SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kız yazmaya acıyor: nedenleri ve tedavisi. Bir kızın yazması neden acı?

İdrar sırasında sorunlar ve ağrı, birçok ebeveyn çocuklarıyla yüzleşir. Bebeklerde bu süreç yetişkinlerden daha sık görülür. Örneğin, yenidoğan çocukları günde 5 defadan fazla yazıyor. 12 aylık çocukların günde 15 kez tuvalete gitmeleri normaldir.

Bir kız yazmaktan zarar görürse, idrar yolları iltihaplanma ihtimali var demektir. Cinsel organların kızlarda enfeksiyonları erkeklerden çok daha yaygındır - bunun nedeni fizyolojik özelliklerden kaynaklanmaktadır. Kızlarda idrar yolu kısa, rektumdan gelen bir enfeksiyon mesaneye kolayca geçebilir.

Her türlü hipotermi, malnutrisyon, hijyen kurallarına uyulmaması ve diğer birçok neden idrara çıkma sırasında ağrı eşlik eden hastalıklara neden olabilir. Bir kızın yazması neden acı verici olduğunu anlamak için , ancak teşhisten sonra mümkündür.

Ağrı neden ortaya çıkıyor?

Çocuklarda idrara çıkma sırasında ağrının başlıca nedenleri:

  • Üriner sistem bulaşıcı hastalıkları.
  • Nefritiasis varlığı.
  • Kabarcık ve pelvik reflü.

Bazen, cinsel organlarda veya üretrada bir sabun çözeltisi elde ederseniz, idrara çıkma sırasındaki ağrı mümkündür. Mukozayı tahriş eder ve hoş olmayan duyumlara neden olabilir. Çocuğa her şeyi iyi yıkamasını öğretmek gereklidir.

Enfeksiyonlar renal pelvis, mesane, idrar yollarının iltihaplanmasına neden olabilir. Bu rahatsızlığı olan çocuklar idrar yaparken hoş olmayan hisler yaşarlar: ağrı, ağrı, yanma. Buna ek olarak, bir ateş, vücudun genel bir zayıflaması, iştah kaybı, uykusuzluk, kusma, karın ağrısı olabilir. İdrar sıklıkla salınabilir, ancak az miktarda keskin nahoş bir koku ve kan bulutu var.

Çocuk idrar yaparken ağrıdan yakınıyorsa , idrar, hacim ve safsızlık renklerine dikkat etmeniz gerekir.

sistit

Kızlarda sistit üriner sistemin en sık görülen hastalıklarından biridir. Erkeklerde, hastalık kızlara oranla 3 kat daha az teşhis konur. Çoğu zaman, hastalık üç ila on iki yaş arasındaki çocuklarda görülür. Bazı vakalarda üriner inkontinans görülür.

Sistit formları

Sistit akut veya kronik olabilir. Akut durumda, semptomlar aniden belirir. Bağışıklık, hipotermi veya diğer faktörleri azaltabilen sistit gelişimini uyarmak.

Akut formun başlıca belirtileri:

  • Disüri (sık idrara çıkma isteği).
  • İdrar kanalı bölgesinde keskin ağrı.
  • İdrar içinde pus veya damla kan varlığı.

Sistit, mesanede inflamatuar bir süreç eşlik eder. Enflamasyon ne kadar kuvvetli ise, idrara çıkma isteği o kadar sıktır. Bir kız yazı yazmakta yaralanırsa ve damlalar serbest bırakılırsa, bu iltihaplanma süreci anlamına gelir. Bu hastalığın akut formunda idrara çıkma isteği her 20-30 dakikada bir çok sıklıkta olabilir.

Kronik sistit , mesane, böbrekler ve cinsel organ hastalıklarının komplikasyonlarıyla oluşur. Bu formdaki tüm semptomlar akut vakalarda olduğu gibi aynıdır. Kronik sistitin tedavisinde, hastalıkların doğru tanısı gereklidir.

urelıtıyazıs

Bir kız yazmakta incindiyse ve karnının kenarında küçük bir şişlik hissedilirse - bu ürolitiyazisin bir işareti olabilir. Bu durumda derhal bir doktora danışmalısınız. Ürolitiyazise idrara çıkma ve kırmızı idrar zorluğu eşlik eder . Buna ek olarak, karında akut kolik olabilir. Taşlar genitoüriner sistem bölümünde görünür, tuvalete giderken mesane boynuna baskı yapmaya başlarlar. Bazı durumlarda, idrar bileşimi değişebilir, bir miktar kum, tuz karışımı vardır.

Vulvovaginit

Bir kız yazmakta incindiğinde bebeğin labyasının durumuna dikkat etmeniz gerekir. Mukozada kızarıklık mevcutsa hoş olmayan bir koku ile deşarj - üretra içerisinde vulvovajinit gelişmesi veya yabancı cisim varlığı olasılığı. Kolik Lomber bölgede başlar, daha sonra mesaneye ve genital organlara gider.

Vulvovaginitis ile birlikte kız yazmaya acıyor. Bu davada ne yapmalı? Kompleks terapi gereklidir. Cinsel organlar, 10 yaşın altındaki kızlarda inflamatuar süreçlere oldukça yatkındır. Hastalığın şiddetli belirtileri ve sık görülen nüksler nedeniyle, genital organları sanitize etmek, bağışıklığı artırmak ve vitaminlerin ve immünostimülanların kullanımını önermek gereklidir. Tedavi kademeli olarak yapılır. Bazı durumlarda, bir dizi antibiyotik reçete edilir.

Kanıtlanmış araçlar - papatya banyosu

Vajinal membranın iltihaplanması idrara çıkma sırasında ağrılı duyular göründüğünde. Başlıca semptom beyaz renk dağılımıdır. Ayrıca, hastalığa mukozanın kaşıntısı ve kızarıklık eşlik eder. Vajinanın iltihaplanması ile papatya banyosuna iyi yardımcı olur. Belirtilerin varlığında hemen pediatrik bir jinekolog ile görüşmelisiniz.

tanılama

Eğer idrar yaparken ağrı varsa, çocuğu teşhis etmek gerekir. Vezikal-pelvik reflü kıza yazmak acı vericidir. Bu hastalıkla idrar böbrek mesaneden içeri girer. Mesane ve pelvis reflüsü çocuklarda çok yaygındır. İdrar ücretsiz, bir kız (3 yıl) yazmak acıyor, bu mümkündür - reflü belirtileri bunlar. İdrar yaptıktan sonra ağrı geçer, kısa bir süre sonra idrar yapma isteği ve küçük bir idrar tortusu bırakır.

Ağrı sıkışık olduğu kadar ağrıtabilir. Reflü belirtileri ağızda acı, iştahsızlık, göğüste yanma hissi, kaygı içerir. Bazen bir kız şikayet eder (2 yıl): "Yazmak acıyor" Ben vazo-reflü reflüsü ile ne yapmalıyım? Bu durumda kapsamlı bir muayene için bir uzmana danışılması gerekir.

Kime döneceksin

Çocuğun yazmakta acı verici olması bir uzmana danışmak gereklidir. Kızın hastalığı teşhis etmesi ve doğru tedaviyi reçete etmesi gerekir. Doktorlar bu sorunları ele alıyor: çocuk doktorları, ürologlar, kadın hastalıkları uzmanları, nefrologlar. Tamamen harici bir muayene gereklidir. Kızın yazması çok yaralı olup olmadığını teşhis etmek çok önemlidir. Bu davada ne yapmalı? Daha sonra anamnezi inceleyip enfeksiyonlara bulaşmasını sağlarlar. Bir idrar testi geçirmek, ayrıca sterilite için bir ürün yapmak gereklidir. Sistoskop mümkündür.

İlaç almakla gecikmemeniz çok önemlidir, derhal bir doktora danışmalısınız. Kendi kendine ilaç verme. Böyle ciddi bir soruna karşı ihmalci tutum felaket sonuçlarına neden olabilir. İlk aşamada hastalığın ortadan kaldırılması hastalığın ihmal edilmiş biçimde tedavi edilmesinden daha kolaydır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.