Spor ve SağlıkKilo kaybı

Kilo kaybı için Tabata egzersiz

Tabata egzersiz uzun süre başarıyla kullanılmaktadır. sadece sadece bir ay içinde 4-8 kilo kontrolü için değil, aynı zamanda gelecekte ve iyi alışkanlıklar kazanmasını aynı anda ağırlıkta bir azalma sağlamak için bu çalışmaların sayesinde yararlı olabilir.

yöntem Tabata

Tabata Protokolü - Bir etkilidir interval antrenman çok yüksek yoğunluğudur. Eğitim kesinlikle belli şemaya bağlı kalarak yapılmalıdır: egzersiz 20 saniye boyunca gerçekleştirilir, ardından 10 saniyelik bir mola. Egzersiz döngüsü sonucunda sadece dört dakika alacağını, 8 kez tekrarlanır.

İlk bakışta egzersizleri sadece 4 dakika sürecek, Tabata protokolü dayanacak kolaydır. Ama aslında, bu kısa süre içinde maksimum her şeyi vermek gerekir, ve böylece yürütme tekniği egzersizleri kırmak mümkün değildir. Ve Tabata sistemde kilo vermek amacıyla, onların yeteneklerinin sınırında sadece eğitmek için gereklidir.

Tabata: ağırlık, kontrendikasyonlar kaybetmek egzersiz

Birçok kişi bu önemli noktayı göz ardı ama hepsi değil böyle yoğun bir eğitim için uygun olduğunu hatırlamak önemlidir. Egzersizler kesinlikle kardiyovasküler sistem ve kalp ile herhangi bir sorun olanlara yasaktır. Nedenle, birçok kalp hastalığı belirgin semptomlar olmadan oluşabilir, çünkü başlangıç sınıfları önce bir kardiyolog tarafından kendi sağlığını kontrol etmek daha iyidir.

Özelliği Tabata sistemi

Tabata egzersiz bu protokolün ana özelliğidir, maksimum çaba ile yapılmalıdır. Bu eğitim etkisi eğitimin süresine göre değil elde, ama onların sayısı ve yoğunluğu kullanılarak verilir. Her yaklaşımın için, egzersiz maksimum miktarda yapmak için zaman olması gerekir.

bir egzersiz Tabata seçimi, mümkün olduğunca kas ve kas lifleri olduğu kadar yer almalıdır çalıştırıldığında lütfen unutmayın. Aynı zamanda tekrarlama sayısı onu geçemez unutulmamalıdır.

egzersizlerin örnekler

Tabata egzersiz sisteminde, şınav ile egzersiz "Burpoe" kullanabilirsiniz. Biz ayağa yukarı atlamak ve elinde başının üzerinde slam, ayakta durma pozisyonunu ve hızlı bir şekilde yüzükoyun pozisyonda "düşüş", suyunu sıkın alır.

Aşağıdaki egzersiz Tabata "yükseltilmiş bacağı ile yarım köprü" denir. bükük dizlerinin, ayaklarınızı yere geri kalanı, gövde boyunca kollarla katta Lie. orijinal konumuna geri - Sonra bir bacak yukarı kaldırdı tutarak, sırt ve kalça yükseltmek. Ardından Diğer bacak aynı prosedür. Alternatif bacaklar kaldırdı. Omuzlarınız durağan olması gerektiğini unutmayın - zemine bastırdı.

Eğer bir egzersiz yaptıktan sonra istihdam devam etmek için gücü hissettiğinizde, ardından yeni döngülerini ekleyin. Dört döngülerinde bir dakikada bir mola unutmayın. size ulaşmak aksi istenen etkiyi - Ve en önemlisi, eğitim zayıflatıcı gerektiğini unutmayın.

Bu sistem Tabata sınıfları sadece boyutunu küçültmek değil, aynı zamanda kasları şişirmek için yardımcı dikkati çekiyor. Buna ek olarak, daha esnek hale gelecek ve böylece yoğun fiziksel aktivite alışması, onu özleyeceğim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.