FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Neden çiy var sıcak bir günün ardından akşamları? onun bir oluşum için, bazik koşullar

Eski zamanlarda, insanlar çiğ orada sıcak bir günün ardından akşam belli yerde ve neden için bilmiyordum. Hatta ilahi bir anlam ekli. Prensip olarak, bu eğilim insanlar izah edemiyoruz tüm olayları etkiler.

Slavlar inançlarındaki Çiğ özellikleri. yetenekleri şifa

Şaşırtıcı bir şekilde, bu en inanılmaz çiy kullanımı ile ilişkili inançların bir dizi vardır. Birçok o sabah bu nemle kaplı, çimenlerin üzerinde yalınayak yürümeye çok yardımcı olduğunu söylüyor. Üstelik - Sabah onlar hasta getirdiler ve soğuk bir çiğ attı. hastalıkların tedavisinde çiğ iyileştirici özellikleri kullanabilmek için, bir kavanoza toplanır ve aç karnına alındı. Şaşırtıcı bir şekilde, pek çok hastalığın basitçe kayboldu gidecek: görme geri yükler, hızla yara iyileşir. Bu onun yeryüzünün enerji, anne enerji vardır inanılıyordu. çimlerin üzerinde çiy orada neden Düşünceler, ilgilenmediler; Bu fenomen ilahi müdahale ile açıklanabilir. iyileştirici özellikleri daha fazla ilgi. Muhtemelen, şimdi köylerde veya küçük yerleşim yerlerinde size çimenlerin üzerinde yalınayak yürümek eğer sabah şişmiş bacaklar, hızla kurtarmak için bu duyacaksınız.

bilimsel açıdan gelen çiğ görünüm açıklanması

çiy olduğu yerde anlamak ve çünkü neler olduğunu - Ama bilim çağı ve açık ve bu fenomeni açıklamak kolaydır.

aşağıdaki gibi bir olgu tanımı: bu soğuk sabah veya akşam başlangıcı boyunca bitkiler ya da toprak üzerine biriktirilir yoğunlaşmış nemin, bazıları da küçük düşmesi. Ne çiy oluşturmak üzere sürer? Kolayca ısı dağılımı bir yüzey - O gün batımı bulutlar ve gökyüzü açık ve elverişli arazi oldu sonra, sıcak bir gün olduğunu gereklidir.

Çiğ noktası - Okul yılların fizik biraz

gibi bir kavramla ilgili olarak fizikte bu kavramın ile çiy noktası. okul ders gelen hatırlar Kim, erime noktası sıcaklığı soğutulur ve izobarik şekilde su düz bir yüzey üzerinde doymuş hale su buharı gaz içerilen gaz sıcaklığının değeri olarak tanımlanır. Basitçe, bu hava sıcaklığının düşürülmesi gerekir değerdir. Daha sonra nem yoğunlaşma oluşumunu başlar. Aynı anda sıcaklık ve nem Okumalar çok önemlidir. nem daha yüksek olan ve erime noktası sıcaklığı daha yüksektir. daha az nem zor olduğunda, bir çiy noktası elde etmek.

melekler, veya düz su Gözyaşları?

çiy var sıcak bir günün ardından akşam zaten yarım bir cevap içerir neden sorusu. gibi yüksek, ruhsal ilahi değer verilmiştir, ki burada bu önemsiz kondensattır. Bu dünya uzaya ısı enerjisini yayar olarak gecenin anda çim yüzeyde yoğunlaşır sudur. Tabii ki, yaz aylarında yeşil bitkilerin yüzeyinde sabah olduğunu değil tüm su, çiy olduğunu. yağmur gibi nemle ilgili diğer atmosfer olayları, (biz sıcak mevsim hakkında konuşmak ise), zeminde onların ıslak ayak izleri bırakabilir. fark, çiy oluşumunu direkt olarak yerden meydana yağmur, daha sonra üst atmosferde kondense olmasıdır.

Sıcak hava - çiy oluşumu için ilk önemli koşul biri

Havadaki nem veya bu şekilde başka bir, her zaman mevcuttur. Ve nem yüksekse, sabah çiy ve bolluk ortaya çıkması ihtimali de yüksektir. Daha önce de belirtildiği gibi sıcak bir günün ardından akşam çiy var neden sorusu görüldüğü gibi. Bu "sıcak bir gün" dir. ister bu durum önemlidir?

Kesinlikle. Önemli bir rol sıcaklık farkı tarafından oynanır. Keskin termal radyasyon güneş battıktan akşamları aktif oluşmaya başlar. öğleden sonra güneşten elde edildi ısı, hızla uzağa karadan hareket etmeye başladığında bu vardır. hızlı yolu bu çimenli çayırlar olur, ve alanların çim en sık çiy ile kaplı olduğu için.

Hava belirlemek için çiğ kullanarak gibi?

Yine de, bilim açısından basit bir açıklama rağmen, insanlar hala doğru ve bilim adamlarının müdahalesi olmadan bu fenomeni kullanılır. Örneğin, yolu çiğ yoktur, insanlar ertesi gün için hava tahmin edebilirsiniz hangi hidrometeorolojik merkezinin bir tür oldu. Geç düşer, Yoğunlaşma, güneş şafakta, iner bile önce kaybolan; Bu gün açık, güneşli olduğunu gösterir. mutlak kesinlikle Aynı zamanda böyle bir gün o yağmur demek söylenmeyeceğim. Çiğ farklı türü vardır ilginç, ama o, bizim enlemlerde düşüyor hava tanımını verebilecek biridir.

Soğuk sezonunda Rosa

Akşam çiy var neden sorusu üzerine, öyle görünüyor ki, her şey sıcak bir günün ardından açıktır. Ama komik olan aynı işlem doğada iki eşsiz ve güzel fenomeni yaratmasıdır. Sıcak aylarda o çiy bize sunar ve soğuk - don her şeyi kapsar. bu mucizeyi yaratmak için de prensipte, süreç çimlerin üzerinde çiy orada nasıl benzer, kendi koşullarını gerekir, ancak. Fark yoğunlaşma düşük sıcaklıklara müsait olmasıdır, yapımı zaten buzlu olarak insan gözünün görünür. İlk bakışta göründüğü gibi Görünüşü o kadar kolay değildir, ama bu tamamen farklı bir konuşma için bir konu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.