük bir trafik sıkışıklığı, orada olabilir. Kolayca Moskova'dan, sadece 150 km sıkışabilir başka bir yer.

Rotanın kalan hareketinin şiddeti ve kamyonlar çok büyük sayıda varlığına rağmen oldukça kolay çalışır. Dikkatli olmak ve artan özen unutmamak için tavsiye edilir.

Her şeyden önce M10 çok az teknik yardım istasyonları karayolu olarak yardım bekliyor, "açık alanda" saatlerce durmak yoktu arabanın tüm sorunları ortadan kaldırmak için gereklidir. Ayrıca, kesinlikle trafik kurallarına uymak gerekir ve bir gece yolculuk ise, müzik koleksiyonunu sürüş stok veya sürücü, birbiri ardına biriyle sohbet için yalnız sormak.

Petersburg Moskova'dan araba ile seyahat hakkında gerçek referansları

Böyle bir yolculuk yaptı olanların çoğu nispeten az para harcama, büyük zaman olduğunu işaret etmektedir. yolculuğa harcama yanı gıda gelince, benzin, kiralık konut bedelinin oluşan ve Peter müzeler için bilet satın alın.

catering hizmeti fiyatları ile ilgili şikayetlerin çoğu. Özellikle, onların incelemelerde bile en sıradan görünümlü Diners ve atılmış mütevazı öğle kişi başına yaklaşık 200-250 ruble mal olabilir söylüyorlar. Böylece, 4 (çocuklar-gençler) bir aile 1000 ruble harcama. Doğruyu söylemek gerekirse genellikle kantinler Peter alışılmış içinde yemek Moskovalılar maliyeti gibi diğer bölgelerden gelen hoşnutsuzluk misafir ifade etmek ve sorunlara neden olmaması dikkat edilmelidir.

kiralık daireler ile ilgili olarak, seyahat parçası fiyatı makul, ancak seçeneklerin birçok gayrimenkul kiralama sitesinde verilen açıklama uymayan belirtiyor söyledi.

Şikayetler Moskova ve St Petersburg bağlayan Federal karayolu kalitesine duyulabilir. İncelemeler bakılırsa, bu genellikle daha kaliteli kapsayacak ve onarım işleri araçların hareketini engellemek yapmaz yamadır.

trenle

Büyük rahatlık ile St. Petersburg Moskova'dan bir gezi trenle olabilir yapmak. Ancak bu durumda, gerek taksi ya da toplu taşıma araçları ile şehir etrafında hareket etmek olduğunu belirtmek gerekir. sermaye ve St. Petersburg arasındaki demiryolu bağlantısı farklı tipte trenler tarafından taşınır. Sen yararlanabilirsiniz:

"Sapsan" tren. Bu durumda, Moskova veya tam tersi St. Petersburg'dan yolculuk sadece 4 saat sürer. Bu durumda, ekonomi sınıfı arabada gezmeye 2.300 ruble ödemek zorunda.

marka tren, sen 2500 ovmak miktarı için bölmesinde bir yer teklif edilecektir. ve üzeri.

Konvansiyonel tren. 700 ruble, ama gidiş ve geliş çok rahatsız edici zaman - 1 bilet için mal oldu.

teknede

Petersburg Moskova'dan yolculuk "yüzmek" - Bu bir tatil için mükemmel bir seçimdir. Şehirler arasında Su yolu 1338 km'lik bir uzunluğa sahiptir.

Seyahat şirketleri yolculukları farklı sunuyoruz. Onları özellikle popüler seçenek arasında, Uglich, Yaroslavl, Gorica'da, Kizhi ve Mandrogi ziyaret edilir. Gemide rahat gemi turist 7 gün ve 6 gece geçirmek. Bilet fiyatları 24 200-48 600 ruble değişir. "Ileri geri", örneğin, Myshkin, Cousineau Gorica'da, Valaam, St. Petersburg, Mandrogi, Kizhi, Gorica'da ve Uglich aracılığıyla ilkesine yolları da vardır. Petersburg, 12 gün sonra başkente döndü - Sonuç olarak, turist Moskova teknede bir yolculuğa çıkalım. bilet fiyatı, kategorisine göre 38-70.000 ruble arasında değişmektedir. Petersburg ise, turist onlar kuzey sermayenin en ünlü mekanlara bağımsız gezi ve turlar için zaman var ve bu süre içinde 2 gün, geçirirler.

Uçakla

para düşük değildir ve maksimum konfor St. Petersburg Moskova'dan yolculuk yapmak isteyenler, iki şehir arasında yapılan düzenli uçuş biri için bir bilet satın alabilirsiniz. seyahat süresi bu durumda, sadece 1,5 saat olacak. En ucuz uçak biletleri maliyeti 1.500 ruble bir işareti duruyor (sezonluk dalgalanmalar vardır).

manzaraları

Petersburg Moskova'dan yolculuk genellikle mimari ve tarihi anıtlar görmek, hem de şehrin birçok müze ziyarete gerçekleştirilir. saraylar ve anıtlar harici muayenesi içerir kuzey başkenti yanı sıra ziyaret tapınakların Öz turu oldukça ucuz mal olacak (sadece nakliye masrafları gerekir). Aynı çeşitli kültürel kurumlara bilet maliyeti hakkında söylenebilir. Yani, Saray Meydanı'nda Hermitage ana müze kompleksine almak için kişi başı 600 ruble ödemek zorunda kalacak. Daha ucuz Genelkurmayını (300 ovmak.), Orta Deniz Müzesi (500 ovmak.), Botanik Bahçesi'ni (300 ovmak.), St Isaac Katedrali (250 ovmak.) Ve diğerleri ziyaret etmek.

Petersburg Ne denemek için

kuzey başkentine gitti olması, kesinlikle yöresel lezzetler denemek gerekir. Tabii ki, bir mutfak Petersburg diye bir şey, genel olarak, var olmayan, ancak Neva üzerinde şehir, mutfak vurgular vardır. Bunlar smelt bulunmaktadır. Bu küçük balık kuşatması sırasında açlıktan binlerce kişinin kurtardı, bu yüzden Kronştad'taki hatta bir anıt oldu. Buna ek olarak, hatta Mayıs ayında her yıl çamuka adanmış bir tatil geçirmek. Kuzey sermayenin farklı okullarda olabilir balıkları "St.Pete" deneyin - İkinci durumda, Peter ve Paul Kalesi, 3. bulunan restoranda "Gümüş balığı", fastfood dan bu otantik incelik 100 gr 500 ruble ödemek zorunda kalacak.

nerede yenir

Petersburg Moskova'dan yolculuk yerel şekerleme hizmetlerini kullanmak için ilginç değil, aynı zamanda "lezzetli" olacaktır sadece. Tarihsel olarak, bu tür ilk kurumu St. Petersburg olan ülkemizde ortaya çıktı. Bayramı kokulu ve iştah açıcı pişmiş ürünler "Plyushkin ev" olabilir (Kazan Str. D. 29) "Pyshechnoy" (st. Büyük Ahır, d. 25) ve "İdeal fincan" gibi yerlerde, "Sladkoezhka "" Bush "" Çikolata "ve benzeri.

Festivaller

Petersburg Moskova'dan yolculuk genellikle kuzey başkentinde düzenlenen özel bir festivale katılmak için taahhüt. Örneğin, her yıl Temmuz ayı sonlarında, büyük bir ölçekte şehir Deniz Kuvvetleri Günü münasebetiyle gerçekleşiyor. askeri mahkemelerin Neva Nehri geçit denizcilerin şerefine, ve akşamları Vasilyevsky Adası'nın Spit veya tüm ziyaretçiler ve sakinlerinin Saray Meydanı'nda geleneksel konseri katılmaya davet edilir.

Buna ek olarak, binlerce turist festivali "Scarlet Sails" katılım için özel olarak St. Petersburg geliyor. onun çerçevede yılın en uzun gecesi Neva görkemli selam üzerine gökyüzünde, ve sonra onu sularında lüks gemi yüzer. kızlara herkes mevcut izin onun kırmızı yelkenleri ünlü romanı Aleksandra Grina olduğu gibi Assol olarak hissediyorum.

Peter onun doğum gününü kutluyor zaman kutlamaları ziyaretçilerin Katılımcılar, Mayıs ayı sonunda olabilir.

Petersburg çevresinde Turistik

Kendi araba kuzey başkentine gitti edenler, ziyaret etme fırsatı ve şehir sınırları dışında bulunan yerleri var. Özellikle, kesinlikle Peterhof ziyaret etmelisiniz. Bu saray ve park kompleksi mümkündür ziyaret edin ve toplu taşıma araçları kullanarak. Sıcak aylarda daha iyi bir meteor kullanmak. yetişkinlerin iki ucunda yer biletin maliyeti 1.200 ruble olacak. Bu arada, Peterhof çeşme Mayıs sonunda resmen başlatacak. Ünlü müzisyenlerin canlı performanslar eşliğinde bu büyülü manzara, binlerce turist çekmektedir.

Zamanında sınırlı değildir, bu Tsarskoye Selo ziyaret değer. Bir sonraki metro "Moskova" ya da "Sovyetler Evi" (sayı 342, 287, 347a ve diğerleri) için, otobüs kullanmak en iyisidir. Yaklaşık yarım saat - ücret yaklaşık 40 ruble ve seyahat zamanı. Tsarskoye yılında Selo trenle ulaşılabilir. Ancak, saray kompleksinin en yakın istasyonundan yaklaşık 20 dakika yürümek zorunda kalacak.

Şimdi ulaşım türleri hakkında St. Petersburg Moskova'dan bir gezi yapabilir, biliyorum. Bu gezilerin Yorumlar ve ipuçları yolcuları tecrübeli ve bildiğiniz ve Kuzey sermaye ziyareti ile eğlence yağma olabilir hatalardan kaçınabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.