Spor ve SağlıkFutbol

Kristof Dyugarri - "Bordo" efsanesi

Kristof Dyugarri - Zamanının çok güçlü forvet, kariyerinde etkileyici bir parçasıdır memleketi kulübü "Bordo" in geçirdi. Ancak o zaman onun ilk takım olarak sabitlendi asla yeni kulüpleri denemek başladı, ama. On yıl öncesine göre daha kariyerini bitirdi Kristof Dyugarri oldu kariyer yolu, neydi?

Ana kulübü "Bordo"

Kristof Dyugarri Mart 24, 1972 doğumlu ve akademide oldu kulübü "Bordo" nin oldukça erken yaşta. yaş 18, o takımla profesyonel sözleşme imzalamış, ancak eyleme sürekli olarak hemen değil başladı. İlk iki sezonda, o, o zaman 21 yaş sadece iki kibrit, oynadığı bazında olma hakkı kazandı - onun kulüp için 38 oyun geçirdim, ama o sadece dört gol başardı. Bu sezon sadece Christophe için bir felaket oldu, ama kulüp için - "Bordo" ikinci lige ve oyuncular geri büyükler ligine almak için elimden geleni gerekiyordu. Onlar başarılı olduğu, 1996 yılına kadar, Kristof Dyugarri ana forvet olarak "Bordo" dört mevsim geçirdi ve dünyanın lider kulüpleri dikkatini çekmiştir. altı için 24 yaşındaki golcü buçuk milyon avro imzalanan en çevik İtalyan "Milan",.

Geçiş için "Milan"

Ancak, "Milan" Kristof Dyugarri içinde, fotoğraflar hangi futbol dergileri her görünmeye başladı maalesef oynamadı - o, "Bordo" daki performanslarıyla ünlü olduğunu aynı performansı gösterecek olamazdı sadece bir yıl "Barcelona satıldı sonra çok "dört milyon.

başka bir başarısızlık

Ama Katalonya Fransız vaka ladilis içinde - o neredeyse bu yüzden "Milan" içine almak bile çok yeni kulüp kalmamıştır, maç pratiği alamadım. 1998 kışında Christophe Dugarry Biyografi keskin bir hal aldı - ve oyuncu vatanı Fransa'ya döndü. Ancak şimdi öyle değil "Bordeaux" ve onun beş buçuk milyon Euro ödedi "Marsilya" için konuşmaya başladı.

"Marsilya" Yeni çiçekli

o "Marsilya" geçirdiği iki yıl boyunca, 26 yaşındaki forvet eski ihtişamını yeniden kazanmak ve yeniden halkın ilgisini çekmek için topları yeterli sayıda gol başlamak başardı. Tabii ki, bu "Barcelona" İspanyol Kupası'nı kazandı geldi, ama "Marsilya" diye tek bir kupa kazanamadı bile, çok daha etkileyici oynamaya başladı.

"Bordeaux" Dön

2000 yılının kış gerçek oldu, "savurgan oğlu dönüş" - Kristof Dyugarri altı milyon Euro evine kulübe döndü. İşte, o hızla en önemlisi üssünde onun yerini kazanmış ve güzel ve etkileyici puanı başladı ve - kullanışlı hedeflerini. Birçok yönden, "Bordeaux" yardımı ile 2002 yılında Fransız Lig Kupası'nı kazandı. Ancak Christophe otuz yaşına girdiğini ve o eskisi kadar genç değildi. Bu nedenle, kış 2003'de, altı ay İngiliz "Birmingham" kiralık için gitti.

emekli gitmek

"Birmingham" Dugarry içinde kira tamamlanmasından sonra 2004 yılına kadar bir kulüp bile kalmamıştı o Katar kulübü "Katar" ile bir yıllık sözleşme yapmadı. O Şubat 2005 tarihine kadar oynadığı yerlerde, daha sonra emekli duyurdu. Avrupa Şampiyonası - kulüp düzeyinde çok başarı elde değil de Ve o 1998 Dünya Şampiyonası'nı kazandı ve 2000 yılında Fransa ekibinin bir parçası olan, Christophe'u edelim.

Fransız milli takımı için oynamak

Dugarry Slovenya karşı dost 22 yaşındayken 1994 yılında Fransa ekibi serisinde yaptığı ilk yaptı. O sahada grup aşamasının her oyun gitti ki, 1996 yılında Avrupa Şampiyonası'na çağrıldı. muzaffer Dünya Kupası günü, grup aşamasında ve son yirmi dakika içinde sadece 90 dakika oynadı. Dugarry genellikle baz ve değiştirme sola 2000 Avrupa Şampiyonası'nda Hollandalı grup aşamasında maç bir gol. grubundan Fransızların ayrılmasından sonra, o takımda emekliliğini açıkladı - Bir Dünya Kupası 2002 Christophe için son oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.