Haber ve ToplumÜnlüler

Alexei Kovalev - Rus hokey ve NHL yıldızı

Alexei Kovalev - onun parlak kariyerinde onur çok olsun ve Ulusal Hokey Ligi yıldız olabilir hokey oyuncusu. O - Ünlü hokey oyuncusu kariyerinin başlarında "Dinamo" hokey kulüp SSCB ve Rusya için oynadı. Alex - sağ elini tetikçi. Covey ve AK-27: Kovalev iki takma adlara sahip.

rüya

Kovalev Aleksey Vyacheslavovich 24 Şubat 1973 yılında doğdu. O Togliatti, Kuybiyşev Bölgesinden selamlıyor.

o küçükken o kalp sorunları bulunan çünkü Parlak kariyer ve böylece başlatılamadı. Doktorlar eğitimi durdurmak için ısrar etti ama buna rağmen o seviyor ne yapacağını devam etti. Zamanla, hastalık gerilemiştir. Babası bir hokey oyuncusu Alexei olmak istedim ve onun çocukluk buz üzerinde kurşun oldu.

daha sonra geceye kadar oynanan Spor Sarayı, meşgul olduğu gibi Genellikle geceleri eğitmek zorunda kaldı. Alex aynı anda lise ve hokey okudu. Yakında dramatik sonuçlar göstermeye başladı ve takımdaki liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. İlk Gençlik, o bir savunucusu olarak hareket, ama sonra antrenörler bir forvet olarak denemeye karar verdi.

Onun üstün veri ilk, antrenörler fark "Lada" ve ardından Kovalev "Dinamo" davet edildi edilmektedir. Onun çalıştırıcı daha sonra Vladimir Jurzinov. "Dinamo" onun hokey kariyerinde fırlatma rampasına bir tür haline gelmiştir.

"Dinamo" oyuncu

16 yıl içinde, Alexei Kovalev Moskova'ya taşındı ve 17'de o igrom HC "Dinamo" oldu. Bu kulüpte üç yıl boyunca oynadı. 1992 yılında, kulübün iki önemli zafer kazandı - şampiyonada ve olimpiyatlarda. Aynı yıl onun kişisel bir zaferdi - o prestijli NHL taslağın ilk turda seçildi Rusya'da ilk hokey oyuncusu oldu. o bir oyuncu iken Bu süre içinde, "Dinamo" Alex iki kez SSCB şampiyonu yanı sıra Olimpiyatlar ve Dünya Gençlik Şampiyonası kazanan oldu.

yurtdışı Hareketli

1991 yılında - Ülkenin zor bir durum varken O sadece bir defada hokey takımı "New York Rangers" kapsamında NHL oynayacağı teklif edildi. Alexei Kovalev teklifi kabul ve bir sözleşme imzaladı.

İki yıl sonra, adı, diğer bazı Rus oyuncuların isimleri ile birlikte, çıktı Stanley Cup. Sonra iki takım arasında yüzleşme, "Rangers" ve "Vancouver" Ulusal Hokey Ligi en güzel öykülerden biri haline gelmiştir. dünyanın en güçlü ligde olmak, o kupayı Aleksey Kovalev kazanmak başardı. onun şanlı geçmiş hokey karesi ele geçirildi Fotoğraf, aşağıda yerleştirdi.

kariyer

1998 yılında bir değişiklik vardı: o "Pittsburgh" konuşmaya başladı. bir dizi aksilik sonra Kovalev tekrar sürücü başlayan. Mükemmel oynuyor ve tekrar ve tekrar bir zafer kazanır. Kovalev Stanley Kupası'nı kazanmak için tekrar başarısız, ama buna rağmen dönem kariyerinin en başarılı biri olarak karakterize edilebilir.

2002/2003 sezonunda. o "Rangers" geri döner, ama şimdi hepsi orada gelişti edilir değil önceki kadar iyi.

Bir yıl sonra, Kovalev "Montreal" ve orada beş yıl oynadığı girer. Oyuna karşı ve o zaman Kanadalı kamuoyu ile aşık sırasında birkaç seçkin mevsim geçirdi. Dünya Kupası 2004 Olimpiyat Turin olarak listelenen zaferler bir seride.

Nedeniyle koçu ile anlaşmazlıklar o kulüp bırakmak zorunda kaldı ve Kovalev iki yıl boyunca "Ottawa" ile bir sözleşme imzalamış, ancak bu takımın performansının başarılı olarak adlandırılan edilemez. (Sadece iki Rus hokey yapabilir öncesi) o zaman o NHL 1000 inci nokta attı bile. Sonra "Pittsburgh" yine geri döndü.

Son olarak, iki yıl sonra, hokey oyuncusu eve geri döner - Rusya'da. Şimdi KHL içinde konuşmaya başladı. 2011 yılında o "Atlanta" ile sözleşme imzaladı. Kovalev sezon çok iyi başladı, ancak yaralanma onu bu kulüp ile çalışmaya devam etmesine izin vermedi oldu. O kurtarma iken, onun yeri başka hokey oyuncusu tarafından çekildi.

Daha sonra ise Kovalev "Florida" için oynadı, ama yakında kaldırıldı. İsviçre "Visp" oynadıktan sonra.

1994 yılında lokavt sırasında, "Lada" için oynadı ve 2004/2005 yılında - "Ak Bars" için.

Yabancı HC: "Pittsburgh Penguins", "Ottawa Senatörler", "New York Rangers", "Montreal Kanadienz".

Rus HC: Togliatti "Lada" Kazan "Ak Bars", Moskova Bölge "Atlanta", Moskova "Dinamo".

golf

hokey yanında ve şimdi Kovalev yapmak ve golf karar verdi. En Kuzey Amerika oyunculara eğlenceli - Bu golf, şaşırtıcı değildir. o rekreasyon biçimi olarak sıra ciddi bir hobi olarak değil sadece onu görür - Ama spora özel bir ilişki vardır. Kovalev hayır dahil turnuvası katıldı. Ve bu sporda, o bazı zaferler elde etti - Rusya Şampiyonasında dördüncü sırada yer aldı.

hobiler

Onu ve istihdam yaratılmasına yabancıdır. Bir zamanlar, Alex saksafon çalmaya ilgilenmeye başladı. O beceri caz müzisyeni Igor Butman ile dersleri aldı. O da filmi "Kardeş 2", örneğin, bir minyatür rol oynamıştır ve bunun daha çok bir belgesel film yaptı.

Başka hobi - uçak. İlk başta o sadece uçakta uçmak ve özgürlük duygusunu hissetmek ekledi ... Ve sonra bir pilot Kovalev gerekli sertifika aldı oldu. Alex uçağı satın aldı ve şimdi bunu kendisi yönetmek olabilir. Onun Uçakta muhtemelen bu aktif ve motive kişinin en iyi özelliğidir bir yazıt, orada "yaşamak için Hayat insana verilir."

Onun hobileri arasında tenis, dalış, tekvando olarak dikkati çekiyor.

sadaka

Alex sadaka çalışır. Onun vakıf kalp hastalığı olan çocuklara yardım - onlar gerekli bir operasyon durumunda yapılacak ABD'ye gönderilir. Sergei Nemchinov ve eşi - O başka bir hokey oyuncusu olan fon kurdu.

Ödüller ve başarılar

  • 1990 ve 1991 - SSCB şampiyonu.
  • 1992 - Olimpiyat şampiyonu.
  • 1992 - SSCB Onurlu Sporcu Usta.
  • 1994 - Stanley Kupası.
  • 2002 - madalyalı (bronz).
  • 2005 - en iyi Dünya Kupası forvet gençlik.
  • "All-Star maçına" üyesi NHL (2 kez).
  • 2009 - NHL tüm yıldız" MVP« maçı.
  • Rusya kaptan.
  • Ben 1439 NHL oyunlarında düzenledi.

Kişisel yaşam

ailesinden Alekseya Kovaleva, NHL hokey oyuncusu hakkında, çok az şey biliyoruz. O onun kişisel hayatı üzerinde durmak sevmez. Biz evli ve iki oğul olduğunu biliyoruz. Nikita ve Ivan - Karısının adı Eugene ve çocuktur.

O tenis kortunda oynadığı zaman Alekseya Kovaleva eşi tanıştım ve ilk düşünce o bir tenisçi oldu. O zaman, o sadece Moskova'ya taşınmıştı. Sonra onlar bile 14 yıl vardı ve 16 birlikte yaşamıştı. Evlilikleri 20 yıldan fazla sürdü.

emeklilik

O oynadığı son kulübü "Visp" oldu. 2013 yılında, Kovalyov kariyerinde hokey oyuncu bitirmek için karar verir. O dolayı ona kariyerine devam etmesine izin değil sayısız yaralanmalara hokey emekli karar verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.