SağlıkMüstahzarlar

Analoglar "ultop": ilaçlar, bunların karşılaştırılması ve değerlendirme listesi

Sindirim sisteminin ülseratif hastalıklar kurtulmak için doğru ve etkili ürün bulun bazen çok zordur. Bu yüzden mi değil kendi kendine tedavi gerektiği olduğunu. Tam bir anket ve hedef optimum ilaç yapmak için bir doktoru görmek gerekir.

Bu yazıda "Ultop" olarak bu ilaca bakacağız. Kullanımı için talimatlar, fiyat endikasyonları ve kontrendikasyonları - bu bilgilerin tümünü çok ayrıntılı olarak açıklanacaktır. benzer araçlar varsa ek olarak, öğrenmek.

hazırlanması ile ilgili genel bilgiler "Ultop"

kapsüller şeklinde mevcut demektir. satışı onlar bir blister paket veya plastik kalem kutusuna gelebilir. Üzerinde bağlı farklı ve bir ilacın geçerlilik süresi olacak.

 1. 10 mg kapsüller için 2 yıl ve blister içinde 40 mg.
 2. 10 mg kapsüller için 3 yıllık ve bir plastik kalem kutusu 40 mg.
 3. plastik bir kalem kutusu ve blister içinde 20 mg kapsüller için 3 yıllık.

çocukların ulaşamayacağı kuru bir yerde 25 dereceye bir sıcaklık kadar olmalıdır ilacı saklayın. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayın!

eczanelerden ilaç doktor reçetesi varlığında serbest bırakılır.

ilaç "Ultop"

aktif madde olarak "Ultop" Bileşiminde omeprazol ihtiva eder. Buna ek olarak, örneğin sukroz, mısır nişastası, şeker granüller, ağır magnezyum karbonat, sodyum lauril sülfat, makrogol, talk gibi yardımcı bileşenler de vardır , titanyum dioksit, sodyum hidroksit, jelatin, kırmızı demir oksit ve diğerleri. tam listesi ilacın kullanımı için talimatlar bulunabilir.

Kullanım "ultop" endikasyonları

İlaç geniş bir aktivite spektrumuna sahiptir.

O olan hastalara reçete edilir:

 • gastroözofageal reflü hastalığı;
 • mide ve oniki parmak bağırsağı 12 ülseratif hastalıklar;
 • Zollinger-Ellison sendromu;
 • reflyuksopodobnymi ve yazvopodobnymi belirtiler.

Buna ek olarak, "Ultop" dispepsi için kullanılan edilebilir ve NSAID'lerin kullanımı ile provoke ülseratiflezyonlara 12 olası duodenum ve mide, için önleyici bir madde olarak faydalıdır.

Kontrendikasyonlar

İlaç gebelik ve emzirme, yanı sıra çocuklar sırasında kullanım için kontrendikedir. Buna ek olarak, kendi bileşenlerinden biri veya birkaçı aşırı duyarlılığı olup olmadığı kullanılması tavsiye edilmez. Aşırı dikkatli bunu kullanılması gerektiğini ile karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastaları tedavi etmek.

yan etkiler

"Ultop" yan etkileri bir dizi neden olabilir.

 1. bulantı, kusma, ishal veya kabızlık, mide gazı: sindirim sistemi alanında. Daha az karaciğer enzimleri, tat bozukluğu, stomatit, ağız kuruluğu artan aktivitesi oluşabilir.
 2. Bazı durumlarda, trombositopeni pansitopeni, lökopeni, agranülositoz, oluşabilir.
 3. Sinir sistemi Gönderen: Fiziksel hastalığı olan hastalar baş ağrısı, baş dönmesi, depresyon ya da aşırı heyecan devletin ortaya çıkması şikayet edebilir.
 4. Bazı durumlarda, miyalji, myastenia, artralji vardır.
 5. Bazen cilt muzdarip: egzama, fotosensitivite, alopesi orada eksüdatif. Ayrıca, ürtiker, döküntü, kaşıntı, bronkospazm, ateş, anafilaktik şok ve şeklinde alerjik reaksiyonlar mümkün görünüşü interstisyel nefrit.
 6. Diğer yan etkiler arasında artmış terleme, bulanık görme, kırıklık, jinekomasti, periferal ödem için.

uygulama ve doz aşımı Özellikleri

Sadece bir doktor olabilir uygulaması "ultop" Ata! Ön ihtiyaç olası kötü huylu süreçleri ekarte etmek. Bu tedavi belirtilerini maskeleyebilir ve doğru tanı çok daha zor olacaktır böylece bu yapılmalıdır.

ilaç gıda ile alınabilir - Bu etkinliğini etkilemez.

Gerekli doz ve yapılan araştırma ve tanı konulduktan sonra doktor tarafından reçete alım tesisleri sıklığı.

Aşırı doz "ultop" karın ağrısı, ishal, baş ağrısı ve baş dönmesi, halsizlik, depresyon ve karmakarışık neden olabilir. Bu durumda, ayrıca bu semptomatik bir tedavidir.

Analoglar "ultop"

bileşimi veya etki genel prensibi: Her ilacın analogları vardır.

"Ultop" ana eş ilaçlar şunlardır: "Omeprazol" "omez" , "Omefez", "Demeprazol", "Losek", "Gastrozol", "Krismel", "Omitoks", "Proseptin", "Bioprazol" ve diğerleri .

Bizim onlarla bazı temel hazırlık kıyasla temel farkları anlamak daha ayrıntılı olarak ele alalım.

"Omeprazol": rehber fiyat

en ilacın "Omeprazol" ile başlayalım. İntravenöz uygulama ve bir çözelti hazırlamak için kapsüller ya da dondurularak kurutulmuş bir ürün formunda üretilir infüzyon terapisi.

İlacın kullanımı için ana endikasyonları şunlardır:

 • iyi huylu bir ülser 12 duodenal ülser veya midenin varlığı;
 • en eradikasyon tedavisinin Helicobacter pylori;
 • asidik gastrik içeriğin aspirasyonu önlenmesi gibidir;
 • asit (örneğin, geğirme, mide ekşimesi, şişkinlik, mide bulantısı, vb ağız ve hoş olmayan bir tat) seviyesine bağlıdır dispeptik bozuklukların semptomlarını hafifletmek için;
 • gastroözofageal reflü sırasında hastalığı (GERD) ;
 • asidite gastrit;
 • kronik pankreatit tedavisinde kullanılabilir.

5 yıla kadar (20 kg, çocuğun ağırlığı) ve emzirme döneminde veya preparatın bileşenlerine aşırı duyarlılık varlığı bir çocuk kullanımına başlıca kontrendikasyon.

Yan etkiler "Omeprazol" "Ultop" ile aynı vardır: böylece mide bulantısı, kusma, ishal, karaciğer fonksiyon bozukluğu, baş ağrısı, deri döküntüleri, jinekomasti ve olduğunu.

uyku hali, kafa karışıklığı, baş ağrısı, görme, bulantı, aritmi, taşikardi, ağız kuruluğu düşüşe neden olabilir ilacın aşırı dozda sonucunda. semptomatik tedavi olmak onları ortadan kaldırmak için.

Yani ilaç "Omeprazol" hakkında daha fazla bilgi edinmek için yardımcı olacaktır? Talimatlar! Bu arada, oldukça düşük tarafından araçların fiyatı ve paket başına 112 ruble içindedir.

tıbbi reçete mevcuttur Eczaneler "Omeprazol".

"Losek"

Biz ilaç "Ultop" analogları dikkate devam ediyor. yaşadığımız hangi aşağıdaki aracı, - "Losek". Onun fiyatı, bir önceki hazırlık kıyasla çok daha yüksektir.

Mevcut tablet formunda "Losek" ve atanabilir:

 • ülser hastalığı 12 duodenal ülser ve mide varlığı;
 • Helicobacter pylori'nin neden olduğu mide hastalıkları;
 • Zollinger-Ellison sendromu;
 • dispepsi asidi ile ilgili.

kullanımına sadece kontrendikasyon onun bileşenlerine alerjisi bulunmasıdır.

itirafından sırasında herhangi bir spesifik tedavi gerekli değildir bu yüzden aşırı vakaları, bulunamamıştır.

Yan etkiler önceki iki durumda da aynıdır, bu yüzden tekrarlamak istemiyorum.

İlacın "Losek" maliyeti nedir? Fiyat ikamet bölgeye göre, 380 ruble içindedir.

Means bir hekim tarafından serbest bırakılır.

"Gastrozol"

Sonraki satırda - ilaç "Gastrozol". Kullanım için talimatlar başlıca aktif bileşen omeprazol ve kapsül şeklinde serbest araç olduğunu belirtti.

"Gastrozol" bir anti-ülser ilacı, bu yüzden endikedir:

 • Refluxoesophagitis in mevcudiyeti;
 • mide-bağırsak sisteminin ülseratif hastalıklar;
 • asit sekresyonunun artması ile birlikte gastrointestinal ağrı;
 • NSAID'ler alma kaynaklanan steroidal olmayan gastropati.

Buna ek olarak, Helikobakter pilori (kombine tedavide bir bileşeni olarak) bakterilere kurtulmak için kullanılan araçlar.

İlacın "Gastrozol" kullanımı için herhangi bir kontrendikasyonu var mıdır? İlacın kullanımı kesinlikle yasaktır zaman Kullanım talimatları aşağıdaki vakaları ayırt:

 • Gebelik ve emzirme döneminde;
 • Bebeklik ve çocuklukta,
 • tamamlayıcı aracılığıyla aşırı duyarlılık varlığı.

Ayrıca ile son derece dikkatli hekimler karaciğer hastalığı veya böbrek hastalığı olan "Gastrozola" hastaların randevu başvurmalıdır.

İlacın aşırı dozda ağız kuruluğu, kafa karışıklığı, aritmi, taşikardi, uyku hali, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, bulanık görme eşlik edebilir. Bu durumda, semptomatik tedavi için bir ihtiyaç vardır.

Olası yan etkiler "Ultop" tarafından ele benzemektedir.

"Omezol"

Biz "Omezol", biri "ultop", analogları dikkate devam ediyor. kapsüller şeklinde mevcut demektir. ana etkin madde - omeprazol.

atak sırasında mide ülseri ve onikiparmak bağırsağı 12 tedavisi için kullanılmış bir ilaç. Buna ek olarak, bu, geri akış özofajit, Zollinger-Ellison sendromu, stres ülseri, mide bağırsak, yemek borusu ve diğer hastalıklarda kullanım için tavsiye edilmektedir.

yan etkileri gibi, "Omezol" ilaç, doktorlar yorumları bu kadar çok olmadıklarını söylüyorlar. Bunlar, karın ağrısı, mide bulantısı, diyare, gaz, baş dönmesi, baş ağrısı, döküntü ya da genel zayıflık başlaması olarak ortaya çıkabilir.

aracı hamile kadınlar, emziren anneler ve çocuklar için tavsiye edilmez.

ürünü kullanmadan önce, hesabın içine hastalığın doğasını değil, aynı zamanda gereken günlük dozajının Atama sırasında hastanın vücudunun bireysel özelliklerini sadece alarak, doktorunuza danışmalısınız.

"Krismel"

Biz kabul analogları "ultop" hazırlık "Krismel" sonucuna varıldı. Bu omeprazol ana etken madde olarak sahip kapsüller formunda üretilir.

Bazı durumlarda ilaç "Krismel" kullanmak mümkündür? Kullanım talimatları bunun varlığında uygulanır söylüyor:

 • (Özofajit dahil) gastroözofageal reflü hastalığı;
 • gastrojejunal ülserler;
 • peptik ülserler;
 • özofajit;
 • özofagus ülseri, 12 oniki parmak bağırsağı ülseri, mide;
 • yemek borusunun diğer hastalıklarda.

Yan etkiler baş ağrısı ve baş dönmesi, zayıflık durum, bulantı, karın ağrısı, ishal, döküntü olarak alerjik reaksiyonlar şeklinde ifade edilebilir.

Gebelik ve emzirme döneminde çocukları ve kadınları kullanmak yasaktır anlamına gelir.

(Tabii ki, dahil "Krismel",) Tüm analogları "ultop" Uygula sadece doktora danıştıktan sonra mümkündür ve sindirim sisteminde olası kötü huylu süreçlerin varlığını ekarte.

"Ultop" veya analogları: daha iyi?

maddeye sayesinde, zaten gerek görüldüğü takdirde "Ultop" yerine biliyorum. Örneğin, bu eczanede temel ilacın yokluğunda ortaya çıkabilir.

Ama bu daha etkilidir: analogları (örneğin "omez") veya "Ultop"?

Sen operasyon fonların aynı yöntemle rağmen, doktorlar hala orijinal ilaca tercih, gerçeği ile başlamalıdır. Bu da daha güçlü bir etki ve bunun bir ilaç Avrupa düzeyine sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

durumlar olmasına rağmen "ultop" kullanımı nedeniyle kontrendikasyonlar imkansız olduğu. Birincil uyuşturucu çocuklar, hamile kadınlar, emziren anneler ve alerji hastalarına tedavi etmek için kullanılan değilse Örneğin, "Losek" Tüm ajan bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan son grup hariç izin verin.

Başka bir nokta uygulamanın bir sonucu olarak, muhtemel yan etkilere sayısıdır. "Ultop" eylem geniş bir yelpazede bir preparat, ve bu nedenle, vücudun yan reaksiyonların sayısı, (yukarıda hatırlıyorsa) yeteri kadar büyük olabilir. Aynı zamanda, bazı analoglar (örneğin, "Krismel" veya "Omezol"), bunlar daha düşük bir verime sahip olabilir gerçi ama onların sayısı çok daha az yan etki ve onlar sağlık veya hayatı için büyük bir tehlike teşkil yok.

Bir sonraki önemli nokta - ilaçların fiyatı. Burada da bir, daha iyi aslı veya analoglar olduğu söylenemez. Örneğin, "Ultop" fiyat ikamet eczane ve bölgeye bağlı olarak, 200-300 ruble aralığındadır. analogları maliyeti hem de aşağıda ve yukarıda önemli olabilir. gerçekten etkili ilaç seçimi hala performansına odaklanmak gerekir rağmen, fiyatlandıramazsak.

Her durumda tedavi yapan ve sağlıklı kalmak değil!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.