SağlıkGörme

Kırmızı, yeşil ve mavi-sarı: çarpıcı renkler, sen göremiyorsun

Eğer yeşil, kırmızı karıştırarak alamadım donuk kahverengi renk ve kırmızı ve yeşil biraz olandır - kırmızımsı yeşil renk hayal etmeye çalışın. Veya, tam tersine, mavi-sarı hayal etmeye çalışın - yeşil değil ama hem renkleri içeren bir döküm olduğunu. Aklını bu bilgiyi işleyemez ve göz - - Maalesef bunu yapmak alamadım oynamak - bu araştırmanın sonuçlarını gösterilir.

bilinmeyen renk

Bu bu renkler doğada var olduğu gerçeği nedeniyle, ancak Onları bir daha görmedim - şey renklerden biri temsil etmek girişimi yukarıda yol açmaması. Kırmızı-yeşil ve sarı-mavi "yasak renkler" diye adlandırılır. Bu renkler otomatik insan gözünün ortak oyun dışlamak iki tonları oluşur, bu yüzden aynı anda görülemez. Bu sonuç nedeni olduğuna özgü renk sorumlu retinasında belli hücreleri ve birşeye kırmızı bakarsak, beyin bir sinyal bir hücre tipini gönderir ve yeşil eğer - çok farklıdır. Ve beynin otomatik renkten biriyle yayınını iptal edecek - buna göre, kırmızı ve yeşil, ya da her ikisi mavi ve sarı aynı anda bir şey görmek mümkün olmayacak. Neredeyse hiç. Bilim adamları sadece bakmak nasıl bilmek gerekir, bunları görme imkânına sahip olduğunu söylüyorlar.

Adsız renkler

Dünyaca kırmızı, yeşil ve mavi-sarı renk görülebilir savundu iki bilim çalışmalarını görünce Renk Devrimi, 1983 yılında başladı. Onlar birbirine bitişik kırmızı ve yeşil çizgili, insanların görüntüleri gösteren testlerde sonra oldu ve retinanın veri okumak. Sonra belli renklerin üreme sorumlu retinanın belirli hücreleri ve gözleri kırmızı ve yeşil aynı anda okunmuştur ortaya çıktı. Ancak denekler ilk satır aralarında kesin sınırlar gördük ama sonra bulanıklaşmaya başladı ve insanların gözleri daha önce görmedim renk getirdi söyledi. Resme baktım kimse, kırmızı ve yeşil hem bir renk gördü. Kimse açıklamak ya çıkan renk, bu konuyla ilgili kelimelerin büyük bir stok ile bile sanatçıyı adlandırabilirsiniz. Aynı deney mavi ve sarı çizgili yürütülmüştür - sonuç tam olarak aynı oldu. Burası yasak renkler hala görülebilmektedir ortaya çıktı - ve gerçekten harika.

Kirli kahverengi

Ancak, bu deney çok ilgi görmemiş, - orada görünüyor bir deli, belli bir benzerlik deli saçmaları muamelesi ama ona hiç dikkat gayret edilecek. Aynı zamanda bu deneyler devam edilmiş ve onlar da belirli bir şekilde yasak renge bakarsak, bunları görebilirsiniz doğruladı. 2006 yılında, deney 1983 yılında düzenlenen benzer olan gerçekleştirildi, ancak değişmiştir. Çok renkli çizgili bir arada - Bu kez, bilim adamları insanlara o 1983 yılında aynı şekilde gösterildi rengi bulmalıdır bilgisayardaki renk düzeni teklifinde bulundular. o-kırmızı, yeşil ve mavi-sarı geldiğinde, insanlar sözlü onları tarif etmek mümkün değildir. renk düzeni gelince, katılımcıların herhangi bir sorun kirli kahverengi seçti. sonuçlar insanlar algılanan renk sadece iki renk karıştırma sürecinde bir ara olduğunu göstermiştir. Kirli kahverengi renk karışıklık sonucu ise, neden 1983 yılında kişi bunu belirtmek olamazdı? ara renk sonsuz sayıda olması, bunun için bir isim ya da açıklama yoktur. Ama renk olarak adlandırılan edilemez gerçeği, bu tabu hatta varolmayan yapmaz.

Tespit renk

Ancak, bu çalışma orada sona ermedi - Bilim adamları 2006 yılında deneyde kusurları bulduk. Bu deney sırasında gözün çok önemli işlevi olmadığı gerçeği dikkate alınmıştır - oculography araştırmacılar basitçe onlar retina fiksasyonu kullanmayın, insanlar çizgili görüntülerde odaklanmak yaptı. Buna göre, 2006 yılında deneysel olarak gözlenmiştir renkler, insanlar 1983 yılında gördüğümüz renklerin olması olası değildir. o her kişi için bu renkleri izleme fırsatını yok, ama belki de gelecekte bu insanların renk algılamasını genişletmesine olanak sağlayacak bir şey icat edilecek olsa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.